Blog Yazıları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak isteyenlerin merakla araştırdığı ailelere özel tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında merak ettikleriniz ve detaylar bu içerikte. Aileler için en önemli şeylerin başında sağlık sigortası gelmektedir. Çocuk sahibi olmak beraberinde birçok sorumluluğu getirmektedir. Sorumlulukların başında, ailelerin kendi sağlıkları gibi çocukların sağlıklarını da düşünmeleri gerekiyor. Bu noktada çocukların sağlığında devreye giren en önemli hizmetlerin başında özel tamamlayıcı sağlık sigortası gelmektedir. Çocuklara ne kadar dikkat edilirse edilsin, bu noktada sigorta ile daha geniş sorunlara karşı destek alabilirsiniz. Çocukları bekleyen pek çok riski bulunmaktadır. Bu risklerden bazıları düşmeler, toplu gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıklar olarak ifade edilmektedir.

Eski dönemlerde meydana gelen ufak kazalar ya da sakatlanmalar evde tedavi ediliyordu. Ancak bu tedaviler çok sağlıklı olmamakla beraber içerisinde ciddi tehlikeler barındırmaktadır. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak bu noktada devreye girerek, bizi tercih eden müşterilerimize en uygun fiyatlardan Özel tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti sunmaktayız. Çocuklarını sağlıklı bir şekilde büyütmek isteyen ailelere yardımcı olacak sağlık sigortaları çok önemli.

Çocuklara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuklarını düşünen ve bütçe konusunda sıkıntı yaşmayan aileler, tercihlerini, çocuklarına tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerini satın almaktadır. Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası, içerisinde neleri barındırmaktadır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, adı üzerinde SGK’nın yetersiz olduğu durumlarda devreye gören önemli olan bir sigorta türüdür. Ancak burada yanlış anlaşılan bir konu var. O da tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK’nın yerine kullanıldığı düşüncesidir. Ancak TSS, direkt olarak SGK yerine kullanılmamaktadır. Sadece SGK’yı desteklemektedir. TSS sadece anne ve babalar için değil, aynı zamanda çocuklar için de destek vermektedir. Sağlık giderlerinin azalması için TSS son derece önemlidir. Aynı zamanda bilinçli olan her anne babanın bu hizmeti tercih ettiğinin de altını çizmek istiyoruz.

Sağlık Sigortalarının Yararları Nelerdir?

Sağlık sigortasının pek çok yararının olduğunun altını çizebiliriz. Günümüzde pek çok kişi sağlıklarını düşünerek, ekonomik anlamda tedavi sırasında zorlanmamak için bu sigorta türünü tercih etmektedir. Bizler de bu noktada, sağlık sigortasının yararlarını ve neden tercih edilmesi gerektiğinden bahsetmek istiyoruz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hem büyüklerin hem de çocukların yatarak ve ayakta tedavilerini karşılamaktadır. Tercih eden kişilere çok büyük avantajlar sağlayan bu sigorta türü, yüksek standartlarda kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Ancak burada her hastaneden hizmet alamayacağınızı belirtmek istiyoruz. Hizmet alırken tercih ettiğiniz sigorta firmasından hangi hizmetlerin poliçeye dâhil olup olmadığını öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

  1. Harcama tutarınız SGK’nızın karşılamayacağı bir seviyeye gelirse endişelenmeyin bu noktada TSS devreye girerek maddi anlamda zorlanmamanızı sağlar.
  2. Yatarak tedavi olmanız gereken durumlarda da TSS sigortası devreye girerek tedavi giderlerinizi karşılayacaktır. Beraberinde yemek, refakatçi, ameliyat gibi çeşitli giderlerinizi karşılamaktadır.
  3. 1 yıl içerisinde geçerli olan bu sigorta türü yıl içerisinde 9 ila 10 defa muayene olmanızı sağlayacaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Ata sigorta firmamızdan destek alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Alanlar Nelerdir?

  1. SGK tarafından kapsama alınan bütün durumlar için geçerli olan bir sigorta türüdür.
  2. Sağlık hizmetlerinden yararlanılan kurumlarda başvuruda bulunulduğu sırada bu hizmet geçerli olmayacaktır.
  3. Sadece poliçe kapsamında geçerli olan durumlarda TSS devreye girmektedir. Poliçe herkese genel ana teminatları sunmaktadır. Kişi, isterse, ana teminatlar dışında ek teminatlarla da poliçesini genişletebilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, belirli bir yaş aralığında olan tüm vatandaşlar, bu sigortadan yararlanabilmektedir. (Sağlık durumlarına bakılarak) Yaş aralığı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu durumda ayrıntılı bilgi almak için bize başvurabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi almak, en uygun fiyatlardan yararlanmak ve Ata Brokerlik farkıyla aileniz için tamamen tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir