Blog Yazıları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası konusunda vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de anlaşmalı hastanelerin ve anlaşmalı kurumların hangileri olduğu. Sağlımız bizim için her şeyden çok daha önemlidir. Şu anda sağlıklı olabilir ve sigortaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ancak bunu her zaman geçerli olacak bir durum değildir. Kazaların ya da hastalıkların ne zaman geleceğini bilemezsiniz. Durum böyle olunca, sağlımız için önlemler almak kaçınılmaz oluyor. Sizler de sağlığınızı düşünüyorsanız, bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alabilirsiniz. Konuyla ilgili Ata Sigorta Brokerliği sizlerin her zaman yanında. Aklınıza takılan her türlü soru için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Kurumlarla Anlaşmalı?

TSS hizmeti almak isteyenler, bu sigorta türünün hangi hastanelerle anlaşmalı olduğunu merak etmektedir. Ancak burada şunu belirtmemiz gerekiyor ki, bu sigorta türünü çeşitli firmalar vermektedir. Bu sebeple, sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu kurumlar birbirleriyle farklılık göstermektedir. Bu durumda sizlere direkt olarak firmaların anlaşmalı olduğu hastaneyi belirtemiyoruz. Ancak konuyla ilgili hangi sigorta şirketinden hizmet almak istiyorsanız, bizlere bu noktada soru sorabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Faydaları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının pek çok yararı bulunmaktadır. Sizlerin de bildiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu giderlerin sadece belirli bir kısmını karşılamaktadır. Her geçen gün yeni sağlık problemlerinin ortaya çıkması, tedavi giderlerini arttırmaktadır. Aynı zamanda artan ekonomik sıkıntılar da, vatandaşların canını sıkmaktadır. Ancak sağlık konusunda artık endişe duymanıza herek yok. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası, çok faydalı olmakla beraber, sizlerin pek çok ihtiyacını da en uygun fiyatlardan karşılayacak.

  • SGK’nın ödemiş olduğu sağlık harcamaları, eğer limit geçerse, bu durumda TSS ile güvence altına alınırsınız. Sigortanız varsa, maddi anlamda herhangi bir düşünceniz olmasın. Sigorta şirketi ve hastane arasında yapılan bu anlaşma sizi de olumlu olarak etkileyecek.
  • Sizlerin de bildiği gibi yatarak tedavi görmek oldukça maliyetli ve can sıkıcıdır. Tedavi sürece boyunca sizin giderlerinizi karşılayacak olan tamamlayıcı sağlık sigortası içerisinde refakatçi, oda ve yemek hizmeti, ameliyat hizmeti gibi kriterleri içerisine barındırmaktadır.
  • Sadece yatarak değil, aynı zamanda ayakta olan tedavi türlerini de karşılamaktadır. 1 yıl içerisinde 9 ila 10 defa ayakta tedavi olabilirsiniz. Ancak bu sayının sabit olmadığını, sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebileceğini belirtmek istiyoruz.

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan Yararlanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanmak isteyen kişiler, bu sigortadan yararlanma şartlarını araştırmaktadır. TSS yararlanma şartlarını şu şekilde ifade edebiliriz:

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • SGK’lı olmak,

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Yararları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının pek çok faydası bulunmaktadır. Bu sigortadan yararlanan kişiler içerisinde pek çok kriteri olan bir sağlık hizmeti satın almaktadır. Son derece uygun fiyatlardan sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz.

Fiyatların belirlenmesinde pek çok kriterin olabileceğinin altını çizmek istiyoruz. Fiyatlarda olan kriterler şu şekilde belirleyici olmaktadır:
Kişilerin yaşı, cinsiyeti, sağlık geçmişi ve beraberinde sigorta poliçesine eklettirmek istediği kriterler ön plana alınmaktadır. Aslında burada sigortanın kişiye göre değişebileceğini ifade edebiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının yapılması son derece kolaydır. Sağlık giderlerinizin tek bir teminat altında toplanmasını istiyor ve bunun için de küçük bir miktar ödenmesini kabul ediyorsanız, sigorta yaptırmak için ilk adımı atabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası için Ata Sigorta Brokerliği ile iletişime geçerek, sağlık güvencenizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Acentedeki ekip arkadaşlarımız, kısa süre içerisinde poliçenizi isteğiniz doğrultusunda hazırlayacak.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında kapsamlı bilgi edinmek ve en uygun fiyatlarla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi almak için hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/sayfasına göz atın ve Ata Brokerlik farkıyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan faydalanın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir