60 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası çoğu sigorta şirketi tarafından yapılmamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK güvencesinde olan kişiler için üretilen bir poliçe olduğu dikkate alındığında, bu uygulamanın keyfi olduğu açıktır. İnsanların genel sağlık sorunlarının 60 yaşından sonra daha fazla ortaya çıktığı düşünüldüğünde, sigorta şirketlerinin bu uygulamasının kötü niyetli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının “SGK güvencesinden faydalanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan” kişiler için üretilen bir poliçe olduğu düşünüldüğünde, 60 yaş tamamlayıcı sağlık sigortası konusundaki bu uygulamayı doğru bulmak mümkün değildir.

Eğer SGK güvencesi olan kişiler hangi yaşta olursa olsun kamu sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorsa, aynı durumun tamamlayıcı sağlık sigortası için de geçerli olması gerekir.

İşte bu düşünce ile bazı sigorta şirketleri 60 yaş üstü için de tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi üretmekte ve 60 yaşını geçen kişilerin de tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanması mümkün olmaktadır. Sigorta şirketine göre değişmekle birlikte 60 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için belirlenen şartlar hastayı zorlayıcı veya afaki nitelikte değildir.

Genellikle geçmiş dönem hastalıkların da dahil edilebildiği bu poliçe ile yaşlılarımız kamu hastanelerinde beklemek zorunda kalmadan hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti alma ayrıcalığını yaşayabilirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

60 yaş altı kişiler için düzenlenen tamamlayıcı sağlık sigortası primlerinden biraz daha fazla ödeme yaparak 60 yaş tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine; yatarak, ayakta veya tüm teminatları dahil etmek mümkündür. Eğer sigortalının geçmişinde ciddi ve kronik bir hastalık yoksa 60 yaş altı poliçe ile arasındaki prim farkı yok denecek kadar az olmaktadır.

Bu ihtiyaç ve keyfi uygulamayı ortadan kaldırmak için şirketimiz 60 yaş üzeri tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi üreten sigorta şirketleri ile çalışmaya özen göstermektedir.

80 yaşına kadar olan sigortalılarımız için de tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yapmaktayız. Sağlık hizmetlerine en fazla ihtiyaç duyulan yaş grubu için duyarlı ve sorumlu davranarak sunduğumuz bu poliçelerle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen uzman sigorta ekibimizle ile iletişime geçiniz.

Ayrıca 60 yaş tamamlayıcı sağlık sigortasından hariç olarak, 80 yaş tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda da bilgi almak için buraya tıklayın ve konuyla ilgili hazırladığımız detaylı bilgilendirme yazısına göz atın: https://www.atabrokerlik.com/80-yas-tamamlayici-saglik-sigortasi/

Tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda daha detaylı bilgi ve tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili ana sayfamız için https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresimize göz atabilirsiniz.

2 Comments

 • Merhaba biz Isviçreli bir Esiz gelecek sene Nisan dan sonra temamla Türkiye Bodrum a tasiniyoruz Yarimiz o zaman
  Hanim 65 Bey 67 oluyor Saglik Sigorta mümkünlügü varmidir bizim icin,lütfen cevabinizi bekleriz.

  çok selamlar teşekkür ederiz

  • Merhaba,

   Türkiyede sürekli ikamet ederek sosyal güvenlik kurumunuzun Türkiye bağlı olma kaydıyla 0-80 yaş arası Sağlığınız Bizde ürününde yararlanabilir siniz.
   Bilgilerinize sunarım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir