FORMU DOLDURUN, SİZİNLE İLETİŞİME GEÇELİM

  Adınız Soyadınız
  Telefon
  TC Numarası

  Çekici sorumluluk sigortası hakkında merak ettiğiniz her şey bu sayfada… Hayatımız içinde çeşitli zorluklar ve sıkıntılar ile karşılaşma ihtimalimiz her daim bulunur. Önemli olan bu zorluklara, sıkıntılara hazırlıklı olmaktır. Bu hazırlığın sağlanması için belirli önlemleri almak zaruridir. Hayatımızda yaşayabileceğiniz bu zorluklar ve belaların karşında alınabilecek en güzel önlem sigorta yaptırmaktır.

  Sigorta işlemleri birçok alanda yapılabilmektedir. Kişinin kendi sağlığından tutunda iş yerini, işini, evini, aracını vb. birçok şeyi sigortalatması mümkündür. Böylece oluşabilecek kayıpların önüne geçilerek kişinin zarara uğraması engellenmiş olur.

  Kişilerin işlerini yaparken hem kendilerine gelebilecek zararları hem de karşı tarafa verecekleri zararları sigorta yaptırarak bertaraf etmesi mümkündür. Böyle olumsuz durumlar ile sıkça karşılaşılma ihtimali bulunan bir iş alanı da çekici işletmeciliğidir. Araçları çekme işlemleri sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı bu işle uğraşanların çekici sorumluluk sigortası yaptırmaları gerekli bir durumdur.

  Çekici Sorumluluk Sigortasının Önemi

  Çekici niteliğe sahip araçların, belirli özellikleri taşıması gerekmektedir. Bu özellikleri taşıma gerekliliği her ne kadar zaruri ise bu işlemi yaparken de çekici sorumluluk sigortası yaptırması o derece gereklidir. Yapılması gereken bu sigorta, zorunlu mali sorunluluk sigortası kapsamında çekiciler için uygulanmaktadır. Bu sigorta ile ortaya çıkabilecek can ve mal kayıplarına karşı belirli teminatlar öngörülmektedir. Ön görülen bu teminatlar ile hem çekici işletmecisinin hem de zarara uğrayan tarafın zararlarının tanzim edilmesi sağlanmaya çalışılmaktadır.

  Çekici sorumluluk sigortası yapılmadan, araç çekme işlemi yapmak yasal açıdan mümkün değildir. Bu sebeple çekici işletmecilerinin, bu sorumluluk sigortasını belirtilen tarihler için yenilemesi gereklidir. Bu sigortanın teminat ve sözleşme metni bölümlerinin ayrıntılı bir şekilde incelenip, düzenlenerek yapılması gerekir. Çünkü, bu sigorta; aracın büyüklüğüne, kapasitesine, çekme aracının kabiliyetlerine göre priminde ve teminatlarında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu duruma dikkat edilmeden yapılacak sigortalama işlemlerinde büyük sorunlar ortaya çıkması muhtemeldir.

  Çekici Sorumluluk Sigortası Yapacak Firma Nasıl Seçilmelidir?

  Bu tip sigorta işlemlerinde kendini kanıtlamış ve tecrübe kazanmış firmaların seçimi önemli bir konudur. Eğer buna dikkat edilmezse ortaya çıkabilecek olumsuzluklar da daha büyük sorunlara neden olabilir. Ayrıca çekici sorumluluk sigortası işlemlerinde çekici işletmesinin özelliklerine göre bir sözleşme çıkarılması gereklidir. Bu durumda sigorta şirketinin çekici işletmesinin lehine olacak şekilde tavır almasını gerektirir.

  İşletme ve bünyesinde bulunan çekici araçlar istediği kadar en güzel özelliklere sahip olsun ortaya çıkacak sorunları engelleme seçeneğini bünyesinde hiçbir zaman bulundurmayacaktır. Bu sebeple hem işletmenin kendini koruması hem de müşterilerini koruyabilmesi için bu işlemin yaptırılması gereklidir.

  Piyasada birçok farklı firma, aracılık yaparak sigorta işlemlerini sizlerle buluşturmaktadır. Ancak bu firmaların aracılığı, kimin lehine yaptığına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu da sigorta yaptırırken ortaya çıkan önemli bir güven sorunudur.

  Çekici Sorumluluk Sigortası İşlemlerinde Yepyeni Bir Hizmet Anlayışı

  Yukarıda anlatılan durumların hepsini bünyesinde barındıran bir firma olarak, çekici sorumluluk sigortası işlemlerinizi Ata sigorta adı ile gerçekleştiriyoruz. Sizlere her türlü sigorta işlemi ile hizmet sunan bir firmayız. Kişisel, tamamlayıcı sağlık sigortalarından tutunda, mali sorumluluk sigortalarına kadar geniş bir yelpazede de hizmetinizdeyiz.

  Firmamız mali sorumluluk sigortalarından birisi olan çekici sorumluluk sigortası işlemlerinizi siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda şekillendirmeye çalışıyoruz. Böylece en kapsamlı ve uygun fiyatlı sigorta sözleşmesini sizlere sunmuş oluyoruz.

  Firmamız, gün geçtikçe daha çok alanda sigorta işlemlerini gerçekleştirebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Ata sigorta olarak, birçok çözüm ortağı ile çalışıyoruz. Böylece geniş bir yelpazede sizlere sözleşme ve prim çeşidi sunabiliyoruz. Gün geçtikçe büyüyen sigorta sektöründe bizler de sizler için pay elde edebilmeyi canı gönülden arzuluyoruz.

  Çekici Sorumluluk Sigortası Yapılmaması Durumunda Ortaya Çıkabilecek Olumsuzluklar Çekici Sorumluluk

  Sigortası yapılması yasal açıdan gerekli olan bir sigortadır. Bu sigortanın yapılmadığının tespiti halinde yasal olarak belirlenmiş cezalar ile karşılaşılması durumu ortaya çıkacaktır. Bu durumda çekici işletmesini hem yasal açıdan hem de ekonomik açıdan zarara uğratacaktır. Aynı zamanda çekici araçların kullanımı da bu sebeple kısıtlanacaktır.

  Çekme işlemi yapılırken oluşabilecek maddi zararlara karşı çekici sorumluluk sigortası koruyucu bir rol üstlenmektedir. Çekilen aracının zararlarının yanında, çeken araçta oluşabilecek zararlarda bu sayede önlenebilmektedir. Bunların içinde belki de en önemlisi çekme işlemi sırasında oluşabilecek yaralanma ve ölüm durumlarına karşı belirlenen teminatlar çerçevesinde tazminat seçenekleri bulunmasıdır. Böylece manevi zararlara karşı da belirli düzeyde önlem alınması sağlanmış olmaktadır.

  Tüm bu özellikleri ile çekici sorumluluk sigortası sizleri korurken, firma olarak bizlerde sizlerin her daim yanınızda olmaya özen göstereceğiz. Yaşayacağınız her türlü olumsuz duruma karşı sizlerin haklarını korumaya çalışarak biz bu yolda ilerlememizi sağlamaktayız.

  Ata sigorta olarak her türlü sigorta işlemlerinizi en uygun fiyat ve en geniş sözleşme alt yapısı ile sunmaya çalışıyoruz. Sizlerde çekici işletmenizdeki araçlarınızın sigortalarını firmamız aracılığı ile yaptırarak, sunduğumuz hizmetlerin tümünden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

  Sunulan mali sorumluluk sigortaları ve diğer tüm sigorta işlemleriniz için vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizlere telefonla ya da ofisimizde bizleri ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

  Çekici Sorumluluk Sigortası