Blog Yazıları

Sağlığına değer veren ve özel hastanelerden bir sağlık hizmeti almak isteyenlerin tercihi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘ndan yana oluyor. Hem fiyatları hem de vermiş olduğu geniş çaplı hizmet sayesinde günümüzde pek çok aile tarafından tercih ediliyor. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak neden tamamlayıcı sağlık sigortası kullanmanız gerektiğini ifade ederken, bu sigorta türünün fiyatları hakkında bir takım açıklamalar yapacağız.

Zorunlu olmamasına rağmen sağlığına değer veren her birey, sağlık sigortalarından yararlanmaktadır. Güven duyabileceğiniz aynı zamanda bütçenizi sarsmayan sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Hepimiz uzun süre sevdiklerimizle ve ailemizle uzun vakitler geçirmek isteriz. Elbette başımıza gelecek kötü hastalıklar hakkında bilgimiz olmayabilir, ya da hastalıkların ne zaman meydana gelebileceğin bilmiyor olabiliriz. Ancak bu noktada kullanılacak olan sağlık sigortası sayesinde bu tür durumlara karşı ön görüde bulunarak kendimizi koruma altına alabiliriz.

Aynı zamanda SGK’lı olan ve özel hastaneleri sağlık hizmetlerinden yararlanarak, çok fazla ücret ödemek istemeyen vatandaşların mutlaka bu hizmetlerden yararlanması gerekiyor. Alacağınız bu poliçe hizmetleri sayesinde hizmetlerin sadece 3’te 1 fiyatını ödeyerek özel sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Neler Girer?

Sağlık sigortasından yararlanmak isteyenleri bu sigorta kapsamına neler girdiğini araştırmaya başladı. Bizler genellikle başımıza bir sağlık sorunu gelince hastaneler koşar, hastanelerin yollarını arındırırız. Ancak tercih edeceğiniz sağlık sigortaları sayesinde sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz. Bizler de bu noktada Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere tamamlayıcı sağlık sigortasında kaliteli bir hizmete aracı olacağımızı belirtmek istiyoruz. Almış olduğunuz TSS için şu teminatlar ile karşılaşacaksınız:

– Yatarak Tedavi: Sigortanızın başladığı tarihten itibaren hastanede en az 24 saat yatmanızı gerektiren tedavi türleri, bu sigorta kapsamın içerisinde değerlendirilmektedir. Ameliyatlar, fizik tedavi, rehabilitasyon vb. durumlar yatarak tedavi kapsamına girmektedir.

– Ayakta Tedavi: ayakta tedavi türlerinde 24 saat içerisinde kısa süreli tedaviler ve yatış gerektirmeyen hastalıklar için bu tedavi türü tercih edilmektedir. Sigortanın başlangıç tarihinden itibaren 365 gün boyunca bu sigortadan yararlanabilirsiniz.

SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde dilediğiniz gibi tedavinizi olabilir, sağlık sorunlarınızla uğraşırken, bütçenizi düşünmek durumunda kalmayacaksınız.

Ancak sağlık sigortasının yıl içerisinde belirli sayılarda olduğunu ifade edebiliriz. Örnek vermek gerekirse, yaptırmış olduğunuz sigorta kapsamında 10 ayakta 10 da yatarak tedavilerden yararlanabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi bu sigorta türlerinin kapsamış olduğu ayakta ve yatarak tedavi sayısı sigorta firmalarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Bizler Ata Sigorta Brokerliği olarak tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlarına değinmek istiyoruz. Bu sigortayı yaptırmak isteyen pek çok kişi, sigorta fiyatlarını merak etmektedir. Ancak fiyatların net olmadığını yaş, sağlık durumu ve geçmiş hastalıkları gibi çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Prim tutarınızla ilgili bilgi almanız gerekmektedir. Bu konu hakkında bilginiz yoksa ve fiyat teklifi almak istiyorsanız, Ata Sigorta Brokerliği ile iletişime geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız, sizlere en kısa süre içerisinde yardımcı olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda Yaş Sınır Var Mı?

Tamamlayıcı Sağlık sigortası’nda yaş sınırının olup olmadığı da çok fazla araştırılmaktadır. 60 yaşın geçmediyseniz ve SGK’lı iseniz TSS’den yararlanabilirsiniz. Eğer sigortadan yararlanmak istiyorsanız bu yaş aralığına ve kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki, sigorta yaptırdıktan sonra ne yapacaksınız?

  • Sigortanızı yaptırdığınız zamandan itibaren 1 yıl boyunca yasal yükümlülükleriniz dışında hiçbir ödeme yapmazsınız. Bu yasal ödemeler de oldukça küçük rakamlardır.
  • Sigortanın geçerlilik süresi 1 yıldır.
  • Poliçenizi nakit olarak da ödeyebileceğiniz gibi kredi kartınızla da ödeyebilirsiniz.

Siz de hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ sayfasına tıklayarak Ata Brokerlik kalitesi ve tecrübesiyle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizi yaptırabilirsiniz. En uygun fiyatlardan TSS poliçesi teklifi almak için telefon numaranızı bırakarak aranma talebi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir