Hamilelik sigortası, anne adaylarını hamilelik süresince tüm hastane giderlerine karşı sigorta kapsamına alan bir teminat türüdür. Bu sigorta türü, anne adaylarının hamilelik döneminde tetkik, tedavi ve muayene giderlerini güvence altına almaktadır. Sigorta poliçesine yeni doğan bebek için yapılacak olan tetkik ve aşılar da eklenebilmektedir. Bütçeye göre ayarlanabilen hamilelik sigortasının limitsiz ya da limitli olarak tercih edilebilmektedir. Limitsiz sigorta türünde tüm giderler teminat kapsamındadır. Giderlerin belli bir kısmının sigorta şirketi tarafından karşılanmasını isteyenler ise limitli poliçeden yararlanabilmektedir. Elbette sigorta ödemeleri de farklılık göstermektedir. Limitsiz sigorta poliçesi, limitli olana göre bir miktar daha yüksektir ancak tüm hamilelik dönemindeki sağlık giderlerini karşılamaktadır. Şirketimiz, anne adaylarına birden fazla sigorta şirketinin uygulamasını sunmakta, içlerinden en uygun ve en geniş kapsamlı olanı tavsiye etmektedir.

FORMU DOLDURUN, SİZİ HEMEN ARAYALIM!

KVKK Bilgilendirme Metni'ni okudum ve kabul ediyorum.

Hamilelik sigortası, doğum sigortası kapsamında alındığında anne ve bebeği kapsama almaktadır. Bu sigorta türü, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Limitsiz sigorta, hamilelik ve doğum sürecindeki tüm sağlık giderlerini kapsamaktadır. Şirketimiz, en avantajlı teklifi araştırarak anne adaylarının tüm beklentilerinin karşılanmasını sağlamaktadır. Ödenecek olan primlerle teminatları anne adayları için inceleyen şirketimiz, en avantajlı sigorta poliçesini en ekonomik primle alma imkanı sunmaktadır. Hamile olduğunu öğrenen anne adayları, kırk haftalık dönem içinde yapılması gereken hekim muayenelerini, tahlilleri, tetkikleri yaptırabilmek için hamilelik sigortasını tercih ettiklerinde, doğum için de herhangi bir ücret ödememektedir. Normal ve sezaryen doğum ayrımı yapılmamaktadır. Hamilelik sigorta paketleri, geçerli olduğu sağlık kuruluşları, müracaat şartları ve bekleme süreli ya da bekleme süresiz olan sigorta paketleri ile ilgili detaylı bilgi, şirketimizin müşteri hizmetleri biriminden öğrenilmesi mümkündür.

hamilelik-sigortasi-ne-zaman-yaptirilir

Hamilelik sigortasında tavsiye, limitsiz paketin seçilmesidir. Limitsiz hamilelik sigortası satın alındığında, tüm tetkikler yapılmaktadır. Bu tetkikler arasında fetal anomali değerlendirmesi de yer almaktadır. Bu taramada, bebeğin fiziksel olarak gelişiminde herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilmektedir. Ancak detaylı bir ultrason istendiğinde, bu uygulamayı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenmediğinden, tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanmadığı bilinmelidir. Bu sigorta türü özel sağlık sigortası kapsamında alındığında durum farklı olmakta, sigorta şirketi bu gideri karşılamaktadır. Şirketimiz, hangi durumlarda sigorta şirketinin ödeme yapıp yapmadığını anne adaylarına bildirmektedir.

Hamilelik Sigortası Ne Zaman Yaptırılır?

Bu sigorta türünde en önemli nokta, sigortanın ne zaman yaptırılması gerektiğidir. Genel olarak hamilelik sigortası, ilk ödemeden bir yıl sonra devreye girmektedir ancak bazı sigorta poliçeleri, ilk yıldan itibaren devreye girmektedir. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında olan hamilelik sigortasında genellikle bekleme süresi yoktur. Ancak yine de hamile kalma planları yapıldığı anda hamilelik sigortası başlangıcı yapılmasında yarar vardır. Hamile kalındıktan sonra sigortalı olmak, çoğu zaman geç kalınmış bir durum olmakta, sağlık giderleri sigorta kapmasında ödenmemektedir. Sigorta kapsamında doğum gideri bir kez karşılanmaktadır. Ancak hamilelik süresince tüm tahliller, kontroller, muayeneler, hamilelik sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra anlaşmalı sağlık kuruluşlarından hizmet alınması önemli bir ayrıntıdır.

Hamilelik sigortası uygulaması, sigorta şirketlerine göre değişkenlik göstermektedir. Kimi sigorta şirketleri poliçenin imzalanmasından bir yıl sonra giderleri karşılarken, bir kısmı 6 ay sonra sağlık giderini üstlenmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında olması durumunda sağlık giderleri hemen karşılanmaktadır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında hamilelik sigortası yaptırmak için mutlaka SGK’lı olmak gereklidir. Bunun için anne adayının ya da eşinin SGK’lı olması yeterli olmaktadır. Hamilelik sigortası ne zaman yaptırılır sorusunun cevabı aranırken de uzman desteği alınmasında yarar vardır. Şirketimiz, tüm sigorta türlerinde olduğu gibi hamilelik sigorta poliçesinde de uzmandır ve anne adaylarına en doğru çözümler sunmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir