Blog Yazıları

Koru Hastanesi tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK güvencesi olanların Koru Hastaneleri’nden aldıkları hizmetler karşılığında herhangi bir ücret farkı ödemelerini gerektirmeyen özel bir sağlık sigortası türüdür. Koru Hastanesi tamamlayıcı sağlık sigortası, Koru Ankara Hastanesi’nde geçerlidir. Yani Koru Hastanesi tamamlayıcı sigorta poliçesi sahipleri, poliçedeki teminatlardan Koru Ankara Hastanesi’nden aldıkları hizmetler karşılığında yararlanabilmektedir.

Özel Hastenelerde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geçerli Midir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerin artması ve sağlık hizmetlerinin özel sağlık kurumlarından da alınmasına imkan veren SGK ile özel hastane arasındaki anlaşmalar sonucunda geliştirilmiş özel bir poliçedir. Bu anlamda özel sağlık kurumları da kendi hastanelerinden alınan hizmetler karşılığında, hastalarının SGK ile hastane ücreti arasındaki farkı ödemek zorunda kalmamaları için kendilerine özel tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri geliştirmişlerdir. Tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olan hasta, özel hastanelerden aldığı hizmetler karşılığında hiçbir ücret ödemeden tedavisini tamamlayabilmektedir. Özel hastane masrafının bir kısmı SGK tarafından her yıl açıklanan rakamlar oranında ödenmekte, kalan kısım ise hastanın tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinden karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak ve poliçedeki teminatlardan faydalanabilmek için;

 • Hastanın SGK güvencesinin olması ve bu güvencenin aktif olması,
 • Hizmet alınacak özel hastanenin hem SGK hem de sigorta ile tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda anlaşmasının bulunması,
 • Hastanın sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel sağlık kurumlarından birine müracaat etmesi gerekmektedir.

Yani SGK güvencesi olan ve Koru Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran herkes, Koru Hastanesi’nden aldığı hizmetler için hiçbir fark ücreti ödemek zorunda kalmayacaktır.

Koru Hastanesi tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde hamilelik başladıktan sonra yaptırılabilen doğum teminatı da bulunur. Eğer Koru Sigorta tamamlayıcı sağlık poliçeniz varsa, mevcut poliçenize doğum teminatı ekletebileceğiniz gibi sadece doğum için de bir tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Limitsiz doğum paketi hamileliğin her aşamasında alınabilmektedir. Poliçe normal veya sezaryen doğum ayrımı yapılmadan düzenlenir ve her iki doğum yöntemini de kapsar. Ayrıca epidural anestezi, doktor ücreti, refakatçi ve doğumdan önceki ve doğumdan sonraki 2’şer günlük hastane yatış masrafları da poliçe kapsamında ödenmektedir.

Daha fazla bilgi almak ve tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden faydalanmak için hemen bizimle iletişme geçebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda daha detaylı bilgi ve tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili ana sayfamız için https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresimize göz atabilirsiniz.

4 Replies to “Koru Hastanesi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”

 1. 8 haftalık hamileyim çukurambar koru hastanesinde doğum yapmak istiyorum bilgi alabilir miyim

  1. Merhaba,

   Hamile iken satın alabileceğiniz 2 ürünümüz mevcut. Doğum ve Doğum+Rutin Kontroller olarak teminat seçenekleri var. Detaylı bilgi için teknik destek birimindeki arkadaşlarım en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

 2. Merhaba Koru hastanesi cukurambar icin hamileyken dogum sigortasi yapilabilir mi .bilgi alabilir miyim?

  1. Merhaba,
   Hamileyken doğum sigortası yapılabilir.Ancak koru hastanesi cukurambar ile anlaşma bulunmamaktadır.
   Anlaşmamız bulunan diğer tüm kurumlara aşağıdaki link adresimizden kontrol sağlayabilir siniz.

   http://www.demirhayat.com.tr/iletisim/anlasmali-kurumlarimiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir