Orient Sigorta ülkemizde 2013 yılında kurulan ve hayat dışı sigortacılık için yola çıkmış bir sigorta şirketidir. Orient Insurance Group Dubai, BAE, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Asya ve Türkiye’de sigortacılık faaliyeti gerçekleştirmektedir.

Orient Sigorta Dubai merkezli bir şirket olarak Dünya sigorta sektörüne 1982 yılında giriş yapmıştır. Her yıl artan karının büyük kısmını ortaklarına ve müşterilerine dağıtan şirket, son yılların en fazla kar eden sigorta şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Genel merkezi Dubai’de bulunan Orient Sigorta, merkezdeki 400 çalışanı ve pek çok ülkedeki sayısız acentesi ile geniş bir organizasyon ağına sahiptir.

Poliçe çeşitliliği konusunda rakipleriyle yarışan Orient Sigorta kasko, trafik, konut, DASK, nakliyat, emtia, taşımacılık, ferdi kaza, seyahat, sağlık, işyeri, işveren ve yat sigortaları konusunda Türkiye sigorta sektöründe liderliğe adaydır.

Orient Sigorta Orta Doğu’da “A”  notu alan tek sigorta şirketi olarak sigorta sektörüne yön veren otoriteler tarafından Orta Doğu’nun en iyi sigorta şirketi seçilmiştir.

Türkiye’de İstanbul ve Ankara merkez ofisleri ile hizmet veren Orient Sigorta’nın hedefi, Türkiye sigorta sektöründeki hizmet ağını genişleterek sigorta ihtiyacı duyan herkese ulaşabilmektir.

Orient Sigorta hızlı ve güvenli servisi, uzman sigorta danışmanları ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışı ile yola çıkan bir şirkettir.

Yangın, mühendislik, inşaat, nakliyat, yat, sorumluluk, ferdi kaza, oto kasko gibi çeşitli hayat dışı poliçeleri ve uzman acente ve brokerları ile Türkiye sigorta sektörünün önemli aktörlerinden biri olmaya adaydır.

Gabari dışı proje taşımacılığı konusunda uzmanlaşan Orient Sigorta, Dünya’daki her noktaya lojistik ve teknik servis hizmeti verebilen bir şirkettir. Bu alandaki çalışmalarının büyük kısmını Ortadoğu, Afrika ve CIS ülkelerinde gerçekleştirmektedir.

Müşteri memnuniyeti konusunda hassasiyet sahibi olan Orient Sigorta, günün her saati ulaşılabilen müşteri hizmetleri ile de poliçe sahiplerinin ihtiyaç ve sorularını anında karşılamaktadır.

Orient Sigorta