Blog Yazıları

Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşmalı sağlık kurumlarından ücret farkı ödemeden hizmet almak isteyen SGK’lılar için özel olarak geliştirilmiş bir poliçedir. SGK güvencesinde olan ancak özel sağlık sigortası yaptırmaya gerek görmeyen kişilerin özel sağlık kurumlarından hizmet almalarına imkan sağlayan Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası, kendine özel avantajları ve teminatları ile ihtiyaçları karşılamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Bilindiği gibi her geçen gün yeni bir hastane ve sağlık kurumu hizmet vereye başlıyor olsa da, kamu hastanelerinin kapasitesi ihtiyacı karşılamaktan uzaktır. Yoğunluk sebebiyle günler sonrasına randevu, basit bir görüntüleme uygulaması için bile 6 ay sonraya tarih verilmesi, boş yatak bulmanın neredeyse imkansız olması gibi pek çok sebeple insanlar özel sağlık kurumlarına yönelmektedir. Ancak özel sağlık kurumlarında çıkan hizmet bedelleri hayli yüksek olmakla, özel sağlık sigortası olmayanlar için külfetli rakamlara ulaşmaktadır. Hayati durumlarda mecburiyet sebebiyle özel sağlık kurumuna giden bir hastanın karşılaştığı fatura, özellikle dar gelirli insanlar için altından kalkılamaz mahiyettedir.

Diğer yandan SGK güvencesi olan kişiler için özel sağlık sigortası yaptırmak ve bunun primini ödemek gereksiz bir harcamadır. Bu durumu dikkate alan ve ülkemizdeki kamu hastanelerinin kapasitesi ile hizmet ihtiyacı olan SGK’lıların talebi arasındaki farkı değerlendiren sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası adında özel bir poliçe ile açığı kapatmak ve ihtiyacı karşılamaya yönelmiştir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak

Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi de SGK güvencesinde olan ancak özel sağlık sigortası bulunmayan kişilerin, özel sağlık kurumlarından hizmet alırken fark ücreti ödememeleri için üretilen poliçelerden biridir. Kendine özel avantajları ve teminatları ile her türlü sağlık ihtiyacını karşılayacak içerikte sunulan Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası, uygun prim ve ödeme koşulları ile de tercih edilen tamamlayıcı sağlık sigortalarından biridir.

Uzun yıllardır özel sağlık ve hayat sigortaları ile ülkemizde faaliyet gösteren Groupama Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortası ile de hizmet kalitesini sürdürmektedir. İhtiyaç duyulan her türlü sağlık hizmetinin dahil edilebildiği Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için gerekli olan tek şey SGK güvencesinde olmanızdır. 0 ila 69 yaş arası herkesin yaptırabileceği Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlığınız güvencede.

Tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda daha detaylı bilgi ve tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili ana sayfamız için https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir