Blog Yazıları

Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan sigorta türlerinden biri sağlık sigortasıdır. Sizlerin de bildiği gibi artık devletin vermiş olduğu sağlık sigortası çok fazla ihtiyacı karşılamadığı için vatandaşlar, özel sağlık ya da tamamlayıcı sağlık sigortasını yönelirler. Ancak bu noktada da özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki benzerlikler ve farklar araştırılmaktadır. Bizler de bu noktada merak edilen her türlü konuyu sizlere açıklarken, Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki farklara da değinmek istiyoruz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TSS olarak da geçmektedir. Herkes için sağlıklı bir bedene sahip olmak son derece önemli. Bedenimize iyi bakmak, sağlıklı beslenmek, spor yapmak sağlıklı olmak için yapılanlardan sadece bazıları. Ancak bazen ne kadar dikkatli olursanız olun. Yine de hastaneyle işimiz olmaya devam edecek. Hayatınızın hiçbir döneminde sağlık sorunlarıyla karşılaşmayacağınızın garantisi verilmez. Ancak bu kapsamda en garantili hizmeti alabileceğinizin garantisi verilebilir. Sağlık sektöründe sürpriz bir gelişmeyle karşılaşmak istemiyorsanız, Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlere bu noktada kaliteli bir sağlık hizmeti alabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Sağlık Sigortalarının Önemi

Elbette sağlık sigortaları son derece önemli. Çünkü sağlık sigortaları sayesinde sağlığınızın büyük bir kısmını garantiye alabilir, iyi muayene olma ya da kaliteli bir tedavi yöntemiyle karşılaşabileceğinizi ifade edebilirsiniz. Ancak ne yazık ki çoğu kişi “Nasıl olsa şu anda sosyal güvencem var”, “Şu anda öğrenciyim ya da çalışıyorum” gibi düşüncelerle sağlık sigortası yaptırmayı düşünmüyor. Ancak daha kaliteli ve konforlu bir sağlık hizmeti almak isteyenlerin tercihi sağlık sigortalarından yana oluyor. Yukarıda da bahsettiğimiz sağlık sigortaları tam da bunun için işe yarıyor!

Sağlık sigortaları içerisinde pek çok özelliği ve hizmeti bir arada barındırmaktadır. Bu sebeple de sigortaların özel ve sağlık olarak iki grup içerisinde tercih edildiğini belirtebiliriz. Ata sigorta olarak hem özel hem de sağlık sigortalarına en uygun fiyatlardan yararlanabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Tamamlayıcı ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası özellikleri çok fazla merak edilmektedir. Bu sağlık ürünleri içerisinde birbirinden farklı hizmetlerle farklarını ortaya koymaktadır. Genellikle ana teminatlarının aynı olduğunu, ancak içeriğindeki ek teminatların farklılık gösterdiğini belirtebiliriz. Bu şekilde de farklılık ortaya konulmaktadır. Sigortanın içeriği sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bizler de bu farklılıkları ayrı ayrı ele almanın daha açıklayıcı olduğunu düşündük.

Özel Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası büyük ya da küçük fark etmeksizin aklınıza gelebilecek çeşitli sağlık sorunları için tercih edebilirsiniz. Hatta istediğiniz pek çok hastaneyi de bu hizmet içerisinde kullanabilirsiniz. Özel sağlık sigortasından yararlanan kişilerin, sağlık giderlerinin büyük bir kısmı ya da tamamı karşılanmaktadır. Hesaplanmasında da kişini sağlık geçmişi, yaşı ve cinsiyeti gibi bir takım kriterler ön plana alınmaktadır. Örnek vermek gerekirse, almış olduğunuz sağlık sigortası, ayakta olan tedavi teminatının sadece yüzde 80’ini karşılıyorsa, 1000 TL’lik bir tedavide sadece 200 TL ödersiniz. Geriye kalan 800 TL sigorta kapsamında sizin için karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

TSS olarak da adlandırılan tamamlayıcı sağlık sigortası, gitmiş olduğunuz hastanede ek ücretler ödemenizi engeller. SGK ile anlaşmanız olan özel hastanelerde ücretsiz bir şekilde tedavi almanıza yardımcı olur. Gitmiş olduğunuz anlaşmalı özel hastanede ücretiniz 100 TL ise sizin ödeyeceğiniz tutar 0 TL olacaktır. Çünkü sigorta kapsamında tüm masraflarınız sizin için karşılanır.

Özel Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak, aklınızdaki soru işaretlerini gidermek ve Ata Brokerlik kalitesiyle Özel Sağlık Sigortası poliçenizi en uygun fiyatlarla yaptırmak için hemen https://www.atabrokerlik.com/ozel-saglik-sigortasi/ sayfasına göz atabilirsiniz. Sayfadaki formu doldurarak bir uzman tarafından aranmak için talepte bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir