Sağlığın servet olduğu söylenir. Yaşam tarzı alışkanlıklarını değiştirmek, yaşadığımız dünyadaki kirlilik seviyelerinde artış ve diğer birçok faktörün bireyin sağlığı üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Bu, çeşitli sağlık koşullarına ve tıbbi hastalıklara neden olabilir. Bu tür hastalıkların tedavisi ile ilgili tıbbi maliyetler hızla artmaktadır. Finansmanınızı yüksek sağlık faturalarına karşı korumak için tutumlu özel sağlık sigortası planlarına yatırım yapmanız gerekir.

Özel Tutumlu Sağlık Sigortası Avantajları

Bu planlar tüm hastaneye yatış masraflarının yanı sıra yatış öncesi ve yatış sonrası masrafları kapsar. Aşağıda bir sağlık planı satın almanın dört ana avantajı bulunmaktadır.

Tıbbi harcamalara karşı teminat

Sağlık sigortasının temel amacı, bütçenizi zorlamadan en iyi tıbbi bakımı almaktır. Sağlık sigortası planları, yüksek tıbbi maliyetlere karşı koruma sağlar. Sağlık sigorta poliçelerinde hastanede yatış masraflarını, günlük bakım prosedürlerini,  ambulans masraflarını ve diğerleri de dahildir. Bu nedenle, bu tür yüksek maliyetlerden endişe etmek yerine hızlı iyileşmenize odaklanabilirsiniz.

Kritik hastalıklara karşı kapsama

Günümüzde sigorta sağlayıcılar, bağımsız bir plan veya kritik hastalık sigortası sunmaktadır. Böyle bir sigorta poliçesi, diğerleri arasında, böbrek yetmezliği, kemik iliği nakli, felç ve ekstremite kaybı gibi hayati tehlike oluşturan hastalıklara karşı koruma sağlar. Kritik hastalıkların herhangi birinin, politikanızın önceden belirlenmiş listesinden teşhisi konması halinde, toplu bir miktar alma hakkınız vardır. Bu miktar, hastalıkla ilgili tedavi masraflarınızı, günlük masraflarınızı ve diğer finansal yükümlülüklerinizi karşılamak için kullanılabilir.

Nakitsiz hak talebi

Birçok sigorta sağlayıcı nakitsiz talep imkanı sunmaktadır. Böyle bir düzenlemede, cepten ödeme yapmanız gerekmez. Yatış masrafları sigortacınız ve hastane arasında yapılır. Bu avantajdan yararlanmak için, sigortacının ağ hastanelerinin herhangi birine kabul edilmek zorunludur. Nakitsiz tesisin tadını çıkarmak için ön provizyon formu doldurabilir ve sağlık sigortası kartınızı gösterebilirsiniz.

İşverenler tarafından yapılan sigortalar

Birçok kuruluş çalışanlarını bir grup sigorta planı ile koruma altına alır. Ancak, bu tür politikalar her bireyin ihtiyaçlarına göre uyarlanmamıştır. Ayrıca, iş kaybı veya istihdamda değişiklik olması durumunda sigortasız bırakılabilirsiniz. Kendinizi böyle bir olaya karşı korumak için, ayrı bir sağlık sigortası satın alın.

ozel-tutumlu-saglik-sigortasi

Axa Sigorta Tutumlu Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Axa Sigorta, ayakta tamamlayıcı sağlık sigortası ile yatarak özel sağlık sigortasını birleştirerek yeni ve özel bir sigorta yarattı: Tutumlu Özel Sağlık Sigortası… Türkiye’de ilk kez tek poliçede birleştirilen bu iki hizmet, Axa Sigorta’nın güvencesi altındadır. Axa Sigorta Tutumlu Özel Sağlık Sigortası ile ayakta tedavileriniz için SGK anlaşmalı tüm hastanelerde, yatarak tedavilerinizi SGK sınırlaması olmadan özel hastanelerde yaptırabilirsiniz.  Tutumlu Özel Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz diğer ayrıntılar ise soru cevap şeklinde sizler için inceledik…

Tutumlu Özel Sağlık Sigortası’nı kimler alabilir?

Tutumlu Özel Sağlık Sigortası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan SGK kapsamındaki 0-59 yaş grubundaki herkes yararlanabilir. 18 yaş altı kişiler ise aile poliçesiyle güvence altına alınabilir.

Öğrenciler SGK kapsamında mıdır?

Anne ve babalarından dolayı öğrenciler, 24 yaşına kadar SGK’lı aile bireylerinden dolayı SGK’lı kabul edilmektedir. Ancak öğrencilerin bu durumu okullarından, üniversitelerin öğrenci işlerinden alacakları öğrenim belgesi ile belgelemek ve SGK’ya bildirmeleri gerekir.

Yabancı uyruklu kişiler Tutumlu Özel Sağlık Sigortası yaptırabilir mi?

Sadece Türk vatandaşları için geçerlidir.

Sadece yaşadığımız ilde mi geçerlidir?

Poliçe, Türkiye sınırları içindeki AXA Sigorta anlaşmalı kurumlarda geçerli olup, rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bebekler Tutumlu Özel Sağlık Sigortası’na nasıl dahil edilir?

Bebekler, Tutumlu Özel Sağlık Sigortası’na sağlıklı olup 15 günü tamamladıktan sonra sigortaya dahil edilebilirler.

Tutumlu Özel Sağlık Sigortası alınırsa, başka bir sağlık sigortası alınabilir mi?

Tutumlu Özel Sağlık Sigortası poliçesi 2 hizmeti birleştiren tek poliçedir ve bu yüzden başka bir poliçe alınmasını gerektirmez.

Sigorta poliçesi hangi teminatları içerir?

Ayakta ve yatarak tedavi giderlerini kapsar.

Yatarak tedavi giderleri hangi işlemleri kapsar?

Sigorta yatarak tedavi teminatı dahili ve cerrahi yatışlar, yoğun bakım, radyoterapi, ilaç dahil kemoterapi, diyaliz, koroner anjiografi, küçük müdahale giderlerini  karşılar.

Ayakta tedavi giderleri hangi işlemleri kapsar?

Ayakta tedavi; doktor muayenesinden laboratuvar hizmetlerine, görüntüleme ve tanı yöntemlerinden, ileri tanı yöntemlerine, fizik tedavi teminatlarına kadar birçok tedavi yönteminden oluşur. Sadece ilaç giderlerini kapsamaz.

Ayakta tedavide herhangi bir limit var mı?

Poliçenin ayakta tedavi teminatı kapsama döneminde en fazla 10 kez kullanılabilmektedir.

Ayakta tedavi sırasında herhangi bir katılım ya da tutar ödenir mi?

Özel hastanelerde sigortası olanlar, SGK’nın yasası gereği sigortalılardan alınan doktor muayene fark ücreti dışında ödeme yapmaz. Sadece katılım payı ödenir, tahlil ya da diğer ek sağlık hizmetleri ödenmez.  

Doğum giderleri karşılanır mı?

Poliçede doğum teminatı yoktur.

Tutumlu Özel Sağlık Sigortası’nda Ferdi Kaza Teminatı var mı?

Poliçede yer alan 1. Sigortalı için ferdi kaza teminatı alınması zorunludur. Diğerleri için tercih etmeniz durumunda eklenir.

Ödeme planı nedir?

Ürünün ödeme planı diğer sağlık ürünleri gibidir. İster peşin ödeme yapabilir,  isterseniz % 25 peşin 5 taksitte ödeyebilirsiniz.

Sağlık önemsenmesi, desteklenmesi gereken bir olgudur. O yüzden Tutumlu Özel Sağlık Sigortası gibi önemli ve kapsayıcı sağlık sigortalarını tercih ederek kendinizi ve sevdiklerinize sağlıkta da en iyi hizmetini alma şansını tanıyın. Ata Sigorta Brokerliği ve Reasürans A.Ş.’nin uzman sigorta brokerlerini arayın, sağlığınızı garanti altına alın….

Özel Tutumlu Sağlık Sigortası