Eureko Sigorta, Hollanda’nın en büyük sigorta şirketi olan Achmea’nın Türkiye’deki üyesidir. Achmea Yunanistan, Slovakya, İrlanda ve Romanya’da da pazarın güçlü ve önemli sigorta aktörlerinden biridir.

Türkiye’deki sigortacılık faaliyetine Eureko Sigorta adı ile devam eden Achmea grubu sigortacılığın tüm alanları ve dağıtım kanalları konusunda etkin ve iddialı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Euoreko Sigorta, ülkemizde hayat sigortası dışındaki alanlarda üretim yapmaktadır. Garanti Bankası ile olan işbirliği sayesinde ülkemizde banka sigortacılığının öncüsü ve lideri olma özelliğini taşımaktadır.

Yaşamanın yanında hayata değer katmak vizyonu ile sigorta sektörümüze giren Eureko Sigorta, ihtiyaçla orantılı fayda üretimi konusunda köklü ve güçlü bir birikime sahiptir.

Toplum, eğitim ve çevre konularında ülke ihtiyaçları ile paralel faaliyetler gösteren şirket, sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllü faaliyetleri ile sigortacılık sektörünün “duyarlı” ünvanını alan isimlerinden biridir.

Kurumsal değerlerini “güven ve mutluluk” olarak belirleyen Eureko, organize ve sürdürülebilir projeler ile de bu değerlerini hayata geçirmektedir. Gönüllülük faaliyetleri konusunda tüm çalışanları ile seferber olan şirket, farkındalık yaratmada iddialıdır. Çalışanları ile oluşturduğu gönüllü grupları çok başarılı organizasyonlar gerçekleştirmekte ve toplumsal hayata katkı sunmaktadır.

Sigortacılığın temelinin dayanışma olduğuna inanan Eureko Sigorta yenilikçi ve ileri görüşlü uygulamaları ile sektörün liderlerinden kabul edilmektedir.

Sağlık sorunları için yeni çözümler üretilmesi, maddi hasarların tazmini, uzun vadeli mal, güvenlik taahhüdü, makro ve mikro sigorta projeleri ile ekonomik kalkınmaya katkı sunmak Eureko Sigortanın faaliyet gösterdiği ülkelerdeki temel üretim felsefesidir.

Eureko Sigorta, yangın, kaza (oto ve oto dışı), nakliyat, mühendislik, tarım sigortaları ile sorumluluk, hukuki koruma, işletme ve kredi sigortası konusunda ana ve ek teminatlar, bireysel ve özel riskler için bireysel poliçeler geliştirerek hizmet vermektedir.

Eureko Sigorta