İnsanlar kendi sağlıklarını düşündükleri kadar birlikte yaşadıkları ve can dostu olan evcil hayvanlarının da sağlıklarını düşünmektedir. Artık ailenin bir üyesi haline gelen ve minik dostlar olarak nitelendirilen evcil hayvanların her türlü sağlık problemi için evcil hayvan sigortası (pati sigortası) yapılmalıdır.

Evcil Hayvanlar İçin Tam Güvence

Trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri, herhangi bir enflasyon sebebi ile oluşan yaralanmalar, yüksekten düşme sonucu meydana gelen kırıklar, elektrik çarpması, zehirlenmeler ve böcek sokması gibi durumları kapsayan evcil hayvan sigortası ya da bilinen diğer adıyla pati sigortası, can dostu olan insanlara maddi destek sağlamaktadır. 6 aydan büyük aşıları tamamlanmış ve 10 yaşından küçük bütün ırk ve cinsiyetteki evcil hayvanlara bu sigorta yapılmaktadır.

Kapsamının çok geniş olması, can dostu sahiplerini memnun kılmaktadır. Evcil hayvanın gelecekleri için evcil hayvan sigortası yaptıran kişiler, büyük harcamalara karşı önlemini de almış olmaktadır. Ayda sadece cüzi bir miktar ödeyerek yapılan bu sigorta, evcil hayvan sahipleri için ekonomik bir güvence olarak tanımlanmaktadır.

İnsanların yalnızlığını paylaşan şirin ve masum dostlar için yapılan bu sigorta, Türkiye’de evcil hayvan sahipleri tarafından çok ilgi görmektedir. Uzun zamandır yürürlükte olan evcil hayvan sigortası acil sağlık ihtiyacının karşılanması için önem arz etmektedir. Sigortanın kapsamı sadece anlaşmalı veterinerler de geçmekle birlikte ameliyat gibi yüksek miktarlı masrafları da karşılamaktadır. Yıllık primler kredi kartı ile taksitlendirilebilmekte ve ödeme konusunda evcil hayvan sahiplerine yardımcı olunmaktadır.

Evcil Hayvan Sigortası’nın (Pati Sigortası) Yapıldığı Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar, ev içinde veya dışarıda sürekli bir tehlike altındadır ve tehlikenin gerçekleşmesi evcil hayvan sahiplerine ağır mali yükümlülük getirmektedir. Hayvanların hayatını da tehlikeye atan kazalar ve riskleri kapsaması altına alan evcil hayvan sigortası genellikle kedi ve köpekler için yapılmaktadır. Evinde beslediği evcil hayvanına iyi bakan ve onun iyi bir şekilde yaşam sürmesini isteyen herkes, üstüne düşen yükümlülükleri yerine getirmektedir. Ata Sigorta Brokerliği tarafından bizzat yapılan evcil hayvan sigortası evcil hayvan sahiplerinin bütçelerini sarsmamaktadır. Ata Sigorta Brokerliği’nın sağladığı farklı sigorta paketleri, kedi ve köpek başta olmak üzere tavşan ve at tarzındaki hayvanları da kapsamaktadır.

Yurtdışında oldukça yaygın olan evcil hayvan sigortası günümüzde Türkiye’de de talep görmeye başlamaktadır. Konu can sağlığı olunca ve özellikle hayat arkadaşlarımız olarak nitelendirdiğimiz can dostlarımız olunca evcil hayvan sigortası daha fazla önem kazanmaktadır. Sigortanın başlayabilmesi için istenen koşullardan bir tanesi, poliçeyle gönderilmiş olan mikro çipin anlaşmalı veterinerler tarafından ücretsiz bir şekilde uygulanmasıdır. Tehlikeli olarak nitelendirilen ve satılması, sahiplendirilmesi yasak olan köpek türleri bu sigorta kapsamına girmemektedir. Ata Sigorta Brokerliği tarafından istenen köpeklere çip takılma zorunluluğu sayesinde köpeklerin bir kimlik kartı olmaktadır. Kimlik kartı olmayan evcil hayvanlar, belediyelere kayıt ettirilememekte ve bu nedenle sigorta yapılamamaktadır. Tüm hayvanseverler tarafından ilgi gören ve Ata Sigorta Brokerliği’nın yaptığı bu sigorta, hayvanların sağlık problemlerini karşılamaktadır.

Evcil Hayvan Sigortası Uygulanması

Evcil hayvanlar beklenmedik bir kaza geçirdiğinde, hayvanseverler sürpriz bir sağlık faturası ile karşılaşmaktadır. Bu sürpriz faturalar kimi zaman karşılanamamakta ve hayvanseverler zor zamanlar yaşamaktadır. Evcil hayvan sigortası her türlü acil kazaları kapsamakta ve hayvanseverlerin zor durumda kalmasını engellemektedir. Prim ödemeleri uygun fiyattan olması ve hayvanların sağlık giderlerinin karşılanması pek çok hayvanseverin bu hizmetten memnun kalmasını sağlamaktadır. Pek çok evcil hayvan trafik kazası geçirmektedir ve Ata Sigorta Brokerliği, bu trafik kazasından doğan sürpriz faturaları ortadan kaldırmaktadır. Anlaşmalı veterinerlerden birine götürlen evcil hayvanlar, en iyi şekilde tedavi edilmektedir.

Sıcak havalarda ısı çarpması veya soğuk havalarda donma gibi durumlarda bu sigorta işe yaramaktadır. Mikroçip takılı olmayan evcil hayvanlar, kesinlik bu sigortadan faydalanamamaktadır. Ölüm olayları durumunda hayvanseverler, herhangi bir tazminat talebinde bulunamamaktadır. Bütün acil müdahaleler anlaşmalı veterinerler tarafından yapılmalıdır ve anlaşmalı veterinerler dışında başka bir veterinere götürülen evcil hayvanların masraflarının karşılanması söz konusu değildir. Hayati önem arz etmeyen müdahaleler de bu kapsama girmemektedir ve hayvanseverler kendi ceplerinden karşılamalıdır. Giderek yaygınlaşan bu sigorta için Ata Sigorta Brokerliği tercih edenler, aldıkları hizmetten son derece memnun kalmaktadır. Türkiye’nin ve Dünya’nın en güvenilir sigorta şirketlerinden biri olan Ata Sigorta Brokerliği, nitelikli bir şekilde hayvanseverlerin yardımına koşmaktadır.

Risk Altında Olan Evcil Hayvanları Garanti Altına Alma

Uluslararası standartları yakalayan Ata Sigorta Brokerliği, evcil hayvanların sağlıklarını güvence altına almaktadır. Pek çok hastalığa ve kazaya yakalanma tehlikesi yaşayan evcil hayvanlar, bu sigorta sayesinde hayvanseverler ile birlikte sağlam bir zeminde hayatlarına devam etmektedir. Ekonomik anlamda hayvanseverleri rahatlatan bu sigorta, psikolojik olarak da hayvanseverlere destek olmaktadır. Bilinçli hayvanseverlerin faydalandığı bu sigorta, evcil hayvanları dışarıdan gelecek tehlikelere karşı korumaktadır. Sigorta kartları sayesinde, acil bir durum karşısında evcil hayvanların tedavisine başlanmaktadır. Sigorta sadece insanlar için bir ihtiyaç değil, evcil hayvanlar için de önemli bir ihtiyaçtır. Hayvanseverler, bu sigortanın primlerini masraflı olarak görmekten çok bir ihtiyaç olarak görmekte ve Ata Sigorta Brokerliği’ya başvurmaktadır.

Evcil Hayvan Sigortası