Klasik otomobil sigortası genellikle klasik araç tutkunlarının en çok tercih ettiği sigorta türleri arasında bulunmaktadır. Klasik otomobil türlerine özel bir sigorta türü olan bu sigorta türü çok fazla tercih edilmektedir. Klasik otomobiller de sürekli olarak trafiğe çıkabilmektedir.

Özel bir tutku türü olan klasik otomobillerin muhafaza edilmesi kapsamında özel bir sigorta türü de bulunmaktadır. Son dönemlerde herkes tarafından araştırılan klasik otomobil sigorta hakkında merak edilen pek çok noktayı sizler için açıklamak istiyoruz. Ata Brokerlik firması, pek çok sigorta türünün içerisinde klasik otomobil sigortasını da ekleyerek, müşteri ağını her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir.

Klasik Otomobil Sigortası Nedir?

Klasik otomobil sigortası klasik olan bütün otomobilleri koruma altına almaktadır. Bu sigorta türü, diğer sigorta türleri gibi içerisinde pek çok teminatı barındırmaktadır. Klasik aracınızla sokaklarda gezerken, başınıza gelebilecek herhangi bir tür sorana karşı onu koruma altına almak istemez misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise kesinlikle doğru adrestesiniz!  Ata Brokerlik, bu alanda verebileceği en büyük profesyonel hizmeti siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Klasik Otomobil Sigortası Neleri Kapsar?

Klasik otomobil sigortası günümüzde genellikle klasik aracı olan kişileri daha çok ilgilendirmektedir. Eğer klasik araba almak istiyorsanız, beraberinde gelecek masrafları da düşünmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Bütçenize gelecek beklenmeyen araba bakımları ve masrafları, normal arabaya göre daha fazla olacaktır. Çünkü eski otomobillerin parçaları kolay kolay bulunmaz.

Araç ne kadar eskiyse o kadar çok bakım isteyeceğini unutmamanız gerekiyor. Bununla beraber arabadaki herhangi bir parça arıza yaptığı zaman bunun için daha fazla maliyet harcamanız gerekmektedir. Bu durum aslında klasik araba sigortası ile hemen hemen aynı hizmettir. Araç ne kadar eskiyse, maliyeti, masrafı ve sigorta tutarı o kadar yüksek olacaktır.

Eğer sizler de araçlarınıza önem veriyor ve herhangi bir zararın oluşmasını engelliyoruz. Araçlarınıza en az sizin kadar önem verdiğimiz için poliçeyi sizin isteklerinize göre düzenliyoruz.

Klasik Otomobil Sigortası Neden Yaptırılır?

Klasik otomobil sigortası için bir adres arıyorsanız, Ata Brokerlik tam da size göre. Sizlerin de bildiği gibi, klasik arabalar dünyanın hemen hemen her yerinde bulunmaktadır. Sınırlı sayıda üretilmesine rağmen, pek çok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Eğer aldığınız bu arabayı garajda tutmak gibi bir niyetiniz yoksa bu durumda aracınıza acilen sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Sigorta yaptırmadan trafiğe çıkmak yasak olacağı gibi aracınıza bir zarar geldiğinde bunu karşılamak için bütçenizi çok fazla zorlamış olacaksınız. Eğer klasik otomobilinize sigorta yaptırmak istiyorsanız, bu noktada firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde aranızla verebileceğiniz zararları ve aranıza verilebilecek bütün zararları koruma altına almış olacaksınız. Aracınıza en uygun sigorta için sayfamızı inceleyin!

Klasik Otomobil Sigortası Fiyatları

Klasik otomobil sigortası fiyatları çok değişken olmakla beraber net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü sektör içerisinde fiyatlar çeşitli sebeplere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Her şeyden önce fiyatların aracın türüne göre değişkenlik gösterebildiğini ifade etmemiz gerekiyor. Fiyatlarımız hakkında bilgi almak için Ata Brokerlik olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Klasik otomobil sigortasıyla trafik sigortası birbiriyle çok karıştırılmaktadır. Bizler de bu noktada trafik sigortasının klasik araba sigortası ile birbirleri arasındaki farklarından bahsetmek istiyoruz.

Trafik sigortası, aracın kullanımında meydana gelen herhangi bir kimsenin yararlanmasına, ölümüne sebep vermesi durumunda, hasarları karşılayan önemli bir sigorta türüdür. Klasik otomobil sigortasında, aracın değerine göre klasik otomobiller kontrol altına alınmaktadır. Trafik sigortası genel olarak şu sigorta türlerini içerisinde barındırmaktadır:

  • Üçüncü kişilere karşı verilebilecek her türlü bedeni zararlar
  • Üçüncü kişilere karşı verilebilecek her türlü maddi zararları
  • Başka araçlara verilecek olan her türlü zararlar

Görüldüğü gibi klasik otomobil sigortası içerisinde pek çok sigorta türünü kapsamaktadır. Eğer sizler de bu hizmeti almak istiyorsanız, Ata Brokerlik firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız merak edilen pek çok noktayı sizlere açıklayacak ve bilgilendirecektir.

Kimler Klasik Otomobil Sigortası Yaptırabilir?

Klasik otomobil sigortası yaptırmak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Ekip arkadaşlarımız 7 gün 24 saat boyunca sizlere hizmet vermektedir. Klasik otomobiller, çok nadir bulunan ve her geçen gün önemi artan araç türleridir. Bu araç türleri sadece manevi anlamda değil, maddi anlamda da önemli bir konumda bulunmaktadır. Araçların başına herhangi bir sorun gelmemesi için bu sigorta türünden yararlanmanız gerekmektedir. Bizlere başvurduğunuz zaman klasik otomobil sigortasından yararlanabilirsiniz.

Bizler uzun zamandır sektör içerisinde olan ve her geçen gün müşteri sayısını arttırmaktadır. Müşteri sayımızı arttırdığımızda, memnuniyet kapasitemizi arttırmamızı da beraberinde getiriyor. Bizler de bu şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Klasik otomobil araçlarınızı sigorta ve başka her türlü ihtiyaçları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde araçlar her türlü işimizi görmemize yardımcı olan araçlar arasında bulunmaktadır. Bu tür araçların bakımı, saklanması ve kullanımı konusunda son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Bizler de bu noktada devreye gireyirozu. Ata Brokerlik olarak elinde klasik otomobil olan bütün kişilerin sigorta işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Sigorta ihtiyaçlarınız için kesinlikle doğru adrestesiniz!

Klasik Otomobil Sigortası Avantajları

Klasik otomobil sigortası uygulamasından yararlanmanızın pek çok avantajı vardır. Aynı zamanda normal araç sigortası gibi içerisinde çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Genel olarak klasik otomobil sigortasının avantajlarıyla normal sigortanın avantajları arasında pek çok benzerlik bulunmaktadır. Bununla beraber klasik otomobillerde de benzer avantajlar bulunmaktadır. Genel olarak avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Meydana gelebilecek bir kazada maddi anlamda hasarlardan kurtulabilirsiniz.
  • Üçüncü şahıslarda da meydana gelebilecek hasarlardan kurtulabilir.
  • Kişi vefat ettiğinde meydana gelebilecek durumlar teminat altına alınmaktadır.
  • Kaza başı vefat durumu sigorta ile teminat altına alınır.
  • Pek çok sigorta şirketlerinde yapılabilmektedir.
  • Zorunlu trafik sigortası, tedavi masraflarının tamamıyla beraber SGK’da masrafları karşılamaktadır.

Genel olarak zorunlu yapılan trafik sigortasının avantajlarını bu şekilde ifade edebiliriz. Trafik sigortası zorunlu olarak yaptırılırken, klasik otomobil sigortası zorunlu olmamakla beraber ihtiyaca göre yapılabilmektedir. Bizlerden her zaman klasik otomobil sigortası ile destek alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız gerekli olduğu her durumda sizlere yardımcı olacaktır.

Ata Brokerlik olarak firmamızın bünyesinin altında klasik otomobil sigortası başta olmak üzere pek çok sigorta türünü de içerisinde barındırmaktadır.

Klasik Otomobil Sigortası Poliçe Süresi

Klasik otomobil sigortası poliçesinden yararlanmak istiyorsanız, sürücülerin bu uygulamadan sadece 365 gün boyunca yararlanabileceğini belirtmek istiyoruz. Sigorta kapsamında, diğer sigortalarda olduğu gibi 365 gün yan, 1 yıl boyunca yararlanabilirsiniz. Sürücüler, sigorta bittiği zaman dilerlerse yeniden bu uygulamadan yararlanabilirler.

poliçe kavramı aslında sigortalı olan kişiyle ilgili olan bir terimdir. Burada belirleyici olan bazı bilgiler bulunmaktadır. Sigortanın başlangıç ve bitiş tarihi burada çok önemlidir. Aslında teminatların içerisinde barındırdığı bir takım senet işlemleri bulunmaktadır.

Bu poliçenin yapılmasındaki en temel amaç iki taraflı anlaşmazlıkların olmasını engellemek. Sigorta poliçesinin mutlaka olması gerekiyor. Klasik otomobil sigortası yaptırmak istiyorsanız, mutlaka bizlerden destek almanız gerekmektedir.

Klasik Otomobil Sigortası