Blog Yazıları

Hepimiz için sağlığımız çok önemlidir. Sağlığımızı korumak için bir takım önlemler almamız şart. Çünkü ne zaman hastalığın ya da kazanın geleceğini bilemeyiz. Ancak sizlerin de bildiği gibi tüm dünya son zamanlarda koronavirüs isminde bir salgınla uğraşıyor. Salgının etkilerinin büyük olması, vaka sayısının milyonlarla ölüm sayısının binlerle ifade edilmesi herkesi tedirgin etti. Bu durumda vatandaşlar, iyi bir şekilde tedavi olabilmek için sağlık sigortalarını araştırmaya başladı. Bu noktada en çok tercih edilen sigortalardan biri olan tamamlayıcı sağlık sigortası koronavirüsü karşılayıp karşılamadığı merak edilmektedir. Bizler de bu noktada Ata Sigorta Brokerliği olarak, koronavirüs salgınıyla ilişkin önemli bilgiler vererek, bu salgının sigorta kapsamında olup olmadığını açıklamak istiyoruz. Hazırladığımız bu içerikte “Tamamlayıcı sağlık sigortası koronavirüs tedavisini karşılar mı?” sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Koronavirüs Tedavisi ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre sağlık sigortaları, koronavirüs salgınını kapsayacak. Yani eğer sağlık sigortanız varsa ve koronavirüs salgınına yakalandıysanız endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu noktada devreye girecek olan sağlık sigortaları sizlerin en iyi şekilde tedavi edilmesini sağlayacaktır. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak en uygun fiyatlardan sağlık sigortası yaptırabilmeniz konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. firma olarak bünyemiz altında barındırdığımız şirketler sayesinde en uygun fiyatlara kolayca ulaşabiliyoruz. tamamlayıcı sağlık sigortası ile başta koronavirüs olmak üzere pek çok hastalığınızın da tedavisini gerçekleştirebilirsiniz. Hem de tek kuruş ödemeden. Sağlık sigortalarının faydalarını bilen pek çok kişi bu uygulamadan düzenli olarak yararlanmaktadır.

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmek için bir takım şartları taşımak son derece önemli. Özelikle SGK güvencesinde olmak ve 55 yaşını geçmemek son derece önemli. Bizler bu noktada tam olarak yaş ve fiyat kriteri belirtemiyoruz. Çünkü her sağlık sigortasını veren firmanın kriteri farklı olacaktır. Ancak genel olarak 14 ila 55 yaş aralığındaki herkes sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Hatta bazı firmalar 0 yaşındaki çocuklara da sigorta yapabilmektedir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ata Sigorta Brokerliği olarak ekip arkadaşlarımız sizlere en uygun fiyatları sunacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık sigortasının Poliçe Süresi Ne Zaman Dolar?

Sigorta yaptıran ya da yaptırmak isteyen pek çok kişi bu sigorta türünün ne zaman son bulacağını merak etmektedir. Bizler Ata Sigorta Brokerliği olarak şu şekilde bir örneklendirme yapabiliriz:

Sigortaların süresi 1 yıl yani 365 gündür. Eğer sigortanızı 1 Ocak 2019 tarihinde yaptırdıysanız, 1 Ocak 2020 yılında saat öğlen 12.00’de sigorta süreniz dolacaktır. Saat bazında, Türkiye saati baz alınmaktadır.

Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat etmemeniz durumunda sağlıklı bir hizmet alamayabilirsiniz. Özellikle sigorta yatırılacak olan kişinin beyanının esas alınacağının altını çizmek istiyoruz. Bu sebeple talep eden kişinin sigorta şirketine farklı ya da doğru olmayan bilgileri vermemesi gerekiyor. Yanıltıcı ya da yanlış beyanlarda bulunulması durumunda sigorta şirketine cayma hakkın verilebilir. Bu sebeple, verdiğiniz her bilginin doğru olduğundan emin olmanızı öneririz.

Poliçede sizlere sunulan teminatların tamamını öğrenmeniz, sigortayı yaptıracak olan kişilerin sağlığı açısından son derece önemlidir. Herkes kendi üstüne düşeni yaparsa, bu noktada bir sorun yaşanmayacağını temin edebiliriz. Poliçeye istenildiği durumda ek teminatlar eklenebilmektedir. .Ek teminatlar sayesinde kişinin sigorta poliçesi genişletilir ve aldığı hizmette artar. Bizler de Ata Sigorta Brokerliği olarak bizi tercih eden müşterilerimizin her zaman yanında olacağımız için her türlü noktada onları hem uyarıyor hem de doğru bir şekilde bilgilendiriyoruz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi almak ve en uygun fiyatlardan tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilmek için hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresindeki ana konumuza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir