Blog Yazıları

Halk Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, hem SGK hem de Halk Sigorta ile anlaşması olan özel hastanelerden hizmet alma konusunda güvenilir ve kapsamlı şekilde hazırlanan poliçeleri ile SGK’lıların ihtiyaçları dikkate alınarak satışa sunulan özel bir poliçedir. Sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin en güvendiği sigorta şirketleri arasında yer alan Halk Sigorta ile de müşterilerinin güvenini haklı çıkarmaktadır. SGK’nın ödediği hizmet bedeli ile özel hastanenin fiyatları arasındaki farkın herhangi bir ücret ödemeden karşılanmasına imkan veren tamamlayıcı sağlık sigortası, prim miktarları ve ödeme koşulları ile de insanların ilk tercihleri arasında yer alır.

İnsanların en değerli varlığının sağlıkları olduğu gerçeğinden yola çıkan Halk Sigorta, özel sağlık sigortaları ile başlattığı hizmeti, tamamlayıcı sigorta ile istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir.

Halk Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçesi Yaptırmak

  • Kişinin SGK’lı olması,
  • 0 ila 65 yaş arasında bulunması,
  • Gidilen özel sağlık kurumunun hem SGK ile anlaşmalı hem de Halk Sigorta ile tamamlayıcı sigorta konusunda anlaşmasının bulunması,
  • Genel sağlık sigortası yani SGK’sının aktif olması,
  • Tedavisi talep edilen rahatsızlığın poliçe kapsamında teminat altına alınmış olması,
  • SGK tarafından karşılanan bir sağlık sorununa ilişkin olması,
  • Planlı ameliyatlar için en geç 3 gün önceden Halk Sigortadan provizyon alınması,
  • Poliçe bitim tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde yenilenmesi gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Geçmek

Eğer hastanın daha önceden özel sağlık sigortası var ve tamamlayıcı sağlık sigortasına geçmek istiyorsa, yapılacak risk analizi ile uygun bulunması halinde bu mümkündür.  Ayrıca özel sağlık sigortası poliçesi sahipleri de SGK’lı olmaları halinde tamamlayıcı sigorta alabilirler. Bu durumda ayrı bir poliçe olarak düzenlenen tamamlayıcı sağlık sigortası farklı teminatlar içerebilir.

Halk Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile ayakta, yatarak veya her iki teminatı da birlikte alabilirsiniz. Alınan teminatlar poliçe limitleri dahilinde anlaşmalı hastanelerden alınan hizmetler için ödeme yapılmasını sağlar.  Teminat içerikleri ve anlaşmalı hastaneler ile prim ödemeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda daha detaylı bilgi ve tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili ana sayfamız için https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir