Generali Sigorta İtalya’nın en büyük sigorta şirketidir. Uzmanlık isteyen alanlarda Avrupa’nın en fazla prim üreten sigorta şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. İnsanların hayatlarını iyileştirme ve geliştirmede öncü ve yapıcı bir rol oynayan şirket ,Dünya standartlarında hizmet kalitesi ile sektörün en eski ve köklü şirketlerindendir.

Bireysel ve kurumsal risklerin yönetilmesi ve azaltılması, değer yaratma ülküsü, müşterilerin ve çalışanların hayatlarına ve sağlıklarına gösterdiği özen, insanların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi konularında tavizsiz yaklaşımları ile farkını ortaya koyan bir markadır.Generali Sigorta malvarlığı değerlerinin artışı ve korunması, tavsiye ve hizmet üretmek, insanların hayatlarını iyileştirme konularını vizyon edinmiştir.

Sigorta sektöründeki en iyi teklif ve aksiyonlara imza atmak konusunda iddialı olan Generali Sigorta, yüksek performanslı üretimi ile misyonunu yerine getirmektedir. Lokal ihtiyaçlar ve taleplere göre hazırlanan hayat gereksinimlerini basit ve ulaşması kolay hale getiren Generali Sigorta koruma tavsiye ve hizmetlerini de bu çerçevede müşterilerine sunmaktadır.

Çalışanlarına değer vererek işe başlayan Generali Sigorta farklılıkları teşvik edici, şeffaf ve takım çalışması ruhu ile üretim kalitesini artırmayı amaçlar. Çünkü çalışanların kişisel mutluluğu ve gelişiminin üretime olan katkısının farkındadır.

Güçlü ve sürdürülebilir uzun vadeli işlerde küresel bir grubun üyesi olmanın verdiği ekonomik gücü her aşamada hisseden ve hissettiren Generali Sigorta, Dünya sigorta sektöründeki pazar payını gün geçtikçe büyütmektedir. Sosyal ve kültürel olarak ta değer yaratma arzusunda olan Generali Sigorta Türkiye pazarına da katma değer yaratma iddiası ile dahil olmuştur.

Avrupa Sosyal Haklar Sözleşmesi’nin prensip ve amaçlarını misyonu haline getiren şirket müşteri ve çalışanları ile kurduğu güven ve iyi niyet bağını sürdürme konusunda ciddi eğitim ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

50’ye yakın farklı poliçe türünde üretim yapan Generali Sigorta, bilinen tüm sigorta konularında faaliyet yürütmektedir.

Generali Sigorta