Blog Yazıları

Özel sağlık sigortası her zaman ihtiyaç duyacağınız bir sigorta türüdür. İnsanlar hayatta olduğu sürece sağlık sorunları yaşamaktadır. Her ne kadar önlemler alınsa da bazen yeterli olmayabiliyor. Bunun sonunda da rahatsızlıklar yaşanabilir. Ülkemizde çoğu zaman kişi başına risk gelmeden herhangi bir sorun yaşamadan sigortanın önemini fark edemez. Fakat risk gerçekleştiğinde sizi maddi ve manevi olarak oldukça yıpratmış olacaktır. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için sizde ATA Sigorta ile hayatınızı güvence altına alabilirsiniz. Sigortanız sayesinde büyük masraflarla karşılaşsanız bile cebinizden büyük paralar ödemek zorunda kalmazsınız. Sağlık sigortam zaten var bir de özel sağlık sigorta yaptırıp masrafa girmek istemiyorum diye düşünebilirsiniz. Fakat özel sağlık sigortası SGK’nızın yanında ek avantajlar sunmaktadır. Özel sağlık sigortanızla birlikte mevcut SGK’nız devam eder. Özel sağlık sigortası ile birlikte sizlere sunulan avantajları aşağıda inceleyebilirsiniz.

  • Özel sağlık kuruluşlarında muayene olduğunuzda ya da tedavi gördüğünüz ödeyeceğiniz para miktarı sigortanız olmadığında ödeyeceğiniz bedelden daha düşük olacaktır. Yani büyük masraflar da özel sağlık sigortanız sizi büyük sıkıntılardan kurtarmış olacaktır. Üstelik bu durum poliçe süreniz boyunca yani 1 yıl kadar devam edecektir.
  • Herhangi bir kaza, rahatsızlanma ya da normal bir zamanda hastalanmanız durumunda devlet hastanesin de yer bulamayabilir ya da çok sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarını tercih etme şansınız olacak ve sizi büyük bir sorundan kurtarmış olacaktır.
  • Seçtiğiniz özel sağlık kuruluşundan konforlu ve kaliteli hizmet alırken bu sayede ne kadar özel olduğunuzu da ATA sigorta ile hissedebilirsiniz.
  • Poliçe şartlarına bağlı olarak ayakta ve yatarak gördüğünüz tüm tedavilerinizin masrafları yurt içinde karşılandığı gibi yurt dışında da güvence altında olacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarındaki Etkenler

Özel sağlık sigortası fiyatları ve fiyat değişimlerindeki etkenleri bu içerikte bulabilirsiniz. Özel sağlık sigortası poliçeleri “yatarak tedavi” ya da “ayakta tedavi” olmak üzere iki farklı teminatı kapsamaktadır. Bu iki teminat dışında da doğum teminatı, aile paketi gibi seçeneklerle poliçe kapsamı genişletilebilir. Sigortalının seçeceği teminatlarla ve sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarına göre değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak sigortalıda gerçekleşmesi muhtemel hastalıklarla bağlantılıdır. Yani riskin gerçekleşme ihtimali ne kadar yüksekse. Primlerde o oranda yüksek olur. Risklerin yaşanma ihtimali ne kadar düşükse pirim teklifleri de o oranda küçülür. Burada sigorta şirketi, sigorta yaptıracak kişilerin hastalık geçmişi ile ilgili bir takım bilgilere gerek duymaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Poliçesi İçin Gerekli Bilgiler

  • Yaş, cinsiyet, medeni hal gibi birçok kişisel bilgiler,
  • Kalp-damar, şeker, tansiyon gibi kronik bir hastalığın olup olmadığı,
  • Poliçe düzenlenme tarihindeki güncel sağlık durumunuz,
  • Kalıtsal hastalıklar, önceki hastalık durumları vb.

Özel sağlık sigortası için başvuruda bulunan kişilerin 90 gün bekleme süresi vardır. Buradaki amaç fark edilmeyen sağlık sorunlarının olup olmadığını, kontrol etmektir.

Bu bilgilerle beraber doğum, yurt dışı geçerliliği gibi ek teminatların seçimi sigorta bedelini etkileyebilmektedir. Ek teminatlar limitli veya limitsiz olarak seçilebilir. Sigortalı dilerse, eşinin ve çocuklarının sigorta primlerini vergiden düşebilir. Bu uygulamaya vergi indirimi denmektedir. Bu noktada sigorta şirketlerini karşılaştırmalı inceleyerek, sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için ATA sigorta ile bilgi almak en doğru hareket olacaktır. Avantajlı sağlık sigortası paketine sahip olup uygun fiyatlarla kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğinizde ekip arkadaşlarımızdan kendiniz ve aileniz için fiyat teklifi alabilir, uygun gördüğünüzde poliçenizi hemen oluşturabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası hakkında geniş kapsamlı bilgi edinmek, uzman ekibimizden fiyat teklifi alabilmek ve aklınızdaki sorulara yanıt bulabilmek için hemen https://www.atabrokerlik.com/ozel-saglik-sigortasi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir