80 yaş tamamlayıcı sağlık sigortası, 65 yaşın üstünde olup ta özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilere yönelik hazırlanan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleridir.  İleri yaş sağlık sigortası da denilen 80 yaş sağlık sigortası, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve SGK güvencesi bulunan kişilerin yararlanabileceği özel bir sağlık sigortası türüdür.

80 Yaş Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajı

Bilindiği gibi özel sigorta şirketlerinin büyük kısmı 65 yaş üzerindeki kişilere özel sağlık sigortası poliçesi üretmez. Bazı sigorta şirketleri ise, düzenli olarak özel sağlık sigortasını yenilemiş olmaları ve mevcut bir hastalıkları bulunmaması kaydı ile 75 yaş üzeri kişiler için özel sağlık sigortası yapmaktadır. Bu sebeple genel olarak 65 yaş üzerindeki kişiler özel sağlık sigortasından faydalanamaz. Bu ihtiyacı gidermek ve ileri yaşlardaki kişilerin sağlık hizmetlerini özel sağlık kurumlarından da almalarını sağlamak amacıyla 80 yaş sağlık sigortası poliçesi yaptırmaları mümkündür.

80 yaş sağlık sigortasının avantajı, SGK veya devlet hastanelerindeki yoğunluk sebebiyle sağlık hizmeti almakta güçlük çeken kişilerin, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde aldıkları sağlık hizmetlerinin ücret farkını karşılamasıdır. Özel hastanelerde aldıkları hizmet karşılığında, SGK’nın karşılamadığı kısmın farkını ödemek zorunda kalmak istemeyen kişiler, küçük primler ödeyerek bu imkandan faydalanabilir.

80 Yaş Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak

80 yaş sağlık sigortası yaptırmak için vatandaş olmanın yanı sıra SGK güvencesinden yararlanıyor olmak da gerekmektedir. Bu poliçe için SGK’dan emekli olmak şart değildir. Hali hazırda SGK güvencesi kapsamında olan, 80 yaşına kadar herkes bu poliçeyi yaptırarak, teminat kapsamına girebilir. Devlet hastanelerinde aylar sonraya verilen randevulardan, sıra beklemekten veya acil durumlarda zamanında hizmet alamamaktan şikayet eden kişiler için çok büyük avantaj sağlayan bu poliçe ile yaşlı insanların daha konforlu ve kaliteli sağlık hizmeti alması amaçlanmaktadır.

80 yaş tamamlayıcı sağlık sigortası80 yaş tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin kapsamına, özel sağlık sigortasındaki tüm teminatlar dahil edilebilir. İsteğe bağlı olarak yatarak veya ayakta tedavi masraflarının yanı sıra, ameliyat veya sürekli tedavi gerektiren hastalıklar da teminata bağlanabilmektedir.

80 yaş sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ayrıca 80 yaş sağlık sigortasından hariç olarak, 60 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda da bilgi almak için buraya tıklayın: https://www.atabrokerlik.com/60-yas-ustu-tamamlayici-saglik-sigortasi/

29 Comments

 • 75 yaşındakiler için tamamlayıcı sağlık sigortasi yaptırmak istiyorum.

  • Akın Bey merhaba,
   75 Yaş Sağlığınız Bizde tamamlayıcı sağlık sigortası için yanında bir referans poliçe ile mevcut tüm rahatsızlıklar sgk kapsamında tamamını karşılamaktadır.
   Bunun için daha detaylı bilgi olarak aşağıdaki iletişim adresimizden bizimle iletişime geçilmesini rica ederiz.
   0532 408 57 50
   teknik1@atabrokerlik.com

 • 75 yaş için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptirmak istiyorum.

 • Biz Es olarak gelecek sene Isvicreden gelip temelli Türkiyede yasiycagiz Erkek 67 Yasinda Hanim 66 bize özel bir sihhatlik Sigortasi mümkünmüdür.
  Simdiden Tesekkür eder cevabinizi bekleriz.

  Saygilarla Selamlar

  Nafi.Çetiner

  • Merhaba,

   Özel sağlık sigortası yapabilmemiz maalesef bu yaş aralığında yapılmamaktadır.0+ 80 yaş Tamamlayıcı sağlık sigortası yapılabilir.
   Detaylar için bizlere aşağıdaki bilgilerden iletişime geçmenizi rica ederim.

   Saygılarımla,
   0532 408 57 50
   online@atabrokerlik.com
   KÜBRA KÖK

 • iyi gunler ben 84 yasindaki annem icin seyahat saglik sigortasi ariyorum . Bana yol gosterebilecek biri varmi acaba , nereye bas vurmaliyim, yada bu yasa seyahat sigortasi veriliyormu ? tesekkurler

  • Merhabalar,

   Maalesef seyahat için 84 ve üstü teminat verilemiyor .

Comments are closed.