Türkiye’deki diğer sigorta şirketlerinden çok farklı bir özellik taşıyan Koru Sigorta, ülkemizin ilk sigorta kooperatifi olma özelliğini taşımaktadır. Deneyimli bir ekiple Koru Mutuel Sigorta adı ile kurulan Koru Sigorta, kısa sürede yüksek üretim hacmine ulaşmıştır.

Sigortacılığın felsefesi olan paylaşım amacıyla yola çıkan Koru Sigorta, tüm poliçe sahiplerini ortak olarak görme anlayışı ile sistemine dahil etmektedir.

Dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir açık olan ortaklık yolu ile sigorta sahibi olmayı ülkemizde ilk kez uygulayan firmadır. Karın da riskin de paylaşıldığı, her sigorta sahibinin daha güvenli bir yapıya dahil edilerek en yüksek faydanın sağlanmaya çalışıldığı bir sistem yaratma fikrine dayanır.

Sigorta kooperatifi denildiğinde ülkemizdeki ilk örnek olan Koru Sigorta; sendikalar, kooperatifler, dernekler ve vakıflar olmak üzere geniş tabanlı bir sigorta ağı ile kurarak işe başlamıştır. Kuruluşundan 1 yıl sonra 100.000’i aşan ortak sayısı ile yola çıkış amacının doğru ve anlamlı olduğunu ispatlamıştır.

Ancak 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Koru Sigorta’dan poliçe almak isteyen müşterilerin kooperatife ortaklık mecburiyeti ortadan kaldırılmıştır. Yani dileyen sadece poliçe yaptırıp primini ödeyerek müşteri olarak kalmakta ve sigorta korumasından yararlanmakta, dileyen ise kooperatif ağına ortak olma yanında sigorta güvencesi de kazanmaktadır.

Koru Sigorta’nın amacı ortaklarına ve müşterilerine karşı şeffaf, güvenilir ve verimli bir yapı içerisinde ve sürdürülebilir politikalar ile hizmet vermektir. Sosyal sorumluluk ve ödevler konusunda da hassasiyetle faaliyetler gerçekleştiren şirket, hayata ve topluma değer katmayı kendisine misyon edinmiştir.

Koru Sigorta; katılım sigortaları, karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası genişletilmiş kasko katılım sigortası, zorunlu trafik sigortası, kasko sigortası, konut sigortası, DASK, apartman ortak alan sigortası, ferdi kaza sigortası gibi çok farklı poliçe türleri ile hizmet vermektedir.

Koru Sigorta