2 can hamilelik sigortası, hamilelik süresince alınan sigorta poliçesidir. Yüzlerce sigorta şirketi, bu poliçeyi anne adaylarına sunmaktadır. Poliçe, hem hamilelik sürecini, hem doğumu hem de sonrasını kapsamaktadır. Şirketimiz, en uygun sigorta poliçesini bularak anne adaylarının sigortalanmasını sağlamaktadır. Hamilelik sigortası, anne ile bebeğin doğum öncesi doğum sırası ve doğum sonrasındaki tüm ihtiyaçlarını kapsamaktadır.

Bu sigorta poliçesi, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Sigorta poliçesi imzalanır imzalanmaz hayata geçmektedir. Çünkü sigorta poliçesinde bekleme süresi yoktur. Poliçede ayakta tedavi teminatı vardır ve bu teminat kapsamında doğum öncesi kontrol ve tetkikler gerçekleştirilebilmekte, anne adayı doğum sonrasında bile sigorta kapsamında olmaktadır. Sigorta kapsamında psikolojik danışmanlık, diyetisyen hizmeti, göz ve diş muayenesi bulunmaktadır ve bu durum, hem anne hem de bebeği kapsamaktadır.

2 Can Hamilelik Sigortası Hizmeti

2 can hamilelik sigortası kapsamında yer alan yatarak tedavi teminatı, poliçenin imzalanmasının ardından anne adayanın hastaneye yatış anından itibaren tüm tedavi giderlerini karşılamaktadır. Poliçe kapsamında ayakta tedavi hizmeti de yer almaktadır. Bu teminatta, hamilelik sürecinde yer alan kontrollerin tamamı, kan testi, ikili veya üçlü taramalar, şeker idrar ve kan tahlilleri, tiroit testleri gibi hamilelik süresince gerekli olan tüm tahlillerin yapılması mümkündür. Sigorta kapsamında limitsiz doğum teminatı da vardır. Doğumun nerede ve hangi yöntemle yapılacağına anne karar vermektedir. Bu teminat, anlaşmalı tüm kurumlarda geçerlidir. Diyetisyen hizmeti de önemlidir. Hamilelik sürecinde anne adayanın diyetisyen kontrolünde olması önemlidir. Çünkü anne adaylarının en korktuğu durum, hamilelik süresince aşırı kilo almaktır ve alınan bu kiloların doğum sonrasında verilmemesidir. Uzman diyetisyenlerle kilo alımı kontrol altına alınmakta, doğum sonrasında da alınan kiloların kolaylıkla verilmesi sağlanmaktadır.

2-can-hamilelik-sigortasi-hizmeti

Hamilelik sigortası kapsamında psikolojik danışmanlık hizmeti de alınmaktadır. Hamilelik sürecinde ve sonrasında annenin psikoloji, bebekleri ve kendileri için son derece önemlidir. Bu hizmette uzman psikologlar ya da psikiyatristler aracılığı ile annelere destek verilmektedir. Diş muayenesi de önemlidir. Hamilelik sürecinin kimi zaman diş sağlığını olumsuz etkilediği bilinen bir gerçektir. Bu teminatta annelere diş muayenesi, diş röntgeni gibi hizmetler sunulmaktadır. Bebeğin ilk bakımı da teminat kapsamındadır. 2 can hamilelik sigortası kapsamına girebilmek için SGK’lı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Şirketimiz, bu sigorta teminatında en uygun poliçeden yararlanılmasını sağlamaktadır.

2 Can Hamilelik Sigortası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir