Blog Yazıları

En uygun Kasko teklifi, Ata Brokerlik kalitesiyle sizlerle buluşuyor! Öncelikli olarak kaskonun tanımını yapacak olursak, bir motorlu kara taşıtı sigortası olan kasko, sigortayı yaptıran araç sahibinin ve aracının uğrayabileceği zararların karşılanmasını temin eder. Kasko yaptıran araç sahipleri, kendisini ve aracını trafikte uğrayabileceği zararlara karşı güvence altına almak için yapılır. Kasko sigortasının asıl amacı sigorta sahibine ait motorlu aracın uğrayabileceği zarları tazmin etmektir. Hazırladığımız bu içerikte en uygun Kasko teklifi hakkında bilgi alabilir ve Ata Brokerlik kalitesiyle en uygun Kasko teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Kasko, yaptırılması kanunlarla zorunlu olan bir sigorta türü değildir. Zorunlu araç sigortasından ayıran özelliği de budur. Kasko yaptırıp yaptırmamak araç sahiplerinin kendi tasarrufundadır. Ancak trafikte karşılaşılabilecek muhtemel riskler göz önüne alındığında kasko sigortası, araç ve araç sahipleri için sunduğu teminatlar sayesinde büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte ek teminatlar sunulan araç sahiplerine kasko sigortası tercihinde esneklik sağlayarak özel kasko poliçesi oluşturulabiliyor. Sizlerde aracınıza kasko yaptırmak istiyorsanız ATA Sigorta ile iletişime geçerek merak ettiğiniz tüm sorular için ekip arkadaşlarımız tarafından bilgi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası’nın Avantajları Nelerdir?

En uygun Kasko teklifi, araç sahibi vatandaşların en çok araştırdığı konulardan biri. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kasko zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Buna karşın yaptırılması ciddi bir gereklilik olan ve çok sayıda avantajları içinde bulunduran bir sigortadır. Kaskonun konusu sigorta sahibi ve aracı olduğu için zorunlu trafik sigortanız karşı tarafın hasarlarını karşılarken sizin hasarınız da kapsamı dâhilinde kaskonuz tarafından karşılanacaktır. Bu sebeple kendisini ve sahibi olduğu aracı güvence altına almak isteyen her bireyin yaptırmak gerekmektedir. Birçok açıdan araç sahiplerine büyük avantajlar sağlayan kaskonun yaptırılmaması durumunda aşınıza gelebilecek bir kaza veya aracınızla ilgili yaşayacağınız bir sorun sizi yüksek maliyetlerle karşı karşıya bırakarak çok zoru bir durumda kalmanıza neden olacaktır. Bu nedenle bu yazımızda kaskonun avantajlarını detaylı olarak sizler için düzenledik. Meydana gelen kazalarda ya da bir arıza yaşanması durumunda araç hareketsiz hale gelebilir veya sigorta hizmetinden yararlanmada sorun yaşamamak için aracın hareket ettirilmemesi koşulu aranabilir.

Bu durumlarda çekici hizmetine başvurulması gerekir kaskolar da belirli durumlar için poliçe kapsamına girmesi halinde çekici hizmetini ücretsiz olarak sizlere sunar. Trafik sigortası karşı taraftan kaynaklı kazalarda meydana gelebilecek hasarları karşılarken, kasko sizden kaynaklı meydana gelen kazalarda da aracınızda ortaya çıkan zararı kısmen veya tamamen karşılar. Eğer herhangi bir kaza, arıza ve benzeri bir durum sebebiyle aracınız onarım sürecinde olduğu için kullanamıyorsanız, Sigorta şirketiniz tarafından süreç tamamlanana kadar kullanabileceğiniz bir araç size verilir. Bu sayede yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenme ve günlük yaşantınız da sorun ve aksaklık yaşamadan hayatınıza devam edersiniz. Ayrıca kaskonuza farklı türlerde ek teminatlar ekleyerek, poliçenizde yer alan teminatları kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. ATA sigorta ile aracınıza kasko yaptırıp her koşulda kendinizi ve aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Trafik Sigortası ile Kasko Arasındaki Farklar Nelerdir?

Herkesin merak ettiği bu konu sık sık karıştırılabiliyor. Trafik sigortası ve kasko arasındaki en büyük farklardan birisi Trafik sigortasının zorunlu kaskonun ise isteğe bağlı olarak yapılmasıdır. Bu yüzden trafik sigortası yaptırmadan aracınızı kullanamazsınız ancak kasko için böyle bir mecburiyetiniz bulunmamaktadır. Zorunlu trafik sigortası herhangi bir kaza halinde karşı tarafta oluşabilecek zararları kapsarken kasko, kendi aracınızla ilgili tüm hasarları karşılar. Trafik sigortasının teminat limitleri belirli oranlarda olsa da trafik fiyatları serbest tarife üzerinden gerçekleştirilir. Bu noktada izlenebilecek en mantıklı yol; en uygun trafik sigortasını araştırıp, onu yaptırmaktır. Ancak kasko için aynı durum geçerli değildir. Kasko fiyatları poliçenin neleri kapsadığına göre değişiklik gösterdiğinden temel araç kaskonun en uygununu değil en avantajlı olanını bulmaktır.

Kasko Sigortası hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek ve ATA Brokerlik kalitesiyle en uygun Kasko teklifi almak için hemen https://www.atabrokerlik.com/kasko/ sayfamıza gidebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca sayfada yer alan formu doldurarak aranma talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir