Not: HDI Sigorta, 28 Ağustos 2019 itibarıyla Ergo Türkiye’yi bünyesine kattı. HDI Sigorta hakkında detaylı bilgi için: https://www.atabrokerlik.com/hdi-sigorta/

Almanya ve Avrupa’nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Ergo Sigorta, geniş ürün çeşidi ve yüksek standartlarda sunduğu hizmet ile Dünya çağında 30’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Anavatanı olan Almanya’da sigorta sektörünün lideri durumunda olan Ergo Sigorta her yıl elde ettiği prim gelirlerinin ortalama %95’ini müşterilerine ödemektedir.

Ergo şirketler grubunun Dünya pazarındaki gücünden aldığı güven ve birikimle Türkiye pazarına giren Ergo Sigorta kısa süre içinde ülke ekonomisindeki yerini almıştır.

Türkiye çapındaki 1500 acentesi, 500’den fazla çalışanı, 460 milyon dolar sermaye ve 650 milyon dolarlık üretimi ile Türk sigorta sektörünün öncü ve hatırı sayılır isimleri arasındadır. Ülke çapında 8 bölge müdürlüğü ve 3 satış ofisi ile yaygın bir organizasyona sahiptir.

Müşterilerinin sorunlarına ürettiği hızlı ve kalıcı çözümlerle hayatlarını kolaylaştıran firma, her koşulda aynı standartta sunduğu hizmetle ömür boyu memnuniyeti taahhüt etmektedir.

Ergo Sigorta; Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk, Mühendislik, Nakliyat, Tarım ve Sağlık Sigortası gibi pek çok sigorta türünde hizmet ve ürün yelpazesine sahiptir.

Mevcut veya müstakbel ihtiyaçlara uygun çözümler üretmek, kalite odaklı hizmet anlayışı, dünya standartlarında sigortacılık faaliyeti, sigortacılık sektöründeki gelişmelerle eşzamanlı uygulamalar ile sürekli geliştirdiği dinamiklerini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Türkiye’deki özel sağlık kuruluşlarının çoğu ile anlaşmalı olan Ergo Sigorta, hizmet ağına binlerce eczane ve oto servisini de eklemiştir. İhtiyaç anında hızlı ve verimli çözüm sunma konusunda aktivasyonuna hızla devam etmektedir.

Ergo Sigorta yangιn sigortası, oto kaza sigortası, kaza sigortası, mühendislik sigortası, nakliyat sigortası, tarιm sigortası ve sağlιk sigortası türünde ürettiği poliçeler ile sigortacılık sektöründe rekabet etmektedir.

“Sigortalamak anlamaktır” sloganı ile yola çıkan Ergo Sigorta, Türkiye sigortacılık sektöründeki yerini yenilikçi hizmetleri ve hızlı çözümlerine borçludur.

Ergo Sigorta