Alman Sigorta şirketi Talanx’ın Türkiye’deki iştiraki olan HDI Sigorta, ülkemiz sigorta sektörüne girdikten kısa bir süre sonra kurumsal yapılanmasını tamamlamıştır. Türkiye genelinde 9 bölge müdürlüğü ve tüm illerde bulunan acenteleri ile Avrupa standartlarında sigorta hizmeti anlayışı konusunda hızlı bir başlangıç ile sektörde kısa sürede adını duyurmuştur.

Talanx Grubu’nun markaları arasında yer alan HDI Sigorta, “Tutkuyla çalışarak, sektöre yön veren ve tercih edilen sigorta şirketi olmak” vizyonu ile yola çıkmış ve aynı vizyonu ülkemizde de devam ettirmek için yatırım yapmıştır.

“İhtiyaca yönelik çözümleri ile hayatı kesintisiz yaşatmak”  cümlesini misyon olarak benimseyen HDI Sigorta güven, yaratıcılık, katılımcılık, ulaşılabilirlik ve müşteri memnuniyeti konularını ana değer olarak kabul etmiştir.

HDI Sigorta ülkemizin her noktasında yaygın acente ağı, güncel teknolojik alt yapısı ve uzman ekibi ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Müşteri ve ortaklarının faydalarını maksimal seviyeye çıkarmak, global sigorta sektöründe umut vaat eden bir marka olmak ve fırsatları en doğru şekilde değerlendirmek için gerekli olan tüm yatırım ve çalışmaları eksiksiz şekilde uygulayan HDI Sigorta, ülkemizin sigorta sektöründe üst sıralardaki yerini korumak için tüm gerekleri yerine getirmektedir.

Girişimci ruh, sorumluluk bilinci, öngörü sahibi olma, hedef odaklı düşünme gibi konuları değer olarak kabul eden HDI Sigorta, verdiği hizmeti kendi işi gibi yapma bilinci ile yerine getirmektedir. Bu sebeple çözüm sunma ve kısa sürede sonuca varma konularında daha başarılı neticeler almaktadır.

HDI Sigorta ülkemizde; sağlık, konut, KOBİ paket sigortası, işyeri paket sigortası, otel paket sigortası, akaryakıt istasyonu paket sigortası, ortak yerler sigorta poliçesi, DASK sigortası, kasko, zorunlu trafik sigortası gibi pek çok sigorta türünde poliçe üretimi yapmaktadır.

Not: Türkiye’de HDI Sigorta’yı bünyesinde barındıran Almanya merkezli Talanx Grubu, ABD merkezli Liberty Mutual Group’un iştiraki olan Liberty Sigorta’nın hisselerinin yüzde 99,4’ünü satın aldı ve böylece Liberty Sigorta’yı bünyesine katmış oldu.

HDI Sigorta