Blog Yazıları

Konut sigortaları sayesinde evinizi ve eşyalarınızı risklere karşı koruyabilir, hatta hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Doğal olarak sizlerde herkes gibi evinize ya da evinizin içerinde bulunan değerli eşyalarınıza zarar gelmesini istemiyorsunuz. Peki, bunun için neden Konut Sigortası yaptırmalıyız bu yazımızda tüm sorularınızın cevaplarını sizler için derledik. ATA sigorta sayesinde sizde hayatınızı güvene alabilirsiniz. Konut sigortaları; doğal afetler, hızsızlık, yangın gibi nedenlerle evinizde oluşabilecek hasarları maddi olarak güvence altına almak amacıyla oluşturulmuş sigorta ürünleridir.

Konut Sigortası Tam Olarak Ne İşe Yarar?

Deprem gibi doğal afetler evin her hangi bir tesisatında oluşan arızalar su basması ya da hırsızlık gibi durumlar maddi olarak kayıplar getirebilir. Konut sigortaları poliçenizde yer alan teminatlar ve limitler doğrultusunda maddi kayıplarınızı karşılar. Hem sizin yaşabileceğiniz hem de evinizin başına gelebilecek birçok durumu ATA sigorta ile güvence altına almanız mümkün olacaktır. Belirttiğimiz gibi sizi maddi birçok sıkıntıdan kurtarıyor ve bize neden konut sigortası yaptırmalıyım sorusunun cevabını veriyor. Bu anlamda olası bir deprem sonrasında tüm maddi kayıplarınızın da karşılanmasını sağlayacaktır. Bu sayede yuvanızda güvenli bir şekilde yaşamınızı sürebilir dışarıdayken bile kendinizi huzurlu hissedeceksiniz.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

  • Konut sigortalarında yangın teminatı standarttır. Her hangi bir kasıt ya da ihmal içermediği sürece bir yangın durumda, konut sigortalarınızda yararlanmanız mümkün.
  • Konut sigortalarının en büyük avantajlarından biri de sabit tesisatınızdan (elektrik, ,su, doğalgaz, telefon vb.) durumlardan kaynaklanan tüm arızaların masraflarını karşılamasıdır. Bu sayede bize de Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım? sorusunun cevabını vermektedir.
  • Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli, terör vb durumlarda konut sigortasından yararlanabilirsiniz.
  • İkamet ettiğiniz bölgenin konumu ve iklim şartlarına bağlı olarak meydana gelebilecek fırtına, don vb. durumlardan kaynaklanan hasarlarda konut sigortanızdan yararlanabilirsiniz.
  • Hırsızlık mağduriyetini kapsayan konut sigortasıyla eşyalarını da sigorta altına alabilirsiniz.
  • Limitsiz ev yardımı ve acil tıbbi yardım hizmetleri sayesinde tesisat işleri, çilingir yardımı, nakit avans, fatura ödeme, ambulans, sağlık görevlisi gibi destekleri sizlere sağlamaktadır.
  • Konut sigortası sadece ev sahipleri için değil kiracılar içinde çok önemlidir. Kirada oturduğunuz evinizde eşyalarınızı sigorta yaptırarak güvence altına alabilirsiniz. Böylece gerçekleşebilecek tüm olumsuz durumda, eşyalarınız sigorta güvencesi altında olacaktır.
  • Konut sigortası sayesinde yaşam alanlarınızda gerçekleşebilecek her türlü durumu düşünen ATA SİGORTA sayesinde sizler de güvence altında olabilirsiniz.

Konut Sigortası Zorunlu mu? Yaptırmam Gerekiyor Mu?

Konutlar için kanunen sigorta yaptırmak zorunlu değildir. Konut sigortası isteğe bağlı bir sigorta çeşididir. Fakat bu sigortanın her an yanınızda olacağını düşünüp kötü sürprizlerle karşılaşmamak için önlemini almalısınız. Tam da bu nokta konutlar için DASK zorunlu mu? Sorusu aklınıza gelecektir. Deprem kuşağında olan ülkemizde, evinizi korunma altına alabilmek için DASK’ın yapılması zorunlu hale gelmiştir.

ATA sigorta ile sizlerde evinizi güvence altına alın oluşabilecek durumlarda mağduriyet yaşamayın. Kendinize en uygun poliçeyi seçerek fiyat alabilirsiniz.

Konut Sigortası Bina Teminatı Nedir?

Konut sigortası asıl olarak binayı güvence altında almak amacıyla yapılan bir sigorta çeşidi ancak isteğe bağlı olarak kişilere göre binanın içindeki eşyaları da güvence altına alır. Konut sigortası kapsamında binanın güvence altına alınmasını sağlayan teminata bina teminatı; bina içerisinde yer alan her türlü tesisatı kapsayan teminata ise eşya teminatı denir. Uygun fiyatlarla sizde evinizin ve ailenizin ATA SİGORTA sayesinde ile güvencede olmasını sağlayın.

Konut Sigortası hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın yanıtları ve en güncel Konut Sigortası fiyatları https://www.atabrokerlik.com/konut-sigortasi/ adresinde. Hemen sayfamıza göz atarak Konut Sigortası hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir