Ülkemizde 1988 yılında sigortacılık sektörüne giren Aviva Sigorta, 2015 yılında isim ve ortak değişikliğine giderek Unico Sigorta adını almıştır.

İngiltere’nin en güçlü sermaye yönetim şirketlerinden olan EMF, Hollanda Kalkınma Bankası FMO ve Alman Kalkınma Bankası DEG gibi Avrupa’nın dev finans kurumlarının ortaklığı olan Unico Sigorta A.Ş., ülkemizde de güçlü sermaye yapısı ve yenilikçi hedefleri ile kısa sürede sigortacılık sektöründe ismini duyurmayı başarmıştır.

Unico  Sigorta hayat dışı sigorta dallarında faaliyet gösteren bir sigorta organizasyonudur. Yangın sigortaları, zorunlu deprem sigortası, hukuksal koruma sigortası, sağlık sigortaları, oto sigortaları, oto dışı kaza sigortaları, sorumluluk sigortaları, mühendislik sigortaları, nakliyat sigortaları, tarım sigortaları, kredi sigortaları gibi geniş ürünleri ile Dünya’da ve Türkiye’de sektörün devleri arasında yer almaktadır.

Unico  Sigorta, çalışanların eğitimleri, iş etiği ve profesyonel ilkeler açısından en yüksek donanıma sahip olması ve hizmeti Dünya standartlarına göre yürütmesini sağlamak için azami özeni gösteren bir şirkettir.

Sigortacılık faaliyetinin güven ve istikrar üzerine kurulu olduğu zaman etkin ve sürekli nitelik taşıyacağının bilinince olan şirket, ekonomiye zarar verecek ve olumsuz etkileyecek hususlarda önlemler alma konusunda da takdire şayan bir hassasiyet sergilemektedir.

Unico Sigorta, yasal düzenlemelere uygunluk ve saygı, müşteri-acente-personel işbirliği, dürüstlük, ekonomik kalkınma, sektöre güven, haksız rekabete sebebiyet vermekten kaçınma, toplumsal yararın şirket menfaatlerinin üstünde tutulması gibi yüksek ahlaki prensipleri de çalışma ilkelerine dahil etmiştir.

Unico Sigorta; Kasko, trafik sigortası, konut sigortası, DASK, deprem sigortası, yangın sigortası, seyahat sigortası, ev paket sigortası, ferdi kaza sigortası, tamamlayıcı sağlık-ameliyat sigortası, sağlık sigortaları, yabancılara özel sigortalar, kritik hastalıklar sigortası gibi konularda geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Unico Sigorta