Groupama Sigorta, Ziraat Bankası’nın ortaklığı olan Başak Sigorta adı ile 1959 yılında kuruldu. Başak Sigorta’nın %56,67’lik payı 2006 yılında Groupama Sigorta şirketi tarafından satın alınarak Türkiye’deki sigorta faaliyetine Başak Groupama olarak devam etmeye başladı. 2008 yılında ise Tükiye’nin köklü sigorta şirketlerinden olan Güven Sigortayı da bünyesine katarak bugünkü hacmine ulaştı.

Groupama Sigorta, Avrupa’nun güçlü sigorta şirketlerinden biridir. Fransa kökenli şirket tarım, sağlık ve evde bakım sigortaları başta olmak üzere pek çok spesifik alanda Avrupa’nın lideri konumundadır.

Başta Fransa olmak üzere İtalya, Portekiz, Slovakya, Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Vietnam, Tunus, Macaristan, Romanya gibi pek çok ülkede sigortacılık faaliyeti yürütmektedir. Dünya çapında 13 milyon müşterisi ve 34.000 çalışanı ile tanınmış bir sigorta devidir.

Groupama Sigorta Türkiye’de 1997 yılında ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi almaya hak kazanmıştır. O günden bu yana da ISO 9001 kalite standartlarına uygun faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Groupama, sigortacılık yanında bankacılık faaliyetleri ile ihtiyaç ve taleplere göre ürün ve hizmet yaratan bir şirket olma özelliği taşır.

Sigortacılığın güven ile eş anlamlı olduğunun bilincinde olan Groupama Sigorta, sigorta ihtiyacının en doğru şekilde giderilmesinde güven ilkesine inanmıştır. Yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek beklentileri en üst seviyede karşılamaktadır.

Groupama Sigorta’nın portföyünde; araç sigortası, evinize özel sigortalar, sağlığınıza özel sigorta ,bireysel emeklilik sigortası ,hayatınıza özel sigortalar, sorumluluk sigortaları, tarım sigortaları, ticari aracınıza özel sigorta, işyerinize özel sigorta ,sorumluluk sigortaları, nakliyat sigortaları, kasko hasarları, zorunlu trafik sigortası, konut hasarları, işyeri hasarları, mühendislik hasarları ,oto dışı sorumluluk hasarları, nakliyat hasarları, nakliyat emtia hasarları, kıymet nakli hasarları ,tekne hasarları, yat hasarları, taşıyıcı sorumluluk hasarları, CMR hasarları, hayat ve ferdi kaza tazminat işlemleri, BES tazminat işlemleri gibi pek çok poliçe türü bulunmaktadır.

Groupama Sigorta