Blog Yazıları

Kasko sigortası motorlu araçlarda meydana gelecek hasarlara karşı sürücüler için maddi güvence sağlayan bir sigorta türüdür. Herhangi bir kaza gerçekleştiğinde kasko poliçesinde yer alan teminatlara göre tazminat ödemesi yapılır. Bu nedenle kaza sonrası sizlere doğru oranda tazminat alınabilmesi için kasko sigortası yaptırırken bazı detaylara dikkat edilmesi önerilir. En ucuz olan kasko değil de sürücüler için en doğru ve en avantajlı kaskoyu bulmak önemlidir. Her sigorta şirketi kasko sigortası ile ilgili birçok farklı paket ve teminatlar sunmaktadır. Araç sahiplerinin ihtiyaç ve beklentilerine en uygun teminatları edinmek için tüm bu kasko paketlerini incelemesi ve kendileri için en doğru ve avantajlı olanı bulmaları gerekir. Ancak internet üzerinden kasko sorgulama kolaylığı sayesinde, en uygun fiyatlı ve en doğru teminatları içeren kasko sigortası paketini bulabilmek mümkündür. Sizlerde araçlarınıza kasko yaptırmak için ATA sigorta ile iletişime geçerek ekip arkadaşlarımız tarafından aracınız için en uygun kasko teklifinizi alabilirsiniz.

Kasko Mini Onarım Hakları Nelerdir?

Kasko sigortası poliçelerinde herkesin görmeye alışık olduğu teminatlardan biri de mini onarım teminatıdır. Bu teminat kapsamında, poliçenin geçerlilik süresi boyunca bir takım küçük ölçekli hasarlar hiçbir bedel ödenmeden onarılır. Araçta ufak bir göçük, çizilme, iç döşeme tamirleri veya ön cam tamiri gibi durumlar mini onarım kapsamına girmektedir. Böylece bu ufak hasarlar anlaşmalı mini onarım merkezlerinde ücretsiz bir şekilde yapılır. Bu yazımızda Kasko poliçenizde mini onarım teminatı bulunuyorsa hangi hakları içinde bulundurur detaylı olarak aşağıda inceleyebilirsiniz.

Boyasız Kaporta Ve Göçük Düzeltme

Dış darbeler sonucu aracın metal yüzeyi üzerinde oluşabilecek 5 cm çapına kadar kaporta göçüklerinin özel aletlerle düzeltilme işlemine denir. Bu işlem sayesinde aracın orijinal görüntüsü bozulmadığı gibi, ikinci el satışlarında da değer kaybına uğramaması hedeflenir.

Boya Tamirleri

Hareket halinde ya da dururken dış darbeler sonucu, genellikle araçların kapı, çamurlu ve plastik tampon bölgelerinde oluşan çizik, sıyrık gibi vurukları kaporta tamirlerine ihtiyaç duyulmadan küçük boya hasarları boya tamiri ve mini yama yöntemi ile yapılır.

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Yine dış darbeler sonucu araçların metal kaporta aksamı üzerinde oluşan, boyanın zarar gördüğü, küçük ölçekli olmak şartı ile. Ezik, vuruk ve göçüklerin düzeltilmesidir. Boyası hasar görmüş göçükler göçük çektirme yöntemi ile düzeltilerek eski haline getirilir. Buradaki en büyük hedef aracın orijinalliğini bozmamaktır.

Ön Cam Tamirleri

Dışarıdan gelecek darbeler sonucu ön cam dış yüzeyinde oluşabilecek kırık ve çatlakların RAS Cam tamir sistemi ile düzeltilme işlemidir. 10cm’ye kadar her türde görülen cam kırıkları ve çatlaklar bu hizmet kapsamında yapılır.

Leke Tamirleri

Araçlarınızın koltuk, kapı ve tavan gibi aksamlarındaki deri döşeme ve kumaşları yâda halı üzerindeki lekelerin giderilmesi işlemidir. Bu hizmet kapsamında araçta bulunan lekeler giderilerek eski halini almaktadır.

Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mudur?

Hepinizin en çok merak ettiği konuların başında bu soru geliyor. Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasının aksine isteğe bağlı sigortalar arasında yer almaktadır. Zorunlu trafik sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigorta iken kasko sigortası ile kendi aracınızı ve bütçenizi güvence altına almış olursunuz Kasko sigortası da zorunlu trafik sigortası gibi her yıl yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür yani kasko sigortası yaptırdığınız andan itibaren geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlenir yeniletmediğiniz taktir de 1 yıl sonunda kasko sigortanız süresi dolmuş olacaktır.

https://www.atabrokerlik.com/kasko/ sayfasını ziyaret ederek Kasko hakkında daha fazla bilgi alabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilir ve Ata Brokerlik’ten en uygun fiyatlarla Kasko teklifi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir