Grup Sağlık Sigortası

online_ozel_saglik_sigortasi_yaptirmakGrup sağlık sigortası, iş yerleri ve çalışanlarına özel sağlık sigortasının daha kapsamlı ve avantajlı şekilde sunulmasını sağlayan özel sigorta poliçeleridir.

Grup sağlık sigortası avantajları nelerdir ?

Gerek sağlık güvencesi kapsamı gerekse prim miktarları bakımından ciddi avantajları olan bu sigorta poliçesi ;

  • Kurum sigorta primlerini gider olarak gösterme yanında vergi avantajı sağlar,
  • Çalışanlara sağlanan özel sağlık hizmetleri ile kurumun itibarı ve güvenilirliği artar,
  • Çalışanlar için daha fazla tercih edilen ve güven veren bir iş ortamı oluşturur ve dolayısı ile üretimin artırılmasına yardımcı olur.
  • Çalışanlar kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti aldığı için işgücü kaybı yaşamadan ve zaman kaybetmeden işlerinin başına dönerler,
  • Personele kendini önemli ve organizasyonun bir parçası gibi hissettirir.

ozel_saglik_sigortasi_nedir

Grup sağlık sigortasının bireysel sağlık sigortasından farkı nedir ?

Grup sağlık sigortası, anlaşmalı hastaneler ve özel muayenehaneler ile çalışanların yatarak veya ayakta, acil müdahaleler veya sürekli tedavi gerektiren sağlık sorunlarını hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti alarak gidermelerini sağlayan özel bir sigortadır. Bireysel sağlık sigortalarından farklı olarak teminatları daha farklı ve primleri daha avantajlıdır. Sağlık hizmetlerini özel hastanelerde sıra beklemeden ve daha kaliteli alan çalışanların üretime geri dönmeleri daha kısa zamanda gerçekleşir, işyeri ile aralarında daha güçlü bir bağ oluşur, motivasyonları artar, yakınlarının sağlık sorunları konusunda endişe duymalarına gerek kalmaz.

Grup sağlık sigortası için gerekli şartlar nelerdir ?

online_tamamlayici_saglik_sigortasi_yaptirmakGrup sağlık sigortası için işyerinde en az 20 personelin ücretli olarak çalışıyor olması gerekir. İşyeri sigorta kapsamını ve primleri kendi belirleme hakkına sahiptir. Tercihe bağlı olarak çalışanların eş ve çocukları da grup sağlık sigortası kapsamına alınabilir.

Grup sağlık sigortası için işyerinin faaliyet konusu önemli değildir. Her sektörde hazırlanabilen bir poliçedir. Ancak tabi ki sektör, risklerin kapsamı ve primlerin miktarına etki edecektir. Poliçe kapsamına alınan tüm sağlık teminatları poliçeden karşılanır. Ayakta ve acil tedaviler yanında, ameliyat, yatarak tedavi ve sürekli kontrol gibi hizmetler de poliçe kapsamına alınabilir. Teminat kapsamı tamamen işyerinin talebine bağlı olarak belirlenir.

Şirketimizin grup sağlık sigortası poliçeleri ile siz de çalışanlarınızın yüksek motivasyonla ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilir, hem firmanız hem de çalışanlarınız için daha kaliteli bir iş ortamı yaratabilirsiniz.

TELEFONDA GÖRÜŞMEK İÇİN ARAYIN