Tamamlayıcı Sağlık Sigortası – Hızlı Teklif

İletişim Bilgileri

  • - SGK lı Mısınız ? -
  • Evet
  • Hayır
SGK lı Olmayanlar Bu Sigortadan Yararlanamazlar !

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı olan ancak devlet hastaneleri yerine özel hastane ve sağlık kurumlarında tedavi görmek isteyen kişilerin, sadece SGK yasal katılım payı ücreti olan 15 TL ödeyerek özel sağlık kurumlarındaki sağlık giderlerinin karşılanması amacıyla hazırlanan poliçelerdir. Özel sağlık sigortalarından farklı olan tamamlayıcı sağlık sigortası, sigortalının devlet kurumlarında sıra beklemeden, zaman kaybetmeden ve daha kaliteli koşullarda sağlık hizmetini, küçük primler ödeyerek almasını sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ülkemizde sayıları hızla artan özel hastaneler ve sağlık kurumlarının bir kısmı özel sigortalar ve devlet ile anlaşmalıdır. Bu anlaşma kapsamında, SGK’lı olan ancak özel sağlık sigortası yaptırmak istemeyen veya özel sağlık sigortası primlerini ödeyecek ekonomik gücü olmayan kişilerin, çok daha küçük primlerle özel hastanelerden sağlık hizmeti alması mümkün olmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası olan kişiler özel sağlık kurumlarına başvurdukları zaman, sadece SGK katılım payı ücreti olan 15 TL yi ödeyerek SGK ve tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi kapsamında kalan tüm sağlık ücretlerini  fark ödemeden alabilirler. Özel hastane hizmet bedelinin bir kısmını SGK’dan, kalan kısmını ise özel sigortadan tahsil etmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası da, özel sağlık sigortaları gibi kişinin yaşına, mevcut hastalıklarına ve risklerine göre primlendirilir.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, 0 ila 80 yaş aralığında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, tüm SGK’lılar için yapılmaktadır. Sigortadan faydalanmak için kişinin SGK ile anlaşmalı özel bir hastaneye ve SGK anlaşması olan bir doktora gitmesi yeterlidir. Ayrıca hastanenin ve doktorlarının da sigorta şirketi ile de anlaşması olması gerekir. Bunun yanında tedavi gerektiren hastalığın poliçeden önce ortaya çıkmamış olması gerekir. Ancak ek teminatlar ile poliçe yapılmadan önceki hastalıkların da sigorta kapsamına alınması mümkündür.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; yatarak ve ayakta tedavi ana teminatlarını kapsar. Teminat içerikleri bakımından özel sağlık sigortası ile benzer özellikler gösterir. Hizmet bedelinin bir kısmını SGK’dan, kalanını özel sigortadan tahsil eden özel sağlık kuruluşları için özel sağlık sigortası sahibi hastalar ile tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi olanlar arasında hizmet kalitesi ve kapsamı açısından herhangi bir fark bulunmaz.

Siz de SGK’lı iseniz ve özel sağlık sigortası almak yerine, özel sağlık kurumlarında hizmet alabileceğiniz daha ekonomik bir seçenek arıyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası tam size göre.

Formu doldurun

Uzmanlarımız sizi arasın!

Sizi Arayalım!

6998 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum ve iletişim bilgilerimin hatırlatma, kampanya ve bilgilendirmeler için kullanılmasına izin veriyorum.

Başarıyla gönderildi!

Uzmanlarımız sizi kısa süre içinde arayacak...