Çanta Koruma Sigortası hakkında merak ettiğiniz her şeyin yanıtı bu sayfada… Kadınlar için, bir el çantası hayatın mutlak şartlarından biridir. Hayatın vazgeçilmezleri olan bu çantalarda neredeyse gerekli her şey bulunur. Aslında çanta sadece bir aksesuar değil geçmişiniz ve geleceğiniz tüm önemli şeyleri kapsar. Bunun da ötesinde, kadınlar genellikle toplam değeri binlerce lirayı bulan güvenilir çantalarında her türlü eşya taşırlar.

İçindekiler cüzdanlar, kartlar ve paralar, makyaj malzemeleri, aynalar, güneş gözlükleri, parfümler, cep telefonu,  iPod, bir tablet ya da dizüstü bilgisayar da dahil olmak üzere çeşitli araçlar içerebilir. Hiç kimse bir çanta kaybetmeyi ya da çalınmasını düşünmek istemez.  Ama en kötüsü olursa, bu değerli eşyaları tekrar nasıl yerine koyacağınızı kara kara düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Bir çantanın içeriğinin değeri ve çantanın kendisinin değeri uygun şekilde sigortalandığından emin olmak çok önemlidir. İşte bu devirde doğan zorunluluk çanta koruma sigortası ihtiyacını doğurmuştur.

canta-koruma-sigortasi-nedir-fiyatlari

Çanta Koruma Sigortası Nedir?

Çanta Koruma Sigortası Gulf Sigorta tarafından özel bir ürün olarak tasarlandı. Çanta Koruma Sigortası, hırsızlığa karşı özel poliçe şartları geliştirilerek hazırlanmıştır. Çanta Koruma Sigortası’nı tercih eden sigortalının çantasını ve içindeki değerli eşyaları hırsızlık ya da hırsızlık girişimlerine karşı koruma altına alır. Sigortalı Çanta Koruma Sigortası’nın herhangi kendisine uygun planını tercih eder ve sigorta şirketi de çantayı teminat altına almakla yükümlüdür.

Çanta Koruma Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çanta Koruma Sigortası sadece çanta ve içindeki tüm eşyaları kapsar ve teminat altına almaktadır. Sigorta poliçesinin kapsamında karşılanan masraflar ise şöyledir:

  • Ev/otomobil ya da motorsiklet gibi ulaşım araçları anahtarları ile kilit değişim giderleri
  • Cep telefonu, güneş ve okuma gözlükleri  ve makyaj ürünlerinin yenilenme giderleri
  • Şahsi belgeler, Kimlik belgeleri, cüzdan ve ödeme kartları, kredi kartları ikame bedelinin yenilenme giderleri

Çanta Koruma Sigortası poliçesi 1 yıl boyunca geçerlidir. Geçerli olduğu sürede 2 kez sigorta şirketi tarafından zarar karşılanması gerçekleştirilebilir. Yani sigortalı, çantasını herhangi bir hırsızlığa maruz kalması halinde bu sigorta sayesinde çantasının ve değerli eşyalarının tazminini gerçekleştirebilir. Ancak poliçe süresi olan 1 yıl içinde 2 kez geçerlidir.

Çanta Koruma Sigortası yaptırdıktan sonra ilk 15 gün herhangi bir hırsızlığa maruz kalmanız halinde sigorta şirketi ödeme yapmamaktadır. Sigortanın geçerli olması için sigortanın başlama tarihinden sonra 15 gün geçmesi gerekmektedir.

Ev Eşyası Sigortası Kapsamında El Çantası Teminatı

Öncelikle, el çantanızın ve içeriğinin kapsanıp kapsanmadığını görmek için ev sigortanızı kontrol etmelisiniz. Akılda tutulması gereken en önemli şey, evinizdeyken çantanız ve içindekiler kapalıyken, yanınızda taşıyorsanız, cep telefonu, tablet veya dizüstü bilgisayar gibi ileri teknoloji ürünler için bu korumayı kaybedebilirsiniz. Çünkü siz ve çantanız dışarıdayken ev sigortanız sizi kapsamayacaktır.  çantanızın toplam değerini ve içindeki her şeyi dikkatli bir şekilde düşündüğünüzden emin olun, çünkü bu rakamı tahmin etmek kolaydır. Başka bir deyişle, standart binalar ve içerik sigortası evdeyken genellikle değerli eşyaları kapsar, ancak dışarı çıktığınızda kişisel mülk için otomatik olarak teminat sağlamaz. Sonuç olarak, isteğe bağlı bir ekstra olarak ek bir sigorta almanız gerekebilir.

Her Şeye Hazırlıklı Olun

Çantasını kaybeden ya da bir hırsız mağduru olan herhangi biri, bir iddiada bulunmak zorunda kalmanın, çantanın ve içeriğinin değerini kanıtlamanız gerekeceğinden aşırı derecede stresli ve zaman alıcı olabileceğini bilir. Bu nedenle, ihtiyati tedbir olarak, el çantanızda yanınızda taşıdığınız tüm eşyaların bir listesini yapmayı düşünebilirsiniz, çünkü bunu kanıtlamak zorunda kalmanız gerekebilir.

Son olarak, çantanızı ve içindekileri sigortalarken, bu rakamın tahmin edilememesi durumu için çantanızın toplam değerini ve içindeki her şeyi dikkatlice düşündüğünüzden emin olun. Bu, doğru değeri elde ederek, ihtiyaçlarınız için doğru düzeyde koruma sağlamanıza yardımcı olacaktır. Size değerli çantanızın ve tüm içeriğinin tamamen eksiksiz olduğu konusunda rahat olmanızı sağlayacaktır.

canta-koruma-sigortasi-ata-brokerlik

Çanta Koruma Sigortası Neden Önemlidir?

Sigorta, hırsızlık sonrası vakit ve aynı zamanda nakit kaybına yol açan kayıp ya da hasarlı cep telefonu, kayıp ya da hasarlı güneş gözlüğü, yeni nüfus cüzdanı ya da ehliyet çıkarma gibi pek çok işlemde etkin ve hızlı çözümlere imza atar.

Hırsızlığa maruz kalınarak kredi kartları çalınan sigortalının alışverişlerin ödemesi de Çanta Koruma Sigortası teminatlarından biridir. Kadınların makyaj malzemeleri aslında gerçekten başlı başına bir servet tutabilir. Bu anlamda çalınmaya karşı makyaj malzemelerinizin maliyetleri de sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.  Cep telefonu, tablet ya da ipod gibi sigorta şirketine bildirim de bulunulan eşyalar da kapsama dahil edilmektedir.

Kredi Kartı Dolandırıcılık Masrafları

Sigortalının, hırsızlık ile çalınan ya da kaybolan banka kartı, kredi kartları,  kartı sağlayan bankaya ya da kuruluşa iptal bilgisinin verilmesi koşuluyla, iptal bilgisinden önceki 24 saat içindeki üçüncü kişiler tarafından yapılan dolandırıcılık amaçlı kullanımından kaynaklı zararlar da tazmin edilmektedir.  Dolandırıcılık ve hırsızlık amaçlı, söz konusu kartlar ile yapılan her türlü internet alışverişi, nakit çekimi ya da normal alışverişler sigortanın kapsamında yer alır.

Ayrıca Çanta Koruma Sigortası geçerli olduğu 1 yıl boyunca sigortalının kredi kartı ya da banka kartı kullanarak satın aldığı malların alım tarihinden 90 gün içinde başına gelen hırsızlık olayları ve herhangi bir kaza yüzünden gelişen zararlar da kapsam içindedir.

Çanta Koruma Sigortası ile ilgili aklınıza takılan soruları ya da poliçenin nasıl şekillenmesi gerektiği gibi konular hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Ata Sigorta Brokerliği Resürans Brokerliği A.Ş.’nin deneyimli sigorta brokerlerine ulaşmaktan çekinmeyin. Çantanız da korunmayı  hak eder, bunu da en iyi çanta koruma sigortası ile sağlayabilirsiniz.

Çanta Koruma Sigortası