Blog Yazıları

En Ucuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Sağlığına değer veren ve özel hastanelerden bir sağlık hizmeti almak isteyenlerin tercihi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘ndan yana oluyor. Hem fiyatları hem de vermiş olduğu geniş çaplı hizmet sayesinde günümüzde pek çok aile tarafından tercih ediliyor. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak neden tamamlayıcı sağlık sigortası kullanmanız gerektiğini ifade ederken, bu sigorta türünün fiyatları hakkında bir takım açıklamalar yapacağız.

Zorunlu olmamasına rağmen sağlığına değer veren her birey, sağlık sigortalarından yararlanmaktadır. Güven duyabileceğiniz aynı zamanda bütçenizi sarsmayan sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Hepimiz uzun süre sevdiklerimizle ve ailemizle uzun vakitler geçirmek isteriz. Elbette başımıza gelecek kötü hastalıklar hakkında bilgimiz olmayabilir, ya da hastalıkların ne zaman meydana gelebileceğin bilmiyor olabiliriz. Ancak bu noktada kullanılacak olan sağlık sigortası sayesinde bu tür durumlara karşı ön görüde bulunarak kendimizi koruma altına alabiliriz.

Aynı zamanda SGK’lı olan ve özel hastaneleri sağlık hizmetlerinden yararlanarak, çok fazla ücret ödemek istemeyen vatandaşların mutlaka bu hizmetlerden yararlanması gerekiyor. Alacağınız bu poliçe hizmetleri sayesinde hizmetlerin sadece 3’te 1 fiyatını ödeyerek özel sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Neler Girer?

Sağlık sigortasından yararlanmak isteyenleri bu sigorta kapsamına neler girdiğini araştırmaya başladı. Bizler genellikle başımıza bir sağlık sorunu gelince hastaneler koşar, hastanelerin yollarını arındırırız. Ancak tercih edeceğiniz sağlık sigortaları sayesinde sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz. Bizler de bu noktada Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere tamamlayıcı sağlık sigortasında kaliteli bir hizmete aracı olacağımızı belirtmek istiyoruz. Almış olduğunuz TSS için şu teminatlar ile karşılaşacaksınız:

– Yatarak Tedavi: Sigortanızın başladığı tarihten itibaren hastanede en az 24 saat yatmanızı gerektiren tedavi türleri, bu sigorta kapsamın içerisinde değerlendirilmektedir. Ameliyatlar, fizik tedavi, rehabilitasyon vb. durumlar yatarak tedavi kapsamına girmektedir.

– Ayakta Tedavi: ayakta tedavi türlerinde 24 saat içerisinde kısa süreli tedaviler ve yatış gerektirmeyen hastalıklar için bu tedavi türü tercih edilmektedir. Sigortanın başlangıç tarihinden itibaren 365 gün boyunca bu sigortadan yararlanabilirsiniz.

SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde dilediğiniz gibi tedavinizi olabilir, sağlık sorunlarınızla uğraşırken, bütçenizi düşünmek durumunda kalmayacaksınız.

Ancak sağlık sigortasının yıl içerisinde belirli sayılarda olduğunu ifade edebiliriz. Örnek vermek gerekirse, yaptırmış olduğunuz sigorta kapsamında 10 ayakta 10 da yatarak tedavilerden yararlanabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi bu sigorta türlerinin kapsamış olduğu ayakta ve yatarak tedavi sayısı sigorta firmalarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Bizler Ata Sigorta Brokerliği olarak tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlarına değinmek istiyoruz. Bu sigortayı yaptırmak isteyen pek çok kişi, sigorta fiyatlarını merak etmektedir. Ancak fiyatların net olmadığını yaş, sağlık durumu ve geçmiş hastalıkları gibi çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Prim tutarınızla ilgili bilgi almanız gerekmektedir. Bu konu hakkında bilginiz yoksa ve fiyat teklifi almak istiyorsanız, Ata Sigorta Brokerliği ile iletişime geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız, sizlere en kısa süre içerisinde yardımcı olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda Yaş Sınır Var Mı?

Tamamlayıcı Sağlık sigortası’nda yaş sınırının olup olmadığı da çok fazla araştırılmaktadır. 60 yaşın geçmediyseniz ve SGK’lı iseniz TSS’den yararlanabilirsiniz. Eğer sigortadan yararlanmak istiyorsanız bu yaş aralığına ve kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki, sigorta yaptırdıktan sonra ne yapacaksınız?

 • Sigortanızı yaptırdığınız zamandan itibaren 1 yıl boyunca yasal yükümlülükleriniz dışında hiçbir ödeme yapmazsınız. Bu yasal ödemeler de oldukça küçük rakamlardır.
 • Sigortanın geçerlilik süresi 1 yıldır.
 • Poliçenizi nakit olarak da ödeyebileceğiniz gibi kredi kartınızla da ödeyebilirsiniz.

Siz de hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ sayfasına tıklayarak Ata Brokerlik kalitesi ve tecrübesiyle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizi yaptırabilirsiniz. En uygun fiyatlardan TSS poliçesi teklifi almak için telefon numaranızı bırakarak aranma talebi oluşturabilirsiniz.

Blog Yazıları

Araç Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Araç sahipleri için kasko önemli bir anlam içermektedir. Özellikle yeni ve modelli araçları olanlar için kasko yaptırmak için arayış içine girerler. Kaskoda önemli olan içeriğidir. Hangi alanları kapsadığı araç sahipleri için önem arz eder. Buna göre aracınıza kasko yaptırabilirsiniz. Bilindiği üzere araçlar için trafik sigortası zorunlu olarak bulunuyor. Araç sahibi olan herkes bu sigortayı yaptırmak zorundadır. Kaskoda durum böyle olmayıp isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortasının karşılamadığı hasar gibi durumlarda kaskonuz devreye girerek, sizi olabilecek zararlardan kurtarıyor. Kasko nedir diye biraz daha açıklayacak olursak araçları, karşılaşabileceği her türlü riske karşı güvence altına alan sigortaya kasko denir. Bu riskler nedir genel olarak söyleyecek olursak; trafik kazaları, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs edilmedir. Kasko sigortası, zorunlu araç sigortaları gibi her yıl düzenlenir. Sigortalıyı bu süre içinde sigorta kapsamındaki risklere karşı bir yıl boyunca finansal anlamda güvence altına alır. Kasko araç sahiplerinin isteğine bağlı olarak yapılır. Kaskoda ki asıl amaç, karşı araçtaki hasar ile değil sigortalı araçtaki hasar ile ilgilenmektedir. Aracınızda oluşan hasarı poliçede yer alan maddelere göre kısmen veya tamamen karşılar. ATA sigorta ile sizde aracınıza kasko yaptırarak geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Araçlarınız için Kasko Sigortası seçerken dikkate alınan bazı unsurlar vardır bunlar şu şekilde düzenlenmiştir. Aracın markası, modeli, yılı, motor hacmi, plakası, araca sonradan ilave edilen aksesuar ya da cihazlar, ehliyet süreniz, kaza yapıp yapmadığınız ve yaşınız sigorta şirketlerinin sunduğu kasko paketleri gibi faktörler bulunuyor. Seçeceğiniz kasko türüne bağlı olarak bahsettiğimiz faktörler bir araya gelerek kasko sigortası hesaplaması yapılır. Aylık olarak tüm araçların modellerine ve yaşlarına göre değerlerinin belirlendiği araç kasko değeri listesi yayınlanıyor. Sigorta şirketleri, başvurulan aracın ruhsatına bakarak, temel kasko sigorta bedelini tespit ediyorlar. Bundan sonra diğer faktörler ve istediğiniz ek teminatlara göre ödeyeceğiniz prim tutarı belirleniyor. Artık çağımızda teknoloji kullanımının yaygınlaşması, internetin herkesin elinin altında bulunması ve bunun gibi birçok işlemin online yöntemlerle çözülebiliyor olması gibi olumlu etkenler sayesinde araç kasko değer hesaplama işlemleri de kolaylaşmıştır. Kasko değer listesi hazırlanırken Türkiye Sigorta Birliğinin dikkate aldığı bir diğer alan da, internet üzerinden araç satışı yapmakta olan platformlardır. İnternet üzerinden araç satış fiyatlarına kolaylıkla ulaşılabiliyor olması bu platformların dikkate alınıyor olmasında önemli bir etkendir.  Sizlerde ATA sigorta ile iletişime geçerek ekip arkadaşlarımız tarafından aracınıza en uygun kasko fiyatlarını alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Avantajları Nelerdir?

Kasko sigortası da birçok sigorta gibi geleceğe yönelik alınmış bir güvence sistemidir. Yani ileride oluşabilecek bir risk durumunda hasarları teminat altına alır. Ancak bir çok sigorta şirketi, kasko poliçelerine dâhil ettikleri daha küçük teminatlarla araçların sürekli korunmasına yönelik önlemler almaktadır. Bu koruma Mini Hasar Hizmetleri adı altında toplanıp araç sahiplerine sunulmaktadır. Mini hasar hizmetlerinin kapsamı ve bir yılda kaç defa yararlanabileceğiniz bu hizmeti alacağınız kuruluş sigorta şirketine göre farklılık gösterse de genel olarak birazdan aşağıda belirteceğim bakımları kapsamaktadır.

 • Boya hasarlı kaporta göçükleri düzeltme
 • Boyasız kaporta göçükleri düzeltme
 • Döşeme tamirleri (Halı, deri, kumaş) gibi yerlerde oluşabilecek yanık, yırtık çizikler
 • Tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları
 • Her tipte kırıklar ön cam tamiri ve 10 cm’ye kadar oluşacak çatlaklar
 • Göçük, yırtık, kopuk gibi tüm Plastik Tampon tamirleri

Araç Kasko Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak ve Ata Sigorta Brokerliği farkıyla en uygun fiyatlardan teklif talebinde bulunmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/kasko/ sayfasına göz atabilir ve telefon numaranızı bırakarak aranma talebi oluşturabilirsiniz.

Blog Yazıları

Konut (Ev) Sigortası Neleri Kapsar, Teminatları Nelerdir?

Konut Sigortası evinizi, iş yerlerinizi veya belirli aralıklarla gidip ikamet ettiğiniz yazlık gibi tüm yerleri içinde bulunduran deprem, sel gibi doğal afetler, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına alan bir sigorta türüdür. Konut sigortaları isteğe bağlı olarak bina ev içinde bulunan eşyaları güvence altına alır. Bu durumda bina teminatı ile içerisindeki her türlü sabit tesisat da sigorta kapsamına girmektedir. Hem binanın kendisi hem de içerisindeki tüm eşyaları kapsayan konut sigortası, tam bir koruma sağlayarak sizleri risk durumlarında güvence altına almayı sağlamaktadır. Peki, konut sigortası hangi riskleri içinde bulundurur? Herhangi bir yerin hasar görmesi durumunda genellikle eşyalar da hasar görür. Bu nedenle sigortaya konu olan konutların içindeki eşyalarla birlikte güvence altına alınması gerekir.

Eşyaların da sigorta kapsamına alınması sizlere fiyat farkı şeklinde yansıyabilir. Fakat az bir maliyet farkı ile geniş bir güvence elde edilmesi daha avantajlı bir durum yaratmaktadır. Böylece az bir maliyet farkıyla poliçenizi genişleterek daha geniş bir güvence satın almanız mümkündür. Tabii bu durum ev sahibi ve kiracı olmak arasında farklı tercihler yapmaya zorlar. Kiracılar, sadece eşyalarını koruma altına almak için eşya teminatı seçeneğini kullanarak eşyalarını güvence altına alabilirler.

Konut Sigortası’nda Bulunan Ek Teminatlar Nelerdir?

 • Sabit ve Dik konumda takılı olan cam ile aynaların kırılması sonucunda meydana gelebilecek cam kırılması zararlarını güvence altına alır.
 • Hırsızlık sonucu çalınan tüm eşyalarınızı ve hırsızın bina ya da eşyalara zarar vereceği zararları güvence altına almaktadır.
 • Grev, lokavt, halk hareketleri gibi bu tür hareketlerin neden olabileceği zararları güvence altına alır. Her bir hasarda, hasar bedelinin %5’i gibi bir oranla muafiyet uygulanır.
 • Elektrik, çilingir, su tesisatı, cam ve benzeri tamir işleri gibi acil servis ve irtibat hizmetlerinin sizlere verilmesini sağlar.
 • Sigorta sahiplerinin poliçe kapsamı çerçevesinde gerçekleşen herhangi bir kaza sonucunda vefat etmesi halinde lehtarına, sürekli olarak sakat kalması durumunda ise kendisine poliçede belirtilen limitler ve şartlar dâhilinde tazminat ödenir.
 • Su tesisatının patlaması, taşması, tıkanması veya donması sonucunda evde oluşabilecek zararları güvence altına alır.
 • Kara ve hava taşıtlarının sigortalının konutuna çarpması sonucunda oluşabilecek tüm hasarları güvence altına alır.
 • Sigorta sahibinin bulunduğu konutun civarındaki nehir, çay ,dere ve kanalların taşması ile olağanüstü yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek doğal afetlerin vereceği tüm zararları güvence altına almaktadır.
 • Yer kayması veya toprak çökmesi sonucunda oluşabilecek hasarlarda konut sigortası ile güvence altına alınmıştır.

Konut Sigortası Neleri Kapsamaz?

Konut yani ev sigortalarında sigorta acenteleri, bazı vakaların meydana getirdiği zararların tanzimini yapmamak konusunda yetkiye sahiplerdir. Bu nedenle bu vakalar, konut sigortası sözleşmesi yapılırken gözden geçirilmelidir. Sigorta şirketlerinin karşılamayı reddettiği zararlar, oldukça olağanüstü durumlardır. Bu durumlardan bahsedecek olursak ilk önce sigorta kapsamına alınan konut üzerinde kamu otoritesi tarafından verilecek kararların sebep olduğu zararları söyleyebilirim Bunun ardından askeri hareketler nedeniyle meydana gelen savaş, istila, düşman hareketlerini söyleyebilirim. Nükleer yakıtların ya da nükleer yakıtların yanması sonucunda ortaya çıkabilecek tüm nükleer atıkların sebep olacağı ya da bu atıkları önlemek adına yapılan askeri veya inzibati tedbirlerin sebep olduğu zararlardır. Bu konuyu biraz daha açıp örnekleri çoğaltırsak eğer Yangın dışında sigortalı konut içerinse bir şeylerin yakılması, ateşe tutulması, ütü tarafından, lambadan sigara ve mumdan olabilecek yangınlardan meydana gelen zararları söylememiz yanlış olmayacaktır.

Sizler de ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçerek ATA Sigorta farkıyla konut sigortası yaptırabilirsiniz. Hemen https://www.atabrokerlik.com/konut-sigortasi/ adresine göz atın ve formu doldurarak aranma talebinde bulunun. En uygun fiyatlarla Konut Sigortası teklifi alın!

Blog Yazıları

Zorunlu Deprem Sigortası Avantajları Nelerdir?

Zorunlu Deprem Sigortası, adı üzerinde zorunlu olan ve tüm ev sahiplerinin yatırması gereken sigorta türüdür. Bu sigorta türü, hayatımıza 1999 Marmara Depremi’nden sonra girmiştir. Çünkü Marmara Depremi’nde pek çok kaybımız olmuştur. Bu sigorta türünü araştıranlar, Zorunlu Deprem Sigortası’nın avantajlarını da araştırmaktadır. Zorunlu deprem sigortasının avantajlarını şu şekilde ifade edebiliriz. İçeriğimizde aynı zamanda deprem sigortası hakkında merak edilen pek çok bilgiyi de öğrenebileceksiniz.

Zorunlu Deprem Sigortasının Yararları Nedir?

Zorunlu deprem sigortasını yaptırmanın pek çok yararı olduğunun altını çizmek istiyoruz. Deprem, sizin de bildiğiniz gibi hayatımızın önemli bir parçası. Çünkü üzerinde yaşadığımız bu topraklar, deprem kuşağında bulunmaktadır. Deprem kuşağında olan bu ülkede de deprem kaçınılmaz olacaktır. Ancak sizlerin de bildiği gibi depremden kaçılmaz. Depreme karşı her zaman hazırlıklı olmalı gerekli önlemi almamız gerekiyor. Bu kapsamda zorunlu deprem sigortası olarak adlandırılan DASK sigorta hakkında merak edilen pek çok noktayı sizlerle paylaşacağız.

 • Deprem sigortasının yararları arasında maddi yararlar bulunmaktadır. Çünkü Depremden kaynaklanan tüm hasarlar, deprem sigortasından karşılanmaktadır. Binanın almış olduğu hasarların karşılanması son derece önemli. Ancak sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu noktada DASK’ın olması gerekmektedir. Deprem sigortası yaptıran herkesin hasarları, sigortalı olan kişinin bütçesi ile koruma altına alınmaktadır.
 • Eğer yeni bir eve taşınıyorsanız, elektrik, su ve doğal gaz gibi işlemleri yaptırmalı bunları üzerine almalısınız. Ancak evin DASK sigortası yoksa bu tür işlemlerin hiçbirini yapamazsınız. Bağlantı işlemlerinin yapılması için resmi belgenin olması gerekmektedir.

Deprem sigortaları fiyat bakımından son derece düşüktür. Bu düşük sigorta poliçeleri sayesinde depremzedelere büyük destekler vermiş olursunuz.

Neden Deprem Sigortası Yaptırmamız Gerekiyor?

Deprem Sigortası yaptırmanız için pek çok sebebin olabileceğini belirtmemiz gerekiyor. Deprem sigortası yaptırmanız için gerekli olan sebepleri şu şekilde ifade edebiliriz:

Türkiye jeolojik açısından aktif deprem bölgesinde bulunmaktadır. Ancak deprem, yangın, sel ya da toprak kayması gibi ciddi doğal afetler zamansız bir şekilde meydana gelmektedir. Doğal Afet Sigortalar Kurumu olarak 1999 depremi sonrasında hizmete başlayan bu sigorta türü, herkes için zorunlu bir hale gelmiştir. Büyük depremden bir yıl sonra yani 2000 yılından itibaren DASK yaptırmak zorunlu bir hale gelmiştir. Depreme karşı almanız gereken bütün tedbirleri aldığınızda kendinizi büyük sıkıntılara karşı hem maddi hem de manevi olarak koruyabilirsiniz. Bizler de Ata sigorta olarak DASK sigortanız için sizlere yardımcı oluyor ve en uygun fiyatlardan bu sigorta türünden yararlanmanızı sağlıyoruz.

DASK Teminatları Nelerdir?

DASK‘ın teminatları da çok fazla araştırılmaktadır. Sigortanın teminatlarını şu şekilde belirtebiliriz:

 • Deprem sigortası yaptırmak, deprem yardımı almada size büyük avantaj sağlayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sigorta türünü yaptırmayanlar yardımlardan faydalanamaz.
 • Binanın içerisinde olan yan duvar, merdiven,  bahçe duvarı, baca ve istinat duvarı gibi binaya bağlı olan alanlar da güvence altına alınmaktadır.
 • Deprem sigortası için 2018 yılından itibaren belirlenen azami tutar 190 bin TL olarak ifade edilmektedir.
 • Sadece deprem değil, aynı zamanda deprem sonrasına meydana gelen sel, tusunami yangın ya da toprak kayması gibi çeşitli doğal afetlerin vermiş olduğu zararlar da teminat altına alınmaktadır.
 • Bu sigorta kapsamından sadece konutlar değil, aynı zamanda iş yeri, dükkânlar ve bürolar gibi alanlar da yararlanabilmektedir.

Görüldüğü üzere DASK’ın teminat altına alığı pek çok durum bulunmaktadır. Sizler de zorunlu olan bu sigortayı düşük fiyatlarda yaptırarak depreme karşı kendinizi korumaya alabilirsiniz. Hemen https://www.atabrokerlik.com/dask-deprem-sigortasi/ sayfasını ziyaret ederek Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve aranma talebinde bulunabilirsiniz.

Blog Yazıları

En Ucuz Kasko Fiyatları

Kasko zorunlu olmamasına rağmen, pek çok kişi tarafından tercih edilen önemli bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünde, karşı taraftan ziyade, sürücünün kendisi korunmaktadır. Bu durumuyla, zorunlu trafik sigortasından ayrılmaktadır. Kasko fiyatlarının değişken olduğunu, ancak hesaplanırken, belli kriterlerinin bazı alındığını ifade edebiliriz. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere çeşitli kasko fiyatları hakkında bilgi vermek ve kasko sigortası hakkında aklınıza gelebilecek pek çok konu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, otomobil sigortalarından bir tanesidir. En temel amacı ise, sigortayı yaptıran kişinin uğrayacağı herhangi bir zararda onun teminat altına alınmasını sağlamaktadır. Her türlü motorlu araçlara uygulanabilen bu sigorta türü, içerisinde çeşitli teminatları da bir arada barındırmaktadır. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafın hasarlarını karşılarken, kasko sigortası, sigorta yaptıran kişinin hasalarını karşılamaktadır. Zararların teminat altına alınması, sorunsuz bir yolculuk etmenizi sağlayacaktır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Zorunlu olmayan Kasko Sigortası içerisinde pek çok kriteri barındırmaktadır. Hem ana teminat hem de ek teminatların olduğu kasko sigortasında ek teminatlarla sigortalarınızın çerçevesini genişleyebilirsiniz. Kasko poliçenizi belirleyerek, trafikte daha rahat aracınızı sürebilirsiniz. Unutmadan belirtmek istiyoruz ki, poliçe de aksi belirtilmediği sürece, kasko sigortasının Türkiye sınırları içerisinde geçerli olduğunu söylemeliyiz. Eğer gideceğiniz diğer ülkelerde de sigortanın geçerli olmasını istiyorsanız, sigortanızı yaptırırken, bu konuyu sigorta firması ile görüşmeniz gerekecektir.

Kasko Sigortası Süresi

Her sigorta türünde olduğu gibi kasko sigortasının da belirli kriterleri bulunmaktadır. Kasko sigortası 1 yıl yan 365 gün boyunca geçerlidir. Şu şekilde kısaca örneklendirebiliriz: eğer sigortanızı 1 Ocak 2020 tarihinde yaptırdıysanız, 1 Ocak 2021 saat öğlen 12.00’de trafik kasko sigortanız sona erecektir. Tam 1 yıl boyunca devam edecek bu sigorta türü, 12.01 ‘de sona erecektir. eğer aracınızın kasko sigortası olmadan trafiğe çıkmasını istemiyorsanız, bu noktada yapacağınız tek şey, tercih edeceğiniz firmanın kaliteli ve sizleri düşünen bir hizmet anlayışı benimsemesi. Bu durumda eğer Ata Sigorta Brokerliği firmasının tercih ederseniz, sizlere sigorta tarihinizin bitmesine yakın bilgilendirmelerin yapılabileceğini belirtmek istiyoruz. Hizmet anlayışımız bu noktada oldukça geniştir.

Kasko Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Kasko sigortasının fiyatlarını belirleyen pek çok kriter bulunmaktadır. Fiyatlar sabit değildir. Çünkü her aracın taşımış olduğu risk birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse, kullandığınız araç 1990 yılıysa, kasko da çıkacak olan fiyat yüksek olacaktır. Hatta bazı sigorta şirketleri 2000 yılından düşük olan araçlara kasko yapmamaktadır. Aynı durumun tersini düşünebilirsiniz. Yeni model bir arabanın bozulması, parçalarının bulunamaması gibi bir durum olmayacağı için kasko sigortası o kadar düşük çıkmayacaktır. Ancak aracınız yeniyse ve sizin kaza geçmişiniz varsa, bu durumda da kasko sigortanızın yüksek çıkabileceğini belirtmek istiyoruz. Görüldüğü üzere kasko sigortasının fiyatları çok değişkendir. Bu sebeple Ata Sigorta Brokerliği olarak kasko sigortası fiyatları hakkında net bir fiyat belirtemiyoruz.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kasko ve trafik sigortası arasında pek çok gark bulunmaktadır. Aslında ikisi de araçları ilgilendiren bir sigorta türü olduğu için karıştırılması son derece normaldir. İki sigorta türü de araçlarla ilgilidir. Ancak zorunlu trafik sigortası trafikte 3. şahısları koruma altına alırken, kasko sigortası, araç sürücüsünü yani sizi direkt olarak teminat altına almaktadır.

Kasko sigortası zorunlu olmayan, trafik sigortası ise zorunlu olan bir sigorta türüdür. Aralarındaki en temel farkın bu olduğunun da altını çizebiliriz. Ata Sigorta Brokerliği ile iletişime geçtiğinizde gerekli tüm noktaları öğrenebilirsiniz. Hemen https://www.atabrokerlik.com/kasko/ sayfasına göz atarak daha detaylı bilgi edinebilir ve telefon numaranızı bırakarak aranma talebinde bulunabilirsiniz.

Blog Yazıları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiyeleri Ve Avantajları

Öncelikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın tanımını yapacak olursak, şu ifadeleri kullanmamız yanlış olmayacaktır. SGK’lı olan tüm vatandaşların fark ödemeden özel hastanelerde tedavi olabilmesini sağlayan sigorta türüne Tamamlayıcı Sağlık Sigortası denir. Tamamlayıcı sağlık sigortası 60 yaşın altında olmak şartı ile her türk vatandaşı yüksek prim ödemeden bu sigortaya başvurarak SGK’nın anlaşmalı olduğu tüm özel hastanelerde tedavi olma imkânı sunmaktadır. Bahsettiğim gibi tamamlayıcı sağlık sigortasında her sigorta şirketine göre üst sınırın değiştiği fakat en fazla 60 yaşında ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Tamamen isteğe bağlı olarak yaptırılan Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sigorta şirketleri tarafından sizlere sunulan herhangi bir zorunluluğu olmayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık Sigortası, ayakta veya yatarak olan tüm tedavileri karşılamaktadır. SGK’nın yetersiz kaldığı durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamına göre kişiler daha özenli ve kaliteli bir sağlık hizmeti almaya devam ederler. Sizlerde ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek ATA sigorta ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarından bahsedecek olursak eğer özel sağlık sigortaları, özel hastanelerde ayakta tedavilerin genellikle %80’i karşılanırken, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise tamamının yani %100’ünün karşılanmasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortasını da özel sağlık sigortasından ayıran en büyük özellik budur. Diğer bir avantajı ise teminat kapsamına girmek için belli bir süre gerekmemesidir. Bunu biraz açarak örnek vermemiz gerekirse eğer özellikle doğum sigortası için de bir bekleme süresi yoktur. Sadece doğum teminatı da seçilirse seçilen poliçe farklı fiyatlandırılıp sizlere sunulmaktadır. Bütün bunlarla birlikte, refakat gerektiren bir tedavi süreci durumunda kaldığınızda konaklama ve diğer harcamalarda tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu diğer önemli ücretsiz hizmetler yatarak ilaç tedavisi, ameliyat hizmeti, oda ve yemek servisi, yoğun bakım gibi yüksek harcama gerektiren sağlık hizmetleridir. Sizinde özel sigorta yaptıracak maddi olanağınız yok ise ATA sigorta ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıp tüm hizmetlerden daha uygun ücretlerle daha kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Son olarak ayakta tedavi olarak geçen rutin hastalık muayeneleri ise bir yıl içerinden 9-10 defa şeklinde yapılabilir. Sigorta poliçenizde yer alan limitlerle sınırlı olarak hastalık tanı işlemleri, tahlil-röntgen, MR-Tomografi yaptırma sigorta kapsamında yararlanılan hizmetler arasındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Özel Sağlık Sigortası Farkları Nelerdir?

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen herkesin öncelikli olarak SGK’lı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Özel sağlık Sigortası’nda ise 0-60 yaş aralığında olmanız yeterli olacaktır.
 • Özel Sağlık Sigortalarında hastane seçimlerinizi siz belirleyebilirsiz ancak Tamamlayıcı sağlık sigortasında sadece SGK’nın anlaşmalı olduğu hastanelerden faydalanabilirsiniz.
 • Özel Sağlık sigortasında katılım payınız isteğe bağlı olarak düzenlenmiştir. Katılım payınız ne kadar yüksek olursa sigortaya ödeyeceğiniz miktarda o kadar fazla olur. Örnek verecek olursak katılım payınız %40 ise hastane masrafınızın %40’ını siz, geriye kalan %60’ını sigorta öder. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise hastane masraflarınızın tamamı yani %100’ü sigorta ve SGK tarafından karşılanır.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel sağlık sigortasını birbirinden ayıran bir diğer faktör ise Tamamlayıcı sağlık sigortasının sadece yurt içinde geçerli olmasıdır. Yani Özel sağlık sigortası isteğe bağlı olarak yurt dışında da geçerli olabilmektedir.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel sağlık sigortalarına göre sağlık giderleri veya ihtiyaçları olan SGK’lılar için, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik en ekonomik yol olarak bilinmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizi yaptırmak ve Ata Brokerlik kalitesiyle en uygun fiyatlarla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi almak için hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ sayfasına göz atabilir ve telefon numaranızı aranmak için bırakabilirsiniz.

Blog Yazıları

Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar Nelerdir?

Konut Sigortası, zorunlu olmayan, ancak günümüzde de pek çok kişi tarafından tercih edilen önemli bir sigorta türüdür. Poliçede olan ana teminatlar dışında, ek teminatlarla da genişletilebilen bu sigorta türü, sigorta yaptıran kişiyi pek çok zarara karşı koruma altına almaktadır. En beklenmedik durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmak gerekir. Ne zaman yangın çıkacağını, evinizi ne zaman su basacağı ya da hırsızlarla ne zaman karışılacağınızı bilemezsiniz. Bilmeniz de pek olası değil. Peki, bu durumda ne yapacaksınız? Evinizi nasıl garantiye alacaksınız. Tabi ki, konut sigortası ile! Konut Sigortası içerisinde barındırmış olduğu pek çok teminatla, kişilerin yaşam alanlarında meydana gelebilecek risklere karşı koruma oluşturmaktadır. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak, konut sigortası hakkında merak edilen pek çok noktayı sizlere açıklamak istiyoruz. Sizlerin de tahmin edebileceği gibi her sigortanın olduğu gibi, konut sigortasının karşıladığı ve karşılamadığı bir takım durumlar vardır. Bu durumlara karşı bilinçli olmak sizleri bir adım daha ileriye götürecektir.

Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası bina ya da isteğe göre eşyaları teminat altına alan önemli bir sigorta türüdür. Hem binayı hem de eşyaları koruma altına alan bu sigorta türü, günümüzde en çok tercih edilen sigorta türleri arasında bulunmaktadır. Zorunlu olmayan bu sigorta türü, pek çok teminatları içerisinde barındırmaktadır.

Meydana gelebilecek herhangi bir zararda, en büyük sorunu eşyalar yaşamaktadır. Bu sebeple konut sigortası tercih edilmektedir. Konut sigortası, dairenin içerisinde olan eşyaları koruma altına almaktadır. Eşyalarınızı da sigorta kapsamına dâhil etmek istiyorsanız, bu durumda ufak bir maliyet ödemeniz gerekecektir. Ancak eşyalarınızın güvende olacağının rahatlığı sizin için paha biçilemez olacaktır.

Evden çıktığınız anda eşyalarınızın başına ya da evinizin başına gelebilecek herhangi bir sorun için endişelenmenize gerek kalmayacak. Çünkü Ata Sigorta Brokerliği, konut sigortasıyla sizlerin yanında olacak.

Konut Sigortası’nın Geçerli Olduğu Durumlar

Konut Sigortası’nın geçerli olduğu bir takım haller – durumlar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Yıldırım düşmesi, patlama ve yangın gibi çeşitli maddi kayıplar
 • Grev, terör, lokavt ya da kötü niyetli eylemlerden dolayı evlerde meydana gelen hasarlar
 • Dâhili su tesisatından kaynaklanan arızalanmalardan oluşan sel ve su baskınları
 • Deniz, hava ve kara taşıtlarının çarpmasından dolayı konutta meydana gelen tahribatlar
 • Gasp, yankesicilik, hırsızlık ve kapkaç teminatı
 • Enflasyondan korunma avantajı
 • Elektronik cihaz teminatı
 • Kira kaybı teminatı
 • Ev yardım hizmetleri
 • Konut adaptasyonu gibi pek çok nokta, konut sigortasını kapsamaktadır. Ancak bunların dışında konut sigortasının kapsamadığı bir takım durumlar bulunmaktadır.

Konut Sigortası’nın Karşılamadığı Durumlar Nelerdir?

Konut Sigortası‘nın karşıladığı durumları yukarıda ifade ettik. Ancak bu sigorta türünün karşılamadığı bir takım durumların olduğunun da altını çizmek istiyoruz. Genel olarak sigortanın karşılamadığı durumlar şu şekildedir.

 • Savaş, istila, yabancı düşman hareketleri gibi çeşitli durumlardan meydana gelen tüm zararlar
 • Nükleer yakıttan meydana gelen tüm zararlar
 • Yangın olmadan, sigortalı olan kişilerin kendilerinden meydana gelen zararlar
 • Yangın olmadan, elektrikle çalışan cihazların kısa devre ya da topraklanma yapması sebebiyle meydana gelen zararlar
 • Kamu otoritersi tarafından sigortalı olan varlıklar üzerinde tasarruf sebebiyle meydana gelebilecek tüm zararlar
 • Sigortalı cihazlarda meydana gelen mekanik olaylar sebebiyle oluşan tüm zararlar

Görüldüğü üzere bir takım durumlar, konut sigortası tarafından karşılanmamaktadır. Konu ile ilgili daha da ayrıntılı bilgi almak için Ata Sigorta Brokerliği firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hemen https://www.atabrokerlik.com/konut-sigortasi/ sayfasını ziyaret ederek formu doldurup bir aranma talebinde bulunabilirsiniz.

Blog Yazıları

2021 Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Trafik sigortası, trafiğe çıkan her araç tarafından yapılması gerekmektedir. Bir zorunluluk olan trafik sigortası, yaptırılmadığı durumlarda bir takım yaptırım ve cezalarla karşılaşmanıza sebep olabilmektedir. Bu sigortayı yaptıracak olan kişiler, internet üzerinden 2021 trafik sigortası fiyatları konusunu araştırmaktadır. Mutlaka her araç sahibinin yatırması gereken bir sigorta türü olan trafik sigortası, aslında zorunlu trafik sigortası olarak da ifade edilmektedir. Pek çok noktayla, kasko sigortasıyla da karıştırılmaktadır. Ancak bizler bu noktada trafik sigortasının başta fiyatları olmak üzere, yararları ve kasko sigortasıyla olan farklarından bahsetmek istiyoruz. Bünyemizde pek çok firma barındırdığımız için Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere en uygun fiyatlardan hizmet vereceğimizin altını çizmek istiyoruz.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası‘nın fiyatlarından bahsetmeden önce, bu sigorta türünün ne anlama geldiğini belirtmemiz daha doğru olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tüm araç sahiplerinin bu sigortayı yaptırması gerekmektedir. Bu sigortayı yaptırmayan kişiler için cezalar uygulanmakta olup, araçlar trafikten belirli bir süre men edilmektedir. Aslında bu uygulamanın en temel amacı, trafik kazalarının en aza indirilmesidir. Aynı zamanda meydana gelen hasarların (karşı tarafın) ödenmesine yardımcı olmaktadır.

Trafik sigortasının kasko sigortasından en temel farkı, 3. şahıslarda olan trafik kazalarındaki hasarları karşılamaktadır. Araç sahipleri, kusurlu olsa da masrafları üstlenmek zorunda kalmaz. Çünkü masraflar trafik sigortası tarafından otomatik olarak karşılanmaktadır.

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası Fiyatları, her araç sürücüsü tarafından yakından izlemenkte ve takip edilmektedir. Ancak fiyatların her zaman değişken olduğunu ve net bir fiyat uygulamasının olmadığını ifade edebiliriz. Çünkü fiyatlar aracın durumuna, yaşına, trafiğe çıkıldığı ile kişinin daha önceki kazalarına (varsa) bakılmaktadır. Bu durumlar, kişinin kaza derecesini belirlemekte olup belirli bir fiyat durumu ortaya çıkmaktadır. Sizlere en uygun fiyatı verecek olan firma ile anlaşmanız bütçeniz açısından oldukça doğru bir karar olacaktır. Ancak size en uygun fiyatı veren firma ile nasıl bağlantıya geçeceksiniz? Ya da hangi firmanın size uygun fiyat sunduğunu nerden bileceksiniz? İşte Ata Sigorta Brokerliği tam olarak bu noktada devreye girerek sizlerin en uygun fiyatlardan hizmet almanıza yardımcı olmaktadır.

Trafik Sigortası Fiyatlarını Ne Etkilemektedir?

Fiyatların sigortasını etkileyen pek çok kriterin olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Sigortanın ana teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Buna bağlı olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi sigortanın fiyatları ve ödeme koşulları değişkenlik gösterebilmektedir. Trafik sigortası fiyatlarını etkileyen pek çok noktanın olduğunun altını çizebiliriz. Genel olarak trafik sigortasının fiyatlarını etkileyen kriterler şu şekilde olmaktadır:

 • Aracın yaşı: Aracın yaşı ne kadar büyükse, trafikte arızalanma ya da kaza yapma oranı o kadar yüksek olacaktır. Dolayısıyla aracın yaşı fiyatı arttıran önemli bir unsurdur.
 • Aracın modeli: Aracı modelinden ziyade, aracın parçaları da son derece önemlidir. Kazada hasar alan aracın parçaları ne kadar pahalı olursa, sigorta fiyatı da o kadar yüksek olacaktır.
 • Aracın trafiğe çıkmış olduğu ile de fiyatları etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Trafiğe çıkılan il ne kadar kalabalıksa, kaza olma olasılığı o kadar yüksek olacaktır. Bu da fiyatın yüksek olmasına sebep olacaktır.
 • Poliçe fiyatlarının yenilenme zamanı: Poliçe zamanının geçiren kişilerin sigorta fiyatları daha yüksek çıkacaktır.

Bu sebeple sigorta yenileme zamanı geldiğinde sizlere hatırlatma yapacak olan firmalarla çalışmanız her zaman daha avantajlı olacaktır. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak bu noktada trafiğe sigortasızı çıkmamanız için çeşitli çalışmalar yapmaktayız.

Trafik Sigortası hakkında daha fazla bilgi edinmek ve aklınızdaki sorulara yanıt bulmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/trafik-sigortasi/ sayfamıza göz atabilir ve Ata Brokerlik kalitesiyle Trafik Sigortası poliçenizi en uygun ve avantajlı fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

Blog Yazıları

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar

Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan sigorta türlerinden biri sağlık sigortasıdır. Sizlerin de bildiği gibi artık devletin vermiş olduğu sağlık sigortası çok fazla ihtiyacı karşılamadığı için vatandaşlar, özel sağlık ya da tamamlayıcı sağlık sigortasını yönelirler. Ancak bu noktada da özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki benzerlikler ve farklar araştırılmaktadır. Bizler de bu noktada merak edilen her türlü konuyu sizlere açıklarken, Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki farklara da değinmek istiyoruz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TSS olarak da geçmektedir. Herkes için sağlıklı bir bedene sahip olmak son derece önemli. Bedenimize iyi bakmak, sağlıklı beslenmek, spor yapmak sağlıklı olmak için yapılanlardan sadece bazıları. Ancak bazen ne kadar dikkatli olursanız olun. Yine de hastaneyle işimiz olmaya devam edecek. Hayatınızın hiçbir döneminde sağlık sorunlarıyla karşılaşmayacağınızın garantisi verilmez. Ancak bu kapsamda en garantili hizmeti alabileceğinizin garantisi verilebilir. Sağlık sektöründe sürpriz bir gelişmeyle karşılaşmak istemiyorsanız, Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere bu noktada kaliteli bir sağlık hizmeti alabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Sağlık Sigortalarının Önemi

Elbette sağlık sigortaları son derece önemli. Çünkü sağlık sigortaları sayesinde sağlığınızın büyük bir kısmını garantiye alabilir, iyi muayene olma ya da kaliteli bir tedavi yöntemiyle karşılaşabileceğinizi ifade edebilirsiniz. Ancak ne yazık ki çoğu kişi “Nasıl olsa şu anda sosyal güvencem var”, “Şu anda öğrenciyim ya da çalışıyorum” gibi düşüncelerle sağlık sigortası yaptırmayı düşünmüyor. Ancak daha kaliteli ve konforlu bir sağlık hizmeti almak isteyenlerin tercihi sağlık sigortalarından yana oluyor. Yukarıda da bahsettiğimiz sağlık sigortaları tam da bunun için işe yarıyor!

Sağlık sigortaları içerisinde pek çok özelliği ve hizmeti bir arada barındırmaktadır. Bu sebeple de sigortaların özel ve sağlık olarak iki grup içerisinde tercih edildiğini belirtebiliriz. Ata sigorta olarak hem özel hem de sağlık sigortalarına en uygun fiyatlardan yararlanabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Tamamlayıcı ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası özellikleri çok fazla merak edilmektedir. Bu sağlık ürünleri içerisinde birbirinden farklı hizmetlerle farklarını ortaya koymaktadır. Genellikle ana teminatlarının aynı olduğunu, ancak içeriğindeki ek teminatların farklılık gösterdiğini belirtebiliriz. Bu şekilde de farklılık ortaya konulmaktadır. Sigortanın içeriği sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bizler de bu farklılıkları ayrı ayrı ele almanın daha açıklayıcı olduğunu düşündük.

Özel Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası büyük ya da küçük fark etmeksizin aklınıza gelebilecek çeşitli sağlık sorunları için tercih edebilirsiniz. Hatta istediğiniz pek çok hastaneyi de bu hizmet içerisinde kullanabilirsiniz. Özel sağlık sigortasından yararlanan kişilerin, sağlık giderlerinin büyük bir kısmı ya da tamamı karşılanmaktadır. Hesaplanmasında da kişini sağlık geçmişi, yaşı ve cinsiyeti gibi bir takım kriterler ön plana alınmaktadır. Örnek vermek gerekirse, almış olduğunuz sağlık sigortası, ayakta olan tedavi teminatının sadece yüzde 80’ini karşılıyorsa, 1000 TL’lik bir tedavide sadece 200 TL ödersiniz. Geriye kalan 800 TL sigorta kapsamında sizin için karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

TSS olarak da adlandırılan tamamlayıcı sağlık sigortası, gitmiş olduğunuz hastanede ek ücretler ödemenizi engeller. SGK ile anlaşmanız olan özel hastanelerde ücretsiz bir şekilde tedavi almanıza yardımcı olur. Gitmiş olduğunuz anlaşmalı özel hastanede ücretiniz 100 TL ise sizin ödeyeceğiniz tutar 0 TL olacaktır. Çünkü sigorta kapsamında tüm masraflarınız sizin için karşılanır.

Özel Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak, aklınızdaki soru işaretlerini gidermek ve Ata Brokerlik kalitesiyle Özel Sağlık Sigortası poliçenizi en uygun fiyatlarla yaptırmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/ozel-saglik-sigortasi/ sayfasına göz atabilirsiniz. Sayfadaki formu doldurarak bir uzman tarafından aranmak için talepte bulunabilirsiniz.

Blog Yazıları

DASK – Zorunlu Deprem Sigortası İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

DASK, ülkemizde her konutun yaptırması gereken ve oldukça önemli olan bir sigorta türüdür. Zaten DASK sigortasından bahsedilirken, sigortanın zorunlu olarak yaptırılması gerektiğinin altı çizilmektedir. Peki, DASK Sigortası’nı neden yaptırmak gerekiyor? DASK fiyatları sabit mi? DASK yaptırmak için gerekli evraklar nelerdir? Bizler Ata Sigorta Brokerliği olarak DASK hakkında merak edilen pek çok noktayı sizler için açıklıyor olacağız. Hazırladığımız bu içerikte de DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası için gerekli evrakları bulabilirsiniz.

DASK İçin Gerekli Evraklar

Her sigortayı yaptırırken hazırlayacağınız evraklar poliçenin hazırlanmasında büyük önem taşımaktadır. Aynı konu DASK sigortası için de geçerlidir. DASK başvurusunda bulunurken, hazırlamanız gereken bir takım evraklar bulunmaktadır. Bu evraklardan bazılarını şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Sigorta yaptırmak isteyen kişinin kimlik bilgileri,
 • Sigorta yaptırmak isteyen kişinin iletişim bilgiler,
 • Sigorta kapsamına alınmak istenen yerin adresi,
 • Tapu bilgileri,
 • Sigortalanmak istenen binanın yapı tarzı ve inşa yılı,
 • Binanın kat sayısı,
 • Bina hasar durumu,
 • Brüt yüzölçümü,
 • Binanın kullanım şekli.

Görüldüğü üzere DASK sigortası için hazırlanması gereken belgeler bu şekildedir. Kişinin beyan esasına göre sigorta hazırlanmaktadır. Bu işlemi yaptırırken, sunmuş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğu kabul edilir ve ona göre işlem başlatılır. Eğer sigorta yaptırırken, yanlış bilgiler ifade ederseniz, dolabilecek maddi kayıplar, tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak istiyorsanız, mutlaka beyan sırasında bilgilerin doğru olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir.

DASK – Zorunlu Deprem Sigortası Belgeleri

Eğer sizin adınıza bir DASK işlemi yapılacaksa, başvuru belgeleri şu şekilde olmalı:

Sigorta yaptıracak kişinin:

 • Adı,
 • Adresi,
 • Telefonu,
 • Cep Telefonu,
 • T.C. kimlik numarası,
 • Vergi Numarası

Sigorta yaptırılacak binanın:

 • Açık adresi,
 • Tapu bilgileri,
 • İnşa yılı,
 • Yaptı tarzı,
 • Bina içerisindeki toplam kat sayısı,
 • Hasar durumu

Sigorta yaptırılacak dairenin:

 • Brüt yüzölçümü,
 • Kullanım şekli

DASK Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK fiyatlarının hesaplanması noktasında pek çok kriter ön plana alınmaktadır. Fiyatların değişken olduğunu belirtmiştik. Hesaplama yapılırken, Türkiye 7 risk bölgesi ve 2 farklı yapı tarzına göre çeşitli şekilde fiyatlandırılmaktadır. 14 farklı fiyat tarifesi mevcuttur. Sizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak bizlerle iletişime geçerek, DASK sigortanız için en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Yenileme İşlemi

DASK sigortası da diğer sigortalarda olduğu gibi geçici olan bir sigorta türüdür. Yani bir kere yaptırdığınızda sizleri uzun vadede götürebilecek bir sigorta türü değildir. DASK sigortasının süresi 1 yıl yani 365 gündür. Eğer sigortanızın yenileme vakti geldiyse, bu noktada poliçenizi yeniletmeniz gerekmektedir. Poliçenizin bitiş tarihini düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir. DASK tarafından resmi kayıtlar listelenmektedir. DASK poliçe numarası, binanın olduğu il, ilçe gibi çeşitli bilgileri kullanarak, DASK sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortanızın bitiş tarihini 30 gün geçmeden yeniden DASK sigortanızı yeniletirseniz, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’ndan yüzde 10 oranında indirim kazanabilirsiniz. Eğer 3 yıl boyunca erkenden yenileme işlemi yaparsanız da bu durumda indirim oranınız yüzde 20’ye çıkacaktır.

Poliçesi olmayan ve DASK sigortasını yaptırmayan kişilere deprem meydana geldiğinde ve herhangi bir hasar oluştuğunda kesinlikle devlet yardımda bulunmayacaktır. Bu son derece ciddi bir konudur. Deprem bölgesinde yaşadığımızı unutmamanız gerekiyor. Uzmanlar, yaşanılan depremlerden dolayı bir risk haritası çıkardı. Yaşadığınız bölgeye göre deprem riskini ne adar fazlaysa, geciktirmeden sigortanızı hemen oluşturmanız gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Deprem riskine göre sigortanıza önem vermeli ve kesinlikle zaman kaybetmeden yaptırmanız gerekiyor.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) hakkında daha detaylı bilgi edinmek, Ata Brokerlik kalitesi ve deneyimi ile deprem sigortanızı yaptırmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/dask-deprem-sigortasi/ sayfamıza göz atabilir ve en uygun fiyatlarla DASK teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Yazı dolaşımı