Blog Yazıları

Özel sağlık sigortası, günümüzde en çok araştırılan ve belirli bir kesim tarafından oldukça fazla tercih edilen sigorta türlerinden birisidir. Sağlık sigortasından en uygun ve kapsamlı bir şekilde yararlanmak için biraz daha kapsamlı sigortaları inceleyenlerin sayısı çok fazladır. Bu noktada da kişilerin karşısına Özel Sağlık Sigortası çıkmaktadır. Peki, özel sağlık sigortası içerisinde hangi özellikleri ve kapsamları barındırmaktadır? TSS ile özel sağlık sigortası arasındaki farklar nelerdir? Bu konular hakkında merak edilen pek çok noktayı sizler için derliyoruz. Ata sigorta olarak en uygun fiyatlarda özel sağlık sigortası yaptırabilir, poliçe fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

TSS ile Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

TSS ile özel sağlık sigortası arasındaki farklar merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Sağlımız, bizim için hayatımızdaki en önemli varlığımızdır. İnsanın sağlığı olmadığı sürece, geride kalan her şey boş gelmektedir. TSS ile Özel Sağlık Sigortası da bu noktada oldukça önemli olmaktadır. Bu sigorta türleri arasından hangisini kullanacağınızı bilmiyorsanız, bu iki sigorta türlerinin farklarından bahsedebiliriz:

 • TSS’den yararlanmak isteyenlerin en fazla 55 yaş sınırı bulunmaktadır.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak isteyen kişilerin SGK şartını taşıması gerekmektedir.
 • TSS’de poliçe ödemeleri, özel sağlık sigortasına göre çok daha düşüktür.
 • Özel sağlık sigortasında katılım payı oranı bulunmaktadır. Poliçe sahibinin burada seçeneği teminatlara göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Özel sağlık sigortasında kişinin SGK’lı olup olmaması çok da önemli değildir.
 • TSS’de sadece sigortanın anlaşmalı olduğu hastanelerde muayene olabilirsiniz.
 • Özel sağlık sigortasında dilediğiniz özel hastaneye gideren muayene olabiliriniz. Herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

Özel Sağlık Sigortasının Kapsamı Nedir?

Özel sağlık sigortasının içerisinde pek çok kapsamı barındırdığını ifade edebiliriz. Bu sigorta türünü tercih eden kişiler, diledikleri doktora ve diledikleri özel hastaneye muayene olabilirler. Sigorta poliçesinin kapsamına göre ayakta ya da yatarak tedavi olabilirler. Masrafların ise sadece yüzde 20’si sizin tarafınızdan karşılanırken, yüzde 80’lik kısmı sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun, yüksek meblağlı giderleri sizin için karşılayarak sizi büyük bir yükten kurtarmaktadır.

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Ata Sigorta Brokerliği olarak sağlık sigortası yaptırmanız gerektiğini ifade ediyoruz. Aslında sağlık sigortasının bir ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluk haline gelebileceğinin de altını çizmek istiyoruz. Sizler kendinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, hasta olmayacağınızın garantisini hiçbir zaman veremezsiniz. Veremeyeceğiniz bu garanti için de sağlık sigortası sizin için büyük bir avantaj oluşturacaktır. Sağlık sigortaları içerisinde ayrılan ve pek çok kişinin tercih ettiği Özel Sağlık Sigortası, pek çok sağlık sorunlarından sizleri tek hamlede kurtarabilecek. Sadece hastalıklarda değil, aynı zamanda başınıza gelebilecek çeşitli kazalarda da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bunu da bütçenizi zorlamadan da yapabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Özel sağlık sigortasının size sağladığı pek çok avantajın olduğunun altını çizebiliriz. Ata Sigorta Brokerliği olarak neden özel sağlık sigortası tercih etmeniz gerektiğini şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Dilediğiniz doktoru ya da sağlık kurumunu özgürce tercih edebilirsiniz.
 • Özel sağlık kuruluşlarından otel konforundan yararlanabilirsiniz.
 • Hastalanmanız durumunda karşılayamayacağınız ya da bütçenizi zorlayan özel fiyatları sigorta kapsamında kolay bir şekilde ödenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Her türlü sağlık hizmetine kolay bir şekilde ulaşabiliriz.
 • Seçmiş olduğunu ürüne göre yurt içinde ya da yurt dışında masraflarınızın ödenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Özel sağlık sigortası sayesinde en kaliteli hizmetlerden en uygun fiyatlar aracılığı ile yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak, Ata Brokerlik kalitesi ve farkıyla en uygun fiyatlarla özel sağlık sigortası teklifi almak için hemen https://www.atabrokerlik.com/ozel-saglik-sigortasi/ sayfamıza göz atabilir ve talepte bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir