Sağlık sigortaları günümüzde en fazla tercih edilen sigorta türlerinin başında gelmektedir. Beklenmedik, ani bir şekilde ortaya çıkan sağlık sorunların tedavi edilmesi için, özel sağlık sigortası hizmetleri tercih edilmektedir. İhtiyaç duyacağınız her anınızda sağlık sigortaları sizin yanınızda olacaktır. Ata Brokerlik firmamızda sağlık sigortası konusunda bizi tercih edecek müşterilerimize yardımcı olabileceğimizi belirtmek istiyoruz.

SGK’nın sağlık konusunda karşılamış olduğu bir takım hizmetler bulunuyor. Bu bir takım hizmetlerin dışında sağlık hizmetlerini daha da genişletmek isterseniz, özel sağlık sigortalarından yararlanabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi sağlık hizmetlerini daha geniş kapsam içerisinde almak için bu sigorta türünden yararlanmak istiyor. Bizler de Ata Brokerlik olarak sağlık sigortası konusunda merak edilen pek çok noktayı sizlere açıklayacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası nedir sorusu, günümüzde vatandaşlar tarafından çok fazla sorulmakta ve araştırılmaktadır. Özel sağlık sigortası kullanan kişiler, sağlıklarında karşılaşabilecekleri, kazalar ya da hastalıklar için, kendilerini koruma altına alabilecekleri bir paket türü olarak da tanımlanabilmektedir. Belirlenen özel durumlar ya da limitlere karşı kişi kendini koruma altına alabilir.

Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız sizin için bir poliçe hazırlanacaktır. Hazırlanacak olan bu poliçe içerisinde sizin isteklerinizde baz alınarak, bir takım teminatlar eklenmektedir. Özellikle kişi sağlık durumuna göre teminatları ön plana almalıdır. Sigorta şirketleri burada ayrılarak, müşterilerine farklı fiyatlar ve teminatlar sunmaktadır. Ata Brokerlik olarak sizlere en geniş kapsamlı, ÖSS sunacağımızı belirtmek istiyoruz. Kişiler bu sigortayı tercih ettiklerinde, diledikleri doktorlara muayene olabilir, tedavilerini gerçekleştirebilir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası içerisinde pek çok teminat kapsamaktadır. Aslında teminatlar, hizmeti alacak kişiler tarafından belirlenmektedir. Bu şekilde teminatların daha geniş olacağını belirtmemiz gerekiyor. Hastalık veya kaza durumunda meydana gelebilecek sorunların karşılanması için kişinin sağlığını güvence altına almaktadır. Bu sigorta türünün bir takım şatları bulunmaktadır. Eğer doğru bir şekilde hizmet almak ve aldığınız hizmette herhangi bir sıkıntı yaşamamak istiyorsanız, bunun için hizmet alacağınız firmayı doğru bir şekilde tercih etmeniz gerekmektedir. ÖSS’nin teminatlarına değinmeden önce, tedavilere değinmemiz daha doğru olacaktır. Nu hizmetin içerisinde barındırdığı hizmetler şu şekildedir:

 • Ayakta Tedavi Hizmeti: TSS’de olduğu gibi özel sağlık sigortasında da ayakta tedavi hizmeti alabilirsiniz. Ayakta tedavi denilince içerisinde doktor muayenesi, ilaçlar, tercih edilecek fiziksel tedaviler, tahliller ve röntgenler gibi pek çok noktayı barındırmaktadır.
 • Yatarak Tedavi Hizmeti: Yatarak tedavi hizmeti, hastanede kalan kişilerin gerekli tedavileri görmelerini sağlamaktadır. Radyoterapi ya da kemoterapi gibi yatarak alınan hizmetler burada ön planda olmaktadır. Bu tür hizmetleri gördüğünüz zaman herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Tercih ettiğiniz ÖSS sizler için karşılayacaktır.

Ayakta olan tedavi yöntemleri şunlardır:

 1. Doktor muayenesi
 2. Röntgen
 3. Laboratuar
 4. Fizik tedavi
 5. İlaçlar
 6. İleri tanı yöntemleri

Yatak olan tedavi yöntemleri için:

 1. Ameliyat
 2. Günlük oda hizmetli
 3. Günlük yemek hizmetleri
 4. Refakatçi giderleri
 5. Suni uzuv hizmetleri
 6. PSA tarama giderleri
 7. Mamografi

Görüldüğü gibi ÖSS’de farklı sigorta teminatları içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için de ÖSS yapılabilmektedir. Çocuk aşıları, diş tedavileri, rutin aşılar gibi durumlar da ayakta tedavi kapsamında bulunmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatlarını net olarak ifade edemeyiz. Çünkü fiyatlar, aşağıda sıraladığımız durumlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak fiyatları etkileyen durumlar şu şekilde olacaktır.

 • Kişinin sağlık durumu
 • Daha önce geçirmiş olduğu hastalıklar
 • Yaş, cinsiyet, medeni durumlarla ilgili bilgiler
 • Aile geçmişleriyle alakalı hastalıklar
 • Kalp damar ve şekerle alakalı rahatsızlıklar

Görüldüğü üzere hastalık ve aile geçmişi ile alakalı durumlar, ÖSS’nin fiyatlarını belirlemektedir. Sizler de sağlık sigortası için başvurduğunuzda bu noktalarla değerlendirileceğinizi ifade etmek istiyoruz.

Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Ne yazık ki herkes özel sağlık sigortası uygulamasından yararlanamıyor. 0 ila 65 yaş aralığındaki herkes bu sigorta kapsamından yararlanabiliyor. Türkiye’de bulunan bu hizmetten yararlanabilmeniz için, sağlık durumunuzu doğru bir şekilde ifade etmeniz ve doğru bir şekilde başvurmanızdır. Ancak şunu belirtmek istiyoruz ki, bu sigorta kapsamında önceden taşıdığınız hastalıkları teminat altına alamazsınız. Geçmişten gelen hastalıklarla ilgili ayrı bir işlem yapılamayacaktır. Her sigorta firmasının kendine göre farklı yaş sınırları bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası için Ata Brokerlik firmasından gerekli desteği alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası içerisinde pek çok avantajı bir arada barındırmaktadır. Çok sayıda faydası olmaktadır. Bizler de ÖSS’nin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Dilediğiniz doktoru ve hastaneyi tercih edebilirsiniz.
 • Manevi ve maddi anlamda aklınızda herhangi bir şekilde soru işareti kalmaz, bütün hizmetleri eksiksiz bir şekilde alabilirsiniz.
 • Kaliteli hizmet aldığınız için kendinizi özel ve önemli hissedeceksiniz. Alsında bu da tedavi sürecinizi olumlu olarak etkileyecektir.
 • Bazı tedavilerin ücreti gerçekten bütçeleri zorlayabilir. Hatta bazı kişiler ne yazık ki maddi anlamdaki durumlardan dolayı tedaviye devam edemiyor olabilir. Ancak tercih edeceğiniz bu hizmet doğrultusunda bedelleri yüksek olabilecek her türlü tedaviyi karşılayabilirsiniz.
 • Sadece yurt içerisinde değil, aynı zamanda yurt dışında da bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Yurt dışına gittiğiniz zaman belirli hastanelerde satın aldığınız hizmeti kullanabilirsiniz.
 • Özel hastaneleri tercih ederek, fark ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.
 • Sağlık sigortanız sayesinde zaman kaybetmeden hemen tedavi olabilirsiniz.
 • Dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman tedavi olabilirsiniz.

Sağlık hizmetlerinden profesyonel bir şekilde yararlanmak sizlerin de hakkı. Ata Brokerlik, bu alanda özel sağlık sigortası ile ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Kişilerin karşılaştığı hastalıklar ya da kazalar sonucunda medyana gelebilecek sağlık sorunlarının giderilmesi için kullanılmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Özel sağlık sigortası isteyen her kişinin alabileceği bir sigorta türüdür. Günümüzde herkes sağlığına çok fazla önem vermektedir. Ertelediğimizde büyük sorunlara sebebiyet verecek olan sağlığınız için sizler de gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Size ve ihtiyacınıza göre, sigorta poliçenizi belirleyebilirsiniz. Hem zamandan hem paradan hem de kaliteden kazanarak, dilediğiniz hastaneye muayene olabilirsiniz.

Sağlık sigortanızı sorgulamak istiyorsanız, Ata Brokerlik firmamızla iletişime geçebilir, size en uygun fiyatlardan oluşturulan sigortaya sahip olabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca destek alabileceğiniz ekibimizde pek çok hizmet bir arada bulunmaktadır. Sigortanızı yaşınız ve sağlık durumunuz üzerinden oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz poliçeniz 1 yıl boyunca geçerli olmaktadır. Örnek vermek gerekirse 1 Ocak 2020 tarihinde başlattığınız poliçe 1 Ocak 2021 saat öğlen 12.00’de tamamlanmış olacak.

Özel Sağlık Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası hesaplamasında bazı noktalar ön planda tutulmaktadır. Kişilerin risk durumu da ele alınmaktadır. Kişilerin sağlık durumları ve yaşları, ÖSS’nin belirleyicisi olmaktadır. Sigorta yaptıracak olan kişiler, kendilerinin özelliklerine göre fiyatlarını belirlemektedir. Bu sebeple direkt olarak ÖSS için bir fiyat vermemiz çok da doğru olmayacaktır.

Ata Brokerlik firmasını tercih ettiğinizde, en uygun fiyatları ve en geniş teminatları alabileceğinizi garanti edebiliriz. ÖSS fiyatları konusunda çok memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Özel Sağlık Sigortası