Güneş Sigorta ülkemizin sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden biridir. Türkiye’de 9 bölge müdürlüğü, 6 finansal bölge, 3 temsilcilik ve 3.000’i aşkın acenteden oluşan gelişmiş hizmet ağı ile 60 yıldır hizmet vermektedir.

Dünya standartlarında teknolojisi ve uzman kadroları ile müşteri odaklı hizmet anlayışını ülkemiz sigorta sektöründe farklı bir şekilde yorumlayan Güneş Sigorta, kurulduğu günden bu yana öncü ve yenilikçi tavrını korumuştur. Ülkenin sosyal ve ekonomik niteliklerine uygun sigorta çözümleri, sürekli yenilenen ve güncellenen ürün yelpazesi ile Türkiye’de yerli sigorta şirketi olmanın ayrıcalığını müşterilerine hissettirmektedir.

Güçlü finansal yapısı ve hızlı hasar ödemeleri ile müşterilerine kusursuz hizmet sunmayı amaçlayan Güneş Sigorta, ihtiyaç duyulan her anda poliçe sahiplerinin ulaşacağı bir şirkettir.

Ülkemizin en büyük kamu ve özel kurumları ile bu kurumların sigortacılık alanında özel faaliyet gerektiren projelerinin mimarı kabul edilen Güneş Sigorta, Vakıfbank ve Groupama Sigorta’nın da bulunduğu çok ortaklı bir şirket özelliği göstermektedir.

ISO 9001:2008 ve ISO 10002:2004 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olan Güneş Sigorta, gelişen teknoloji ile Dünya düzenine eşzamanlı uyum sağlayarak bu standartlarını yükseltme çabası içindedir.

Güneş Sigorta’nın vizyonu; Müşteri odaklı hizmet anlayışı, sigorta ihtiyaçlarını doğru tanımlama, yaratıcı çözümler ile müşteri memnuniyetini gerçekleştirme, toplumun sigorta bilincinin gelişmesine katkı sunma ve müşterilerine en yüksek faydayı sağlamaktır.

Değişim, güvenilirlik, gelişime katkı sunma, fark ve farkındalık yaratma, sonuç ve müşteri odaklı hizmet verme ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi görev kabul etmiştir.

Araç, ev, sağlık, aile ve iş gibi maddi ve manevi değerlerinizi güvenceye almak konusunda zengin poliçe çeşitleri ve ek teminatları ile risklere karşı müşterilerine tam ve güvenli hizmet sunma konusunda öncü bir sigorta şirketi olma özelliğini taşımaktadır.

Güneş Sigorta