Günümüzde en önemli sigortaların başında sorumluluk sigortası gelmektedir. İçerisinde pek çok sigorta türünü bir arada barındıran sorumluluk sigortaları sizlere Ata Brokerlik farkıyla sunulmaktadır. Sektör içerisinde alanında uzman personellerle birlikte çalışan ekip arkadaşlarımız, sizlere sorumluluk sigortaları konusundaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Sorumluluk sigortalarının en temel amaçları arasında sigortalı olan kişinin sorumluluğu içerisinde olan bir yerdeki tanzimin gerektiren zararları en uygun şekilde karşılamak amacı bulunmaktadır. Bu sigorta türleri ise kendi içerisinde isteğe bağlı ve zorunlu olarak iki grup içerisinde incelenmektedir.

Sorumluluk Sigortaları Türleri

Yukarıda belirttiğimiz gibi sorumluluk sigortaları kendi içerisinde bir takım başlıklara ayrılmaktadır. İş yerlerinde başımıza gelebilecek her türlü can ve mal kayıplarının güvencesini sağlamak adına, sizleri Ata Brokerlik firmamıza bekliyoruz. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışıyor ve sektör içerisinde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Sorumluluk Sigortalarının Alt Dalları

Günümüzün büyük bir kısmında teknoloji aktif bir şekilde kullanıyoruz. Ancak bu teknoloji içerisinde bile almış olduğumuz hizmet ve ürünlerin yüzde 100 hatasız olmasını beklemek ne yazık ki çok mümkün bir şey değildir. Bu durumda bir takım anlaşmazlıklar çıkmaktadır. Bu süreç içerisinde maddi olarak hasarların önüne geçmek adına yararlanılabilecek sorumluluk sigortası firmamız tarafından sizlere kaliteli bir hizmet olarak sunulmaktadır. Sorumluluk sigortaları adı altıda sunulabilen çeşitli sigorta türleri şu şekildedir:

 • Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk Sigortası: Sorumluluk sigortaları denilince en çok akla gelen sigorta türlerinden biri olmaktadır. Bu sigorta türü, şirketin ya da şirket çalışanlarının üçüncü bir kişiye verebilecek zararları karşılayan önemli bir sigorta türüdür. Olası kişinin kazaya uğraması, sakatlanması, ölmesi ya da zarar görmesi durumunda, karşınıza çıkabilecek olan tazminat taleplerini karşılamak için tercih edilen sigorta türleridir.
 • İşveren Mali Sorumluluk: Bu sorumluluk sigorta türü de, şirkette çalışan kişilerin, iş yerlerinde yaşanabilecek kaza ve işverenlerin sorumluluğu sebebiyle yapabilecek tazminat taleplerine karşı, işvereni koruma altına alan sigorta türüdür.
 • Ürün Mali Sorumluluk: İşletmeler tarafından üretilen ve sunulan ürünlerin kullanımı sırasında, verilebilecek zararları teminat altına alan sigorta türüdür.
 • Mesleki Sorumluluk: Mühendis, Avukat ve Mimar gibi çeşitli mesleklerin uygulama sırasında karşılaşabilecek hataları için kişileri güvence altına alan sigorta türüdür. Yetersiz ya da hatalı işlerin sonucunda şahıslara verilebilecek olan zararlar sebebiyle ödemek durumunda kalınan tazminatlar için Mesleki Sorumluluk Sigortası devreye girmektedir.

Sorumluluk Sigortası Hakkında

Sorumluluk sigortası denilince akıllara pek çok sigorta türü geliyor. Ancak en çok tercih edilen sorumluluk sigortası türlerinden biri olan Ürün Sorumluluk Sigortası’nı biraz daha detaylandırmak istiyoruz.

Ürün sorumluluk Sigortası, üretilen ya da satılan ürünlerde meydana gelen kusur ya da hasar durumunda beden ve maddi gibi hasarların oluşması durumunda üçüncü şahıslar zarar görürse, ürün sorumluluk sigortası devreye girmektedir.

Ürünlerde meydana gelen kusurların sebepleri genellikle şu durumlardan kaynaklanmaktadır:

 • Üretim Hataları
 • Etiket Hataları
 • Ürün Kontrol Hataları
 • Üretin Geliştirme Hataları

Örnek vermek gerekirse, araç sanayisine tedarikçi olarak ürün satan bir firmasınız. Üretilen malları firmalara satıyorsunuz. Firmalar da sizin sattığınız ürünleri kullanarak, araç üretimi gerçekleştiriyor. Aracın bu ürünlerin kusurundan dolayı kaza yaptığı var sayılırsa, bu noktada sizin firmanıza gelebilecek olan zararları korumak adına devreye almış olduğunuz sorumluluk sigortası devreye girecektir.

Sorumluluk Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Sorumluluk sigortalarından yararlanarak firmasını ve kendini güvence altına almak isteyenler, sorumluluk sigortası fiyatları konusunda araştırma yamaya başlayacaklardır. Sorumluluk sigortasının içerikleri birbirinden çok farklı olabileceği ve kişinin özel taleplerine göre değiştirilebileceği için net olarak bir fiyat biçmek çok da mümkün olmayacaktır. Bu sebeple eğer sorumluluk sigortası yaptırmak istiyorsanız, bu noktada sizleri Ata Brokerlik sigorta firmamıza davet etmek istiyoruz. İstediğiniz özel maddeleri eklettirebilir, bizlerden sektör içerisindeki en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

Ürün Sorumluluk Sigortasını Kimler Yaptırabilmektedir?

Ürün Sorumluluk Sigortası, adı üzerinde bir ürün üreten ve satışını yapan sektörlerin tercih etmesi gerekmektedir. Bizler de bu noktada bu sigortadan yararlanabilecek bir takım firmaları sizlere sıralamak istiyoruz. Sizler de dilerseniz konu ile ilgili bizleri arayarak daha da ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 • Giyim sektörü
 • Mobilya sektörü
 • Gıda sektörü
 • Dayanıklı tüketim mallarını üreten sektörler
 • Süpermarketler
 • Perakende satış yapan firmalar
 • Kendini güvence altına almak isteyen tüm sektörler
 • Deri mamulleri üretimi yapan firmalar

Görüldüğü gibi pek çok sektör bu sigorta türünden yararlanabilmektedir. Ancak kısaca ifade etmemiz gerekirse, kendini güvence altına almak isteyen tüm sektörler bu sigorta türünden yararlanabilmektedir.

Sorumluluk Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sigortaların bir kısmı, zorunlu olmakla beraberi bir kısmı, tamamen kişinin kendi isteğine bağlı olan sigorta türleridir. Ürün sorumluluk sigortası olan sigorta türü de zorunlu olmayan ancak pek çok kişi tarafından tercih edilen sigorta türleri arasında bulunmaktadır. Sizler de bu sigorta türlerinden yararlanmak istiyorsanız, sorumluluk sigortası için firmamızdan teklif ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Neden Sigorta Yaptırmalıyız?

Sigorta, ne yazık ki günümüzde çok fazla tercih edilen bir araç değildir. Önlemini aldıktan sonra “bir şey olmaz” mantığı ile hareket edildiğinde çevreden gelecek zararlar düşünülmediği durumda kişi hem maddi hem de manevi olarak zarara uğrayabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına var olan sigortalar, kişilerin maddi ve manevi olarak teminat atlına almaktadır. Çeşitli sektörler için yaptırılan sigorta türlerini sizlere en uygun fiyatlardan en kapsamlı bir şekilde sunmaktayız.

Sigortaların içeriğini kendiniz belirleyebileceğiniz gibi, özel şartlar ve talepler de ekleyebilirsiniz. Bu sebeple A sigortasının fiyatı şudur, ya da B sigortası bu fiyattan yapılır gibi net bilgiler veremiyoruz. Bizler Ata Brokerlik olarak ürün sorumluluk sigortası başta olmak üzere aklınıza gelebilecek tüm sorumluluk sigortası konusunda sizlere destek olmaktayız.

Hepimiz insanız. Başımıza gelebilecek durumlara karşı önceden önlemimizi almaış olmalı, çalıştığımız sektörlere karşı, gelebilecek risklere karşı önceden sigortamızı yaptırmış olmalıyız. Bizler de bunun bilincinde olarak Ata Brokerlik firmamız ile sizlerin başına gelebilecek tüm riskleri önceden belirterek, sigorta paketi ile bunları teminat altına alabiliyoruz. Siz uyurken, tatil yaparken, çalışırken ya da iş yerinizde olurken, meydana gelebilecek tüm yatırımlarınızı koruyacaktır.

Sorumluluk Sigortası