Trafik Sigortası – Hızlı Teklif

Trafik Sigortası

İletişim Bilgileri

Araç Bilgileri

  • Şahıs Adına
  • Şahıs Adına
  • Firma Adına
  • Yabancı Uyruklu
  • Poliçe Yenileme
  • Poliçe Yenileme
  • İkinci El
  • Sıfır Araç

Ruhsat Belge Seri No

ASBIS

TRAFİK SİGORTASI

Trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince motorlu taşıt sahiplerinin yaptırması zorunlu olan sigortadır. Karayolu motorlu taşıt sahipleri, araçlarının satın adlıkları andan itibaren her yıl trafik sigortası poliçesini yeniletmek zorundadır. Trafik sigortası olmayan, süresi biten araçlar yol kontrollerinde tespit edilmeleri halinde trafik ekiplerince çekilerek trafikten men edilirler. Sigorta yaptırılıp, poliçe ilgili memura teslim edilmeden aracın trafiğe çıkarılması veya araç sahibine teslim edilmesi mümkün değildir.

Trafik sigortası poliçe limitleri ve primleri her yıl Bakanlar Kurulu ve ilgili bakanlık tarafından belirlenerek ilan edilir. Araçların fiyatlarındaki artış, yedek parça fiyatları ve enflasyon ile döviz miktarları göz önünde bulundurularak belirlenen bu tarife; aracın yaşı ve teknik özelliklerine göre yapılan özel bir hesaplama sistemi ile poliçeye geçirilir.

Trafik sigortası, motorlu taşıtlar ile yapılan kazalarda, karşı taraf ve 3. kişilerin uğradığı maddi ve bedeni zararları karşılar. Poliçe limitleri dahilinde sigorta bedeli zarar gören tarafa ödenir. Ancak zarar poliçe limitlerinin üzerinde ise aradaki farktan araç sahibi sorumlu olacaktır. Bu farkı da sigortalatmak isteyen sürücüler, koruyucu mali mesuliyet sigortası ile kendilerini tam anlamıyla sigorta güvencesi altına alabilirler.

Trafik Sigortası Şartları

Trafik sigortası  poliçelerindeki genel ve özel şartlar ile ana teminatlar genellikle aynıdır. Kanunen zorunlu bir sigorta olması sebebiyle, bu hususlarda fazla değişiklik yapılamaz. Ancak ek teminatlar ile güvence kapsamı genişletilebilir. Poliçenin ana teminatlarında tüm riskler ayrı ayrı gösterilerek, her bir risk için sağlanan teminat belirtilir. Ölüm, yaralanma, maddi hasar, hastane masrafları, ayrı ayrı yer alır. Ancak trafik sigortası ile manevi zararların karşılanması mümkün değildir.

Trafik poliçeniz yoksa veya süresi bitti yahut bitmek üzere ise en kısa zamanda poliçenizi yeniletmeniz gerekir. Çünkü aracınızın trafikten men edilmesi size ekonomik olarak çok daha pahalıya mal olacaktır. Eğer yeni bir araç aldıysanız veya trafik poliçenizin yenilenme zamanı geldiyse, sizin iyi bir sigortacıya ihtiyacınız var demektir. Sigorta ile ilgili her konuda olduğu gibi  trafik sigortası konusunda da en kapsamlı poliçelerle üretim yapan firmamızın hizmetleri ve diğer konularda bilgi almak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Formu doldurun

Uzmanlarımız sizi arasın!

Sizi Arayalım!

6998 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum ve iletişim bilgilerimin hatırlatma, kampanya ve bilgilendirmeler için kullanılmasına izin veriyorum.

Başarıyla gönderildi!

Uzmanlarımız sizi kısa süre içinde arayacak...