Sigortalar, kişilerin kendilerini güvence altında hissetmesine yardımcı olan önemli araçlar arasında bulunmaktadır. Sigortalar ile etkin çözümlere kavuşmak isteyenler için sunulan bir sigorta paketi de mühendislik sigortası olmaktadır. Bizler sektör içerisinde Ata Brokerlik olarak müşterilerimizin sigorta konusunda ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bizleri tercih ederek, ihtiyaçlarınızın kısa süre içerisinde en uygun fiyatlar aracılığı ile karşılanabilmesini sağlayabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Mühendislik sigortası hakkında merak edilen tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Mühendislik sigortaları kendi içerisinde bir takım dallara ayrılmakta ve müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Sigorta ihtiyacı olan ve etkin sigorta çözümleriyle buluşmak isteyenlere yardımcı olan Ata Brokerlik firmamız, sizlere profesyonel ekip arkadaşlarıyla birlikte sigorta hizmetlerini sunmaya devam ediyor.

Mühendislik Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Mühendislik sigortasını araştıran müşteriler, mühendislik sigortası çeşitlerini de incelemektedir. Peki, mühendislik sigortası içerisinde hangi sigorta türlerini barındırmaktadır.

İnşaat All Risk Sigortası: Bu ürün içerisinde adı üzerine inşaat faaliyetlerinin başlangıcından itibaren bitişine kadar meydana gelebilecek riskleri güvence altına almaktadır. Ani ve beklenmedik sebeplerle karşılaşılabilen hasarlar güvence atına alınıyor. İnşaat sigortasının kullanılmasının en temel amacı, projenin devamlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. İş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçen bu sigorta türü ile sizler de inşaatlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Montaj All Risk Sigortası: Mühendislik sigortası içerisinde olan bir sigorta türü de Montaj All Risk sigortasıdır. Bu sigorta türünde de adından anlaşılabileceği gibi montaj işlerinde meydana gelebilecek her türlü riskler, kazalar ve sıkıntılar güvence altına alınarak, montaj işleminin pratik bir şekilde sona ermesine yardımcı olmaktadır. Ürünümüz montaj faaliyetlerinin başlangıç aşamasından bitiş aşamasına kadar geçerli olmaktadır. Bu da projelerin sorunsuz bir şekilde sona ermesini sağlamaktadır. Montaj faaliyetinde istenmedik ani durumlar gelişebilmektedir. Bu durumu önlemek adına yapabileceğiniz en doğru hareket, önceden tedbirinizi almak. Bu kapsamda sizler için sunulan mühendislik sigortası tam da sizin için bu işi halledecek!

Makine Kırılması Sigortası: mühendislik sigortası arasında bulunan ve en çok tercih edilen sigorta türlerinden biri olan makine kırılması sigortası, genellikle sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Ekonominin en temel unsurları arasında sanayinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu noktada da üretimin devam etmesi için mutlaka sanayinin korunabiliyor olması gerekmektedir. Mühendislik sigortası adı altında devreye giren makine kırılması sigortası, ürünlerin risklere karşı anında güvence altına alınmasına yardımcı olmaktadır. Ata Brokerlik olarak sizler de tercih edeceğiniz hizmetlerimizden memnun kalacağınızın altını çizmek istiyoruz.

İşletmelerde, işlerin tamamlanması ve üretimin devam etmesi için pek çok makine kullanılmaktadır. Bu makinelerin de hasar görmemesi ve arızalanmaması, iş yerindeki işlerin devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Makine kırılması sigortası, makinelerin çalışırken durması ya da beklenmedik bir şekilde arızalanmasının önüne geçerek, sizleri masraflara karşı güvence altına alınmaktadır.

Elektronik Cihaz Sigortası: mühendislik sigortası içerisinde en son olan sigorta türü elektronik cihaz sigortasıdır. İş yerlerde bulunan elektronik cihazlar, işlerin pratik bir şekilde sona ermesini sağlamaktadır. Bu eşyalar olmadan işlerin sorunsuz ve hemen bitmesi düşünülemez. Bu sebeple bu eşyaların korunması kullanım ve işlerin sorunsuz bir şekilde sona ermesi açısından son derece önemli bir noktadır. Ata Brokerlik olarak, sizleri elektronik cihaz sigortası ile birlikte sizleri koruma altına alabiliriz.

Bu sigorta türünde bilgi işlem sistemleri başta olmak üzere elektronik makine ve teçhizat gibi sistemlerde beklenmedik ve aniden gelişen arızalara karşı işletmeleri güvence altına almaktadır. Arızalanmalardan dolayı oluşabilecek masrafların koruma altına alınması açısından oldukça önemlidir.

Mühendislik Sigortası Nedir?

Mühendislik sigortası, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi, kendi içerisinde 4 ana başlığa ayrılmaktadır. Bu sigorta türü içerisinde montaj, inşaat sırasında meydana gelen hasarları makine kırılmaları e elektronik cihazların bozulması gibi bir takım arızları teminat altına almaktadır.

İnşaat ve Montaj Sigortalarının Teminatları

Sigorta yaptıran herkes almak istediği ya da alacağı sigorta türleri ile ilgili teminatları araştırmaktadır. Eğer inşaat ya da montaj sigortası alıyorsanız alabileceğiniz ek teminatlar şu şekilde ifade edilmektedir:

 • Enkaz kaldırma işlemleri
 • Fazla mesai ya da seri hareketlerden kaynaklanan hasarlar
 • şahıs mali mesuliyet
 • Grev, kargaşa, halk hareketi, terör gibi çeşitli olaylar karşısında alan hasarlar (İnşaat sigortası)

Mühendislik sigortası içerisinde olan bu sigorta türü ön depolama ve iş teslimi başta olmak üzere bu ara içerisindeki risklere karşı inşaat sahibini güvence altına almaktadır.

Makine Kırılması Sigortası

Makine kırılması sigortasında genel olarak iş yerlerinde kullanılan araçların – makinelerin başına gelebilecek tüm hasarları ve bunlardan doğan masrafları karşılamaktadır. Sigortanın ek teminatları ise şu şekildedir:

 • Fazla mesai ya da seri hareketlerden kaynaklanan hasarlar
 • Grev, kargaşa, halk hareketi, terör gibi çeşitli olaylar karşısında alan hasarlar
 • Temel ve kaidelerde meydana gelen hasarlar
 • Fiziki infilak

Mühendislik sigortası içerisinde olan makine kırılması sigortasının en teminatları kısaca bu şekildedir. Eğer sigortanıza ek olarak almak isterseniz, konuyla ilgili Ata Brokerlik firmamız ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Elektronik Cihaz Sigortası

Elektronik cihaz sigortası, aslında ilk 3 sigorta türüne göre çok fazla duyulmamakta ve bilinmemektedir. İş yerlerindeki elektronik cihazlarda meydana gelebilecek ve oluşabilecek hasarlara karşı iş sahibini teminat altına almaktadır. Ek teminatlar ise şu şekildedir:

 • Fazla mesai ya da seri hareketlerden kaynaklanan hasarlar
 • Grev, kargaşa, halk hareketi, terör gibi çeşitli olaylar karşısında alan hasarlar
 • Deprem gibi doğal afet
 • Fazla çalışma masrafı
 • Bilgi kaybı

Mühendislik Sigortasında Fiyatlar Nedir?

Mühendislik sigortası yaptırmak isteyenler, diğer sigorta türlerinde olduğu gibi fiyat araştırması yapmaktadır. Her sigorta paketi içerisinde bir takım özellikleri, ek teminatları ve hizmetleri barındırmaktadır. Müşterilerin talepleri ve istekleri farklı olduğu için bu noktada fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Bizler Ata Brokerlik olarak bizleri tercih eden müşterilerimize mühendislik sigortası içerisinde en uygun fiyatları sunmaktayız. Sektörün en ileri gelen ve profesyonel elemanlarıyla birlikte çalıştığımız bu sektör içerisinde sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam etmekteyiz. 25’e yakın acente sayımızla, bizleri tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacaksınız! Fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizleri aramanız ya da ofislerimize uğramanız yeterli olacaktır!

Neden Ata Brokerlik Firmasını Tercih Etmeliyim?

Sektör içerisinde sigorta işi ile uğraşan pek çok firma varken, neden Ata Brokerlik firmamızı tercih etmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Bizler, 1984 yılından beri sektör içerisinde var olarak, müşterilerimizin her türlü sektördeki ihtiyaçlarını karşılamak adına onlara sigorta paketleri sunmaktayız. Türkiye’nin günümüzde en önde gelen 25 sigorta şirketiyle beraber çalışarak müşterilerimize en uygun fiyatları sunmaktayız.

25 sigorta şirketi ile birlikte, sizlere aklınıza gelebilecek her türlü sektörde hizmet sunmaktayız. Müşterilerimizin karşılaşabilecek risklere karşı, riskler yaşanmadan onları maddi ve manevi anlamda teminat altına alıyoruz. Sizler de bu şekilde düşünen ve bu tarz bir hizmet veren bir firma ile çalışmak istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz. Bizler uzun zamandır sektör içerisinde olduğumuz bu dönemde sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Mühendislik Sigortası