Blog Yazıları

Koronavirüs, sizlerin de bildiği gibi tüm dünyayı etkisi altına alan ve neredeyse gündeme bomba gibi düşen önemli bir salgın türüdür. Ülkemizde de 10 Mart tarihinden itibaren görülmeye başlanan bu salgına ilişkin her geçen gün farklı bilgiler geliyor. Salgın yüzünden binlerce kişi hayatını kaybederken, milyonlarca kişi enfekte olmuş durumda. Bu noktada da pek çok kişinin aklına özel sağlık sigortasının koronavirüs salgının karşılayıp karşılamadığı gelmektedir. Bizler salgına ilişkin bir takım önemli bilgileri verdikten sonra, sigortalarla olan ilişkilerinden bahsetmek istiyoruz.

Özel Sağlık Sigortası ve Koronavirüs Tedavisi

“Özel Sağlık Sigortası Koronavirüs Tedavisini Karşılar Mı?” sorusu, birçok vatandaşın araştırdığı ve yanıt aradığı konular arasında yer alıyor. Konuyla ilgili yetkililer geçtiğimiz günlerde, koronavirüs salgınının sigorta kapsamında karşılandığını ifade etmişti. Buna göre Özel Sağlık Sigortası‘nın koronavirüs salgının karşıladığını ifade edebiliriz. Ancak konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için Ata Sigorta Brokerliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Koronavirüs Belirtileri Nelerdir?

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgının bir takım önemli belirtileri bulunmaktadır. Bu belirtiler eğer sizde mevcutsa, vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna mücadele etmenizi öneriyoruz. İşte genel olarak salgının belirtilerini şu şekilde ifade edebiliriz:

  • Titreme
  • Baş Ağrısı
  • Kas Ağrısı
  • Boğaz Ağrısı
  • Tat ya da koku kaybı
  • Yüksek ateş
  • Mide bulantısı
  • Kusma
  • İshal vb.

Görüldüğü üzere yeni tip koronavirüsün pek çok belirtisi bulunmaktadır. Bu belirtiler kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uzmanlar, salgının ilk olarak grip semptomlarıyla kendini gösterdiğini ifade ederek, diğer belirtilerin de olabileceğini söylüyorlar. Sağlığını korumak isteyen kişiler de sağlık sigortalarını araştırmaktadır.

Gün Gün Koronavirüs Belirtileri

Koronavirüs belirtileri hem kişilere göre hem de günlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bizler de tüm dünyayı etkisi altına alan salgının gün gün değişen belirtilerini Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere belirtmek istiyoruz.

1 – 3 Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 1 ve 3. gün için şu şekilde ifade edebiliriz. Hafif ateş, boğaz ağrısı, gribe ya da soğuk algınlığına benzeyen belirtiler görülmektedir. Buna bağlı olarak bağışıklık zayıflar, mide bulantısı ve ishal ortaya çıkar.

4. Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 4. gün içerisin şu şekilde ifade edebiliriz. Ses boğuklaşmaya başlar. Boğaz ağrısı gittikçe artmaya başlar. Kişi yeme ve içmede zorluk yaşar. İshal devam eder, aynı zamanda baş ağrısı başlar.

5. Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 5. gün içerisin şu şekilde ifade edebiliriz. Yeme – içme çok ağrılı ve sancılı bir hale gelir. Vücut uzuvları hareket ettirmek zorlaşır. Boğaz ağrısı diğer günlere göre daha da şiddetlenir. Eklem ağrıları ortaya çıkmaya başlar.

6. Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 6. gün içerisin şu şekilde ifade edebiliriz. Kuru öksürük baş göstermektedir. Şiddetli bir şekilde bitkinlik başlar. Mide bulantısı artar. Nefes almak zor bir hale gelir. Kusma ve ishal şiddetlenir. Yutkunurken ve konuşurken boğaz ağrısı artmaya başlar.

7. Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 7. gün içerisin şu şekilde ifade edebiliriz. Ateş 38 dereceyi geçmeye başlar. Balgam ve öksürük artmaya başlar. Baş ağrılarının yanı sıra kusma ve vücut ağrıları da artar.

8. Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 8. gün içerisin şu şekilde ifade edebiliriz. Soluk alıp verme çok zorlaşır. Göğüs bölgesinde ağrı hissedilir. Eklem ağrıları dayanılmaz bir hal almaya başlar. Ateş 38 derecenin üstünde olmaya devam eder.

9. Gün Koronavirüs Belirtileri: Koronavirüs belirtileri 9. gün içerisin şu şekilde ifade edebiliriz. Hastalığa ilişkin görülen tüm belirtiler artmaya devam eder. Dudak ve yüzde mavileşme başlar.

Özel Sağlık Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak ve en uygun fiyatlandırma ile teklif almak için hemen https://www.atabrokerlik.com/ozel-saglik-sigortasi/ adresini ziyaret edebilir ve kapsamlı şekilde Özel Sağlık Sigortası hakkında detayları inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir