Blog Yazıları

Sağlığına değer veren ve özel sağlık sigortasından yararlanmak isteyenlerin tercih ettiği adreslerin başında olan Ata Sigorta Brokerliği, sizlere özel sağlık sigortası hakkında merak edilen tüm noktaları anlatıyor. Sağlığımız bizim için her şeyden çok daha önemli. Sağlığına değer veren ve en iyi şartlarda muayene olmak isteyenler, özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamalarından yararlanmaktadır. Peki, özel sağlık sigortasında yaş sınırı nedir? Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir? Sağlık sigortaları hakkında merak edilen pek çok noktayı sizler için derliyoruz.

Özel sağlık sigortası sayesinde hem kendinizi hem de sevdiklerinizi koruma altına alabilirsiniz. Alınan poliçe kapsamında sadece yurt içi değil, aynı zamanda yurt dışı sorunlarına karşı da hazırlıklı olabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Kimler Özel Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası uygulamasından yararlanmak isteyenler, bir takım sağları taşımaları gerekiyor. Özellikle özel sağlık sigortasındaki şartların sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebildiğini belirtmek istiyoruz. Artık pek çok şirkette yeni doğan bebekler de dâhil olmak üzere sağlık sigortaları yapılabilmektedir. Sağlık sigortasındaki yaş şartı 18 ila 65 olarak belirtilmektedir. 66 ya da 17 yaşında olan kişiler sağlık sigortasından yararlanamamaktadır. Ancak konunun sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebildiğinin altını çizmek istiyoruz.

Özel sağlık sigortası da tamamlayıcı sağlık sigortasının da kullanılmak süresi 1 yıldır. Her yıl sigortayı istediğiniz sürece yenilemeniz gerekmektedir.

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nedir?

Özel sağlık sigortasının kendi kapsamında bir takım avantajları ve özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde neden özel sağlık sigortası yaptırmanız gerektiği sorusunun cevabını verebiliriz. Özel sağlık sigortasının en temel avantajlarını şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Karşılamakta zorluk çekeceğiniz sağlık giderlerini kolay bir şekilde giderebilirsiniz.
 • Almış olduğunuz özel sağlık sigortası teminatına bağlı olarak tedavi giderlerini karşılayabilirsiniz.
 • Sadece kendiniz için değil aynı zamanda çocuğunuz ve eşiniz için de sigorta yaptırabilirsiniz.
 • Fark ücreti ödemeden muayene olmanın keyfini sürebilirsiniz.
 • Dilediğiniz özel hastanede ve doktorda muayene olma keyfini yaşayabilirsiniz.
 • 1 yıl boyunca özel sağlık sigortası kapsamında sağlık sorunlarınızın tedavisini yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyenler, bu sağlık sigortasının içerisinde neyi barındırıp neyi barındırmadığı çok fazla araştırılmaktadır. Tedavi türlerini şu şekilde ifade edebiliriz:

Ayakta Tedavi Teminatı: Özel sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi alabilirsiniz. Ayakta tedavi olarak ifade edilen tedavi türü 24 saat içerisinde kısa süren tedaviler, ayakta tedavi olarak adlandırılmaktadır.
Yatarak Tedavi Teminatı: Özel sağlık sigortası kapsamında yatarak tedavi alabilirsiniz. Yatarak olan tedavi türü için 24 saatten fazla tedavinin sürmesi gerekmektedir. Bu tedavi içerisinde oda masrafları, refakatçi masrafları, ameliyat vb. durumlar bulunmaktadır.

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları Nedir?

Özel sağlık sigortasının da içerisinde pek çok faydası bulunmaktadır. Bu hizmet sayesinde en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlardan satın alabileceksiniz. Bizler de bu noktada Ata Sigorta Brokerliği olarak sizlerin en kaliteli sigortaya en uygun fiyatlarda ulaşmanızı sağlıyoruz. Bünyemiz içerisinde barındırdığımız sigorta firmaları sayesinde en uygun fiyatı sunabileceğimizin de garantisini vermek istiyoruz.

 • Maddi ve manevi olarak içiniz rahat olacak.
 • Doktor ve hastane seçebilirsiniz.
 • Yüksek bedelli olan tedavi masraflarını ödemeyeceksiniz.
 • Pek çok sağlık kuruluşundan en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
 • Poliçe kapsamına göre sadece yurt içerisinde değil, aynı zamanda yurt dışında da sigortadan yararlanabilirsiniz.

Ata Sigorta Brokerliği olarak bizlerle iletişime geçtiğinizde ekip arkadaşlarımızdan gerekli tüm bilgileri alabileceksiniz.

Özel Sağlık Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak ve Ata Brokerlik farkıyla en uygun özel sağlık sigortası teklifi almak için https://www.atabrokerlik.com/ozel-saglik-sigortasi/ adresine hemen göz atabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir