Blog Yazıları

Kasko mini onarım teminatı kasko sigortası ayrıcalığı ile sizlerin yaralanabileceği, ufak hasarlarda işinizi kolaylaştıran hizmete verilen isimdir. Mini onarımın en avantajlı özelliklerinden biri, kasko poliçesi geçerliği süresince ekstra bedel ödemenize gerek kalmadan aracınızdaki tüm ufak hasarları tamir ettirmenize yardımcı olmaktadır. Sizde ATA sigorta ile aracınıza kasko yaptırıp aracınızı güvence altına alabilirsiniz ekip arkadaşlarımızla iletişime geçip aracınız için en uygun kasko paket fiyatlarınızı alabilirsiniz. Mini onarım hizmeti sayesinde poliçe onarım sonunda ki bu işlemler sonucunda kaza tamiri olarak sayılmaz. Ve tramer’e (hasar kaydı) herhangi bir şekilde kaydı ve bilgisi işlemez.

Poliçede belirtilen şartlar doğrultusunda küçük tamirler için bir araç yıl içerisinde yine poliçede belirtilen şartlar dâhilin de mini onarım görebilmektedir. Son yıllarda bazı kasko şirketleri mini onarım işlemlerini hasar kaydı (tramer) sistemine işlemekte ve aracınız hasar görmüş olarak sisteme kaydedilmektedir. Bu işlem sonucu sigortalıların hasarsızlık indirimlerini kaybetmelerine sebep olmaktadır. Bunların yanı sıra bazı sigorta şirketleri ise Hasar miktarınızı gözetmeksizin ilgili mini onarım firmaları ile özel anlaşma yaparak hasar anında mevcut onarım hizmetini mini onarım tarafından yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede poliçenizdeki hasarsızlık oranını koruyarak sigortalıların yanında olmayı hedeflemiştir.

Mini Onarım Neleri Kapsar?

Kasko mini onarım teminatı ile aracınız ile ilgili birçok konudan yararlanabilirsiniz. Bu konulardan bahsedecek olursak eğer başlıca hususlar şu şekildedir.

  • Araç boya tamirleri (tampon çizik ve sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı göçük ve vuruklarını tamponda meydana gelen çizik ve sıyrıklar, kaportada oluşacak çizik gibi küçük ölçekli boya hasarlarını tamir için kullanabilirsiniz. Bu işlemin bir diğer adı ise mini yama olarak bilinmektedir.
  • Boyasız araç kaportası göçüklerinizi de mini onarım ile yaptırabilirsiniz. Bu işlem serbest piyasada kuru çekiç işlemi olarak ta bilinir. Her hangi bir darbe sonucunda aracınızın kaportasında oluşabilecek kaporta göçüklerini orijinalliğini korumak şartı ile kesinlikle boya kullanmadan yapılan bir tekniktir. Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme, dış darbeler sonucunda aracın kaportasın da meydana gelen ezik, vuruk ve göçükleri farklı tekniklerle düzeltme işlemidir.
  • Hemen, hemen herkesin başına gelen ve birçoğumuzu rahatsız eden sigara yanığı, çizik, yırtık tamir gibi araçların döşemelerindeki hasarları tamir sonrası fark edilmeyecek derecede azami düzeyde tamir işlemleri içinde mini onarımdan yararlanabilirsiniz.
  • Araçların ön camlarının dış yüzeylerinde taş sekmesi gibi cisimler tarafından zarar görmesi dış darbelerden kaynaklanan hasarlarınızda mini onarım sayesinde yaptırmanız mümkün.
  • Göçük, yırtık, kopuk ve farklı sonuçlar sayesinde oluşan eksik parçalar gibi plastik tampon tamirini kapsayan hasarlarda da araçlarınızı mini onarım sayesinde koruyabilirsiz.

Mini Onarım Avantajları Nelerdir?

  • Kasko Mini onarım teminatlarının en büyük hedefi araçların tamir olma aşamasında orijinalliliğini korumaktır. Bu da araç sahipleri için çok büyük bir avantaj oluşturmaktadır.
  • Mini onarım servisleri, alanında uzman kişilerle hizmet verdiği için araç tamirlerinde herhangi bir sorun çıkmayacak, aracınızı güven altına alıp zarar gelmeyecek şekilde yapılması hizmetini size sunarak kaskosuz araçlara göre ayrıcalık sağlamaktadır.
  • Kasko mini onarım teminatlarlarının sağladığı en büyük avantajlardan biri ise yukarıdaki yazılarımızda da detaylı olarak belirttiğimiz gibi hasarsızlık indirimini korumasıdır.
  • Mini onarım teminatı sayesinde ufak çaplı hasarlarının bütçenize yük olmasının önüne geçmeyi hedefleyip, bütçenizde oluşabilecek giderleri minimuma indirmiş olması siz araç sahipleri için çok değerli bir husustur. ATA sigorta ile iletişime geçip sizde aracınız için ekip arkadaşlarımız tarafından aracınız için en uygun kasko fiyatı alabilirsiniz.

Kasko hakkında daha fazla bilgi edinmek, aklınızdaki sorulara yanıt bulmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/kasko/ sayfamıza göz atabilirsiniz. En uygun fiyatlarla kasko teklifi almak ve Ata Brokerlik kalitesiyle aracınızın kasko sigortasını yaptırmak için geç kalmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir