1893 Yılında kurulmuş olan Euler Hermes kredi sigortası alanında 100 yılı aşkın deneyimi ile güvenilir ticaret çözümleri sunmaktadır.

Global anlamda Alacak Sigortası konusunda liderliği elinde bulunduran Euler Hermes 52000 den fazla müşterisine 5 kıtada 50 den fazla ülkedeki ofisleriyle güvenle işlerini yürütmesine yardımcı olmaktadır.

Euler Hermes geniş satış kanalı ve kolay online poliçe yönetimi ile müşterilerine kredi yönetiminin tüm alanlarında destek vermektedir.

Çoğunluk hisseleri dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Allianz Group’a ait olan Euler Hermes 2005 yılında Türkiye’ye Koç Allianz Sigorta birlikteliğiyle girmiştir.2007’de Türkiye’de açtığı risk yönetimi ofisinden sonra 2010 yılında lisansını alarak Türkiye’de sigorta şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Kredi yönetiminin tüm branşlarında hizmet veren Euler Hermes, derinlemesine kredi analizleri yapıp olası kredi riskleri konusunda müşterilerini zamanında uyararak zarar görmesini engellemektedir.Bu tip risklere karşı korumasının yanında ticari ve politik riskler ve ihracata dayalı işlemlerinde de müşterilerinin hep yanındadır.

Euler Hermes Sigorta