Annelerin ve anne adaylarının en çok ilgilendiği sigorta türlerinin başında hamilelik sigortası gelmektedir. Bu sigorta türü, anne adayının hamilelik süresi boyunca, tüm sağlık ihtiyaçlarını teminat altına almakla birlikte, anne adayının sağlıklı bir şekilde doğuma girmesini amaçlamaktadır. Bu dönem içerisinde çeşitli giderler karşılanmaktadır. Son dönemlerde oldukça popüler olan hamilelik sigortası ürünümüz, sizlere Ata Brokerlik farkı ile sunulmaktadır. Sektör içerisindeki diğer firmalara kıyasla çok daha kaliteli ürünler sunan firmamızda anne adaylarının kullanabileceği bu sigorta türü hakkında pek çok bilgiye aynı anda ulaşabilirsiniz.

Popüler olan bu sigorta türü, limitli ya da limitsiz olarak, kişinin bütçesine göre ayarlanabilmektedir. Peki, limitsiz ve limitli sigorta türlerinde hangi giderler karşılanmaktadır? Limitsiz olan sigorta türü tercih edildiğinde, adı üzerinde, bugün giderler, limitsiz – sınırlama olmadan karşılanmaktadır. Tam tersi limitli sigorta türünde de sadece belirli bir miktar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Elbette iki sigorta miktarının fiyatları, verdiği hizmetlere göre değişmektedir. Eğer bütçeniz elverişliyse, hamilelik döneminde hiçbir hastane gideri karşılamak istemiyorsanız, bu noktada sizlere limitsiz sigorta türünü öneriyoruz. Peki, hamilelik sigortası ne işe yaramaktadır? Neden son dönemlerde bu sigorta türü daha fazla tercih edilmektedir? Detaylar içeriğimizde sizler için açık bir şekilde ifade edilmektedir.

Hamilelik Sigortasının Ne Gibi Avantajları Vardır?

Sigortanın genel olarak en temel amacı, sigortalı olan kişinin maddi olarak korunmasını sağlamaktadır. Hamilelik sigortası da aynı açıdan düşünüldüğünde, anne adaylarının doğum öncesinde ve doğum sonrasındaki tüm giderlerin karşılanması adına tercih edilen bir sigorta türüdür. Bizler Ata Brokerlik olarak annelerimizin yayında olduğumuzu belirterek onları doğum öncesinde, yaşayabilecekleri tüm sıkıntıdan ve endişeden kurtarmak adına onlara bu sigorta türünü sunmaktayız.

Sigorta Yaptırmadığımda Hangi Giderleri Karşılarım?

Sigorta yaptırmak isteyen ya da sigortanın avantajlarını araştıranlar, sigorta yaptırmadıkları durumda hangi giderleri kendilerinin ödeyeceklerini merak etmektedir. Hamile olduğunu öğrenen bir anne adayı birçok tahlil, test, kontrol, muayene, ultrason kontrolleri gibi çeşitli kontroller için para ödemesi yapacaktır. Aynı zamanda doğum için de ayrı para ödeyecektir. Zaten çocuk yetiştirmek günümüz şartları altında ekonomik açıdan oldukça zor bir süreçtir. Neden bu süreci daha da zorlaştırasınız? Bu durumda yapmanız gereken en doğru hareket Ata Brokerlik firmamızdan hamilelik sigortası paketi temin etmek. Bizler, ekip arkadaşlarımızla birlikte hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza en uygun fiyatlarda sizlere sigorta paketi sunmaktayız.

Hamilelik Sigortasını Ne Zaman Yaptırabilirim?

Eğer buraya kadar hamilelik sigortası hakkında, kafanızda belirtilen soru işaretlerini cevapladıysak, bir sonraki soruya geçebiliriz. Hamilelik sigortası ne zaman yaptırılır? Sigortaların genelinde, zaman konusu oldukça önemlidir. Hamilelik sigortaları genel olarak firmadan firmaya göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. 1 yıl ödeme yaptırıldıktan sonra bir sonraki yıl sigorta devreye girmektedir. Ancak çiftler, bebek istediklerinde ve planlama yapıldığında, buna göre sigortanın başlangıcını ayarlayabilirsiniz. Günümüzde ne yazık ki bu konu çok fazla anlaşılmadığı için hamilelik sigortası yaptırılsa bile, kişinin ihtiyaçları tam olarak karşılanamamaktadır. Bu sebeple sigortada zamanlama oldukça önemli bir kriter olmaktadır.

Eğer tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hamilelik sigortasından yararlanmak istiyorsanız, sağlık giderleri hemen karşılanmaya başlayacaktır. Bu sigortadan da yararlanmak için kişinin SGK’lı olması yeterlidir. Ata Brokerlik, sizlere bu noktada neden bu sigortadan yararlanmanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde ifade edecektir. Yapmanız gereken tek şey, bizlere ulaşmak ve ekip arkadaşlarımızdan konuyla ilgili bilgi almak istediğinizi belirtmek.

Hamilelik Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Eşinizle birlikte anlaşıp, hamilelik sigortası yaptırmaya karar verdiyseniz, şimdi de biraz bu sigorta türlerinin avantajlarından bahsetmemiz gerekiyor. Yaptırdığınız bu sigortanın bazı avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hamilelik süresi boyunca gelişebilecek ekstra masraflardan kurtulacaksınız.
 • Doğum ücretini çok daha indirecek, maddi açıdan zorlanmayacaksınız.
 • Hem bebek hem de anne güvence altına alınacak.
 • Hamilelik döneminde beklenmeyen sorunlara karşı hızlı çözümler üretilebilecek. (Kürtaj, düşük, erken doğum vb.)
 • Bebeğin doğum sonrasında da sağlık açısından bakımı sağlanacak.

Limitli Doğum Sigortasında Neler Karşılanmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hamilelik sigortası içerisinde limitli olan doğum sigortalarından bahsetmiştik. Bütçenize göre bu sigorta türünü tercih etmek istediğinizde yararlanabileceğiniz avantajlar şu şekilde olacaktır:

 • Prim ödemeleri çok daha düşük olacaktır.
 • Bebeğin doğuştan gelebilecek rahatsızlıklara karşı sigorta kapsamında değerlendirilme alınmayacaktır.
 • Sigorta hazırlanırken, belirli olarak bir limit belirlenmektedir. Hastanelerdeki giderle bu limit ile karşılanır. Eğer limit aşımı olursa, aileden ek ücret talep edilir.
 • Genel olarak yeni doğan bebeğin sağlık harcamaları için bu sigortadan yararlanılamaz.

Limitsiz Doğum Sigortasında Neler Karşılanmaktadır?

Eğer bütçenize göre limitsiz doğum sigortasından yararlanmak istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz. Bizler Ata Brokerlik olarak hem limitli hem de limitsiz giderler için sizlere eksiksiz bir hizmet sunmaktayız. Limitsiz olarak doğum sigortasını tercih edeceksiniz, yararlanabileceğiniz avantajlardan bazılarının şunlar olduğunu ifade edebiliriz:

 • Sigorta hazırlanırken, diğer sigorta türü gibi herhangi bir limit konulmaz, ailelerden hiçbir ek ücret alınmadan işlemler gerçekleştirilir.
 • Yeni doğan bebeğin tüm ihtiyaçları bu sigorta kapsamında karşılanmaktadır. (Topuk kanı alımı, bebeğin aşı giderleri, diğer test işlemleri vb.
 • Prim ödemeleri daha yüksek olmaktadır.
 • Bebeğin eğer doğuştan kaynaklı herhangi bir rahatsızlığı varsa, bu rahatsızlıklar sigorta kapsamında değerlendirilmektedir. Aynı zamanda tedavi işlemleri de yapılmaktadır.

Hamilelik Sigortası Fiyatları

Genel olarak sigorta yaptırmak istenildiğinde, fiyat konusu araştırılmaktadır. Ancak fiyattan ziyade sigortanın sizlere sağladığı yararları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sektör içerisinde pek çok firma sizlere hamilelik sigortası adı altında hizmet verebilmektedir. Ancak bu kadar firma arasından hangisini tercih edeceksiniz? Tabi k, sizlere en kaliteli en profesyonel hizmeti sunan firmayı tercih edeceksiniz. Bunun içince ince eleyip sık dokumak şart! Çünkü sonuç olarak hem anne hem de bebeğin sağlığı ve ihtiyaçları ön planda olacak. Doğum ve hamilelik genel olarak zor bir süreç. Peki, neden bu süreci kendiniz için biraz daha zorlaştırasınız ki? Sizlere her alanda en profesyonel hizmeti sunan Ata Brokerlik, alanında uzman ekip arkadaşlarıyla birlikte sizlere kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Sektör içerisindeki diğer firmalar kıyasla en kaliteli hizmeti sunan Ata Brokerlik, doğum konusunda bir annenin endişe duyabileceği tüm sağlık giderlerini karşılamaktadır. Bütçenize göre size en uygun, ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabileceğini düşündüğünüz paketi tercih etmeniz, sizlerin yararına olacaktır.

Doğum Sigortası

Halk arasında doğum sigortası olarak da adlandırılan hamilelik sigortası, hemen hemen her sigorta firması tarafından sunulmaktadır. Ata Brokerlik, sizlere en kaliteli hizmeti sunarak, aklınızdaki tüm soru işaretlerinin giderilmesini sağlıyor. Hem de bunları sizlere en uygun fiyatları sunarak yapıyor. Bizler sektörün en deneyimli ve en çok tercih edilen firmaları arasında bulunarak, müşterilerimizin aklına gelebilecek hemen hemen her türlü sigorta ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yapmanız gereken tek şey bizlere ulaşmak ve hangi konuda sigorta istediğinizi belirtmek. Sizlerin de bildiği gibi bilinçli vatandaşlar, sigortanın önemini ve değerini bilmektedir. Eğer sizler de sigorta yaptırmak istiyorsanız, Ata Brokerlik firmamızda sizleri ağırlamak isteriz!

Hamilelik Sigortası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir