Türk Nippon Sigorta A.Ş. 1991 yılında 25 milyar TL sermaye ile Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın sigorta devi Nippon Fire & Marine’in birlikte yaptıkları yatırım ile kurulmuştur.

1998’de Sümerbank tarafından %85,22 oranındaki hisseleri satın alınarak sermaye yapısında değişikliğe giden şirketin %10’luk hissesi Türkiye Sınai Kalkınma Bankası,%4,78 hissesi ise Nippon Fire & Marine firmasına aittir.

2000 yılında Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu tarafından %96’lık hissesinin devralınmasından sonra, 2001 yılında tamamı HNS grup tarafından satın alınmış ve 2008 yılında hisselerinin büyük kısmı Harel Grup tarafından alınarak Türk sigorta sektörüne Türk Nippon Sigorta adı ile devam etmeye başlamıştır.

Türk Nippon Sigorta 2008 yılından bu yana uzman ve yenilikçi çalışanları ve Harel Gurubu’nun güçlü finansal desteği sayesinde ülkemizin büyüyen ve katma değer yaratan sigorta şirketleri arasında üst sırlara yükselmiştir.

Kurulma amacı ve çalışma prensiplerinden taviz vermeden, şartsız müşteri memnuniyeti odaklı, güven esasına dayalı misyonu ile sigorta sektörüne artı değer katma konusunda iddialı ve güçlü bir isim olarak sektördeki yerini güçlendirmektedir.

Türk sigorta sektörünün iddialı şirketlerinden olan Türk Nippon Sigorta, ülkemizdeki sigortacılığın global değişim ve gelişime entegre edilmesi, sürdürülebilir ve verimli üretim sağlanması, yenilikçi ve teknolojik bakış açısı, değer yaratan yeniliklerin gerçekleştirilmesi, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerinin maksimum seviyede karşılanması, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı, mevzuata ve yasal yeniliklere hassasiyetle uyum sağlanması, ekip çalışması ile verimliliğin artırılması, açıklık ve şeffaflık prensibi, insan kaynaklı değerlerin geliştirilmesi, çevresel kaynakların verimli ve etkin kullanımı gibi küresel değerlere önem veren bir anlayışla faaliyet göstermektedir.

Türk Nippon Sigorta, geniş sigorta seçenekleri ve etkin hizmet anlayışı ile beklentileri fazlasıyla karşılayan sigorta şirketi olma özelliğini taşıyan bir markadır.

Türk Nippon Sigorta