Blog Yazıları

Acıbadem Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamında sağlık güvencesi bulunan ve özel sağlık kurumlarında aldıkları hizmet sebebiyle fark ödemek zorunda kalan kişileri, küçük primlerle bu külfetten kurtaran özel sağlık poliçesi türüdür.

Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası ile mevcut SGK güvencenize ek olarak, ödeyeceğiniz cüz’i primlerle özel hastanelerden de sağlık hizmetini ücretsiz olarak alma imkanı sağlarsınız. SGK ve Acıbadem Sigorta ile anlaşması olan tüm özel sağlık kurumlar ve muayenehanelerden alacağınız hizmet karşılığında ödenmesi gereken ücretin belli bir kısmı SGK tarafından, kalanı ise Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizden karşılanacaktır.

Yasal olarak devlete ödenmesi gereken katkı payı dışında hiçbir ücret ödemeden tüm anlaşmalı sağlık kuruluşlarında tedavi imkanı veren Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık hizmetlerini gecikmeden ve daha kaliteli şekilde almak isteyen SGK’lı kişiler için ideal poliçedir.

Poliçe Teminatları ve Fark Ücretleri

SGK’lı bir kişinin özel sağlık sigortası yoksa, özel hastaneye gittiğinde hem özel hastanenin hem de SGK’nın fark ücretini öder. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile sadece SGK katılım yada fark ücreti ödenerek özel sağlık hizmetlerinin tamamının ücretsiz olarak alınmış olur. Sigortalının SGK katılım ücreti olan 12 TL’yi ödemesi halinde özel sağlık kurumundaki tüm masrafları SGK ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanacaktır. Poliçe kapsamına istenen teminatların alınması mümkün olabildiği gibi her türlü teminat ta dahil edilebilir. Böylece SGK kapsamında yararlanılan tüm sağlık hizmetlerinin fark ücretleri, Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanacaktır.

Acıbadem Sigorta Tamamlayıcı Sağlık SigortasıAcıbadem Sigorta, Türkiye’nin en eski ve köklü sigorta şirketlerinden biridir. Özellikle sağlık sigortası konusunda uzman olan Acıbadem Sigorta, müşterilerinin özel sağlık sigortası yerine tamamlayıcı yaptırmak istemeleri halinde, SGK güvencesine ek teminat oluşturmak ve sağlık hizmetlerini anlaşmalı özel hastanelerde alarak fark ücreti ödememelerini sağlamak amacıyla tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneği de sunmaktadır.

Acıbadem Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası ile yatarak veya ayakta tedavi teminatları alabileceğiniz gibi hem yatarak hem de ayakta tedavi giderlerinin birlikte karşılanacağı poliçe sahibi de olabilirsiniz. Özel sağlık sigortasından çok daha ekonomik fiyatlarla sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK güvencesi kapsamındaki herkes tarafından yaptırılabilir. Çok küçük ödemelerle anlaşmalı tüm özel sağlık kuruluşlarından hizmet almayı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası, beklemeden ve kaliteli hizmet almak isteyen herkese uygun bir poliçedir.

Acıbadem Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile çok küçük primlerle siz de bu ayrıcalığı yaşayarak özel sağlık kuruluşlarının hepsinden sağlık hizmeti alabilir, hiçbir ücret ödemeden tüm tedavilerinizi yaptırabilirsiniz. Seçeceğiniz teminat kapsamına bağlı olarak alabileceğiniz hizmetler ve primler hakkında  uzman ekibimizden bilgi almak ve size en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini belirlemek için bizi arayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir