Bebek tamamlayıcı sağlık sigortası, yeni doğan bebekler için “hoş geldin bebek sigortası” adı altında yapılmaktadır. Sigorta şirketleri bu adlar içinde poliçe düzenlerken bazı şirketler ebeveynin de sigortalı olma şartı aramaktadır. Bazıları ise böyle bir şart sunmayarak doğrudan bebeği sigorta yapabilmektedir. Şirketimiz, hangi sigorta kurumlarının ne tür şartlar aradığını bilmekte, anne babalara buna göre poliçe sunulmasını sağlamaktadır. Bebekler için tamamlayıcı sağlık sigortasında bekleme süresi yoktur. Bebeğin doğumundan itibaren poliçe hazırlanmakta ve teminatlar başlamaktadır. Bu sigorta türünde kapsam ve ayrıntılar sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Ancak genel olarak bebek tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavi, yoğun bakım birimi, hastane sonrası tedavi, yurt dışı tedavi ve evde bakım hizmetlerini ihtiva etmektedir. Bazı sigorta poliçelerinde evde annenin eğitimi de bulunmaktadır. Bebek sigortalarında sigorta paketinin tüm ayrıntıları incelenmeli, sigorta şirketinin sunduğu hizmetler araştırılmalıdır.

Bebek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Genel Sağlık Sigortası

sgkBebeklerin doğduğu andan itibaren güvence altına alınması için bebek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir. Sigorta, hayatın her alanında kişileri maddi ve bedeni hasarlar ile ilgili teminat kapsamına almaktadır. Bebeğin sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlayan bebek tamamlayıcı sağlık sigortası için ebeveynlerden birinin SGK kapsamında sigortalı olması yeterli olmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası için mutlaka Genel Sağlık Sigortalısı olma zorunluluğu vardır. Bu sigorta ile bebeklerin sağlık giderleri, sigorta şirketinin sunduğu limitler dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca tedavide SGK’nın belirlediği limitler üzerine çıkıldığında yine bu sigorta türü devreye girmekte, böylece ailenin tedavi için ya çok düşük bir meblağ ödenmesi, ya da hiç ödememesi sağlanmaktadır.

Bebek tamamlayıcı sağlık sigortası ile bebek, doğumundan itibaren sigortalanabilmektedir. Bebeğin tüm sağlık giderleri, yatarak ya da ayakta tedavileri, sigorta kapsamında değerlendirilmekte ve bu giderler tamamen karşılanmaktadır. Bebeklerin ilk aşılarından başlamak üzere tüm sağlık ihtiyaçları, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değerlendirilebilmekte, sağlık hizmetlerinin tamamı, SGK ile anlaşmalı olan özel sağlık kuruluşlarından alınabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, sağlık hizmetinin alınacağı hekimin de SGK ile anlaşması olup olmadığına dikkat edilmesidir. Hekimin de SGK ile anlaşmasının bulunması şarttır. Şirketimiz, tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren tüm sigorta kuruluşları ile irtibatlıdır ve ebeveynlere en geniş kapsamlı teminat alınması için kolaylık sunmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda daha detaylı bilgi ve tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili ana sayfamız için https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresimize göz atabilirsiniz.

Bebek İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir