Blog Yazıları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, devlet destekli bir sigorta türüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak amacıyla düzenlenmiş bir sigorta türüdür. Herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü aldıysanız SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi olabilir normale göre daha yüksek kalitede bir sağlık hizmeti alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşması olan tüm özel sağlık kuruluşlarında tedavi masraflarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanması amaçlanır. Ata Sigorta Brokerliği ile sizin de tamamlayıcı sağlık sigortanız olabilir! Hemen iletişime geçip ekip arkadaşlarımız tarafından bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçeniz kapsamında çeşitli teminatlardan faydalanmanız mümkün. Yatarak tedavileriniz, aşağıda belirtilen teminatlar kapsamında sınırsız ve %100 olarak karşılanmaktadır. Aynı durum Cerrahi/girişimsel ve medikal tedaviler- Küçük cerrahi müdahaleler – Kemoterapi, ışın tedavisi ve diyaliz hastane oda, yoğun bakım refakat giderleri organ ve doku nakilleri ayakta tedavi, yatarak tedavi teminatları da olmak üzere poliçe kapsamındadır. Doktor muayenesi röntgen, laboratuar tahlilleri tanı yöntemleri ayakta tedavi teminatları, poliçenin özel şartlarına göre yılda belirli sayılarda vaka ile sınırlı olmaktadır. Muayene ve muayeneye bağlı tahlilleriniz 1 vaka olarak kabul edilmektedir. Doğum teminatı hamilelik ve doğum ile ilgili sağlık masraflarınız yatarak, ayakta tedavi teminatlarına ek olarak alacağınız doğum teminatı poliçe kapsamına alınır. Ancak bu durum belirli anlaşma yapılan bazı kurumlarda geçerli olarak sizlere sunulmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Sosyal Güvelik Kurumu’nun sadece belirli kısmını ödediği ama yine de buna rağmen tedavileriniz için harcamaların sınırını geçen tutarları, sigorta tarafından ödenerek sizler için hem ekonomik olarak bütçenize yardımcı oluyor hem de sağlık hizmeti alırken kendi sınırlandırmanızı kendinizin çizmesine imkân veriyor. Sizin de çok merak ettiğiniz gibi tamamlayıcı sağlık sigortasının bir diğer avantajı da ciddi sağlık problemlerinde kendini gösteriyor. Bu sağlık problemleri daha uzun ve ciddi tedavi süreci ile sizleri karşı karşıya bırakan problemler oluyor. Bu açıdan değerlendirdiğimiz zaman her bireyi ekonomik olarak büyük zorluklara sürüklüyor. Tam da burada tamamlayıcı sağlık sigortası devreye giriyor ve konaklama ve benzeri olan masraflarda sigorta tarafından karşılanıyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sigorta şirketlerinin istediği prim ücretleri, sigorta yaptırmak isteyen bireylerin yaşları, sağlık durumları ve istediği güvence limitlerine göre farklı şekilde oluşabiliyor. Buda sizlere dilediğiniz gibi limitleri belirleme imkânları sunuyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

T.C vatandaşı olan 55 yaş altı SGK’lı olmak şartıyla özel sağlık sigortası fiyatının 3’te 1’i fiyatına tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir. Bunun yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları belirli kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Ve bu fiyatlar sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir. Sizde iyi fiyatlarla sağlık sigortası yaptırmak için ATA sigorta ile iletişim kurup fiyat teklifi alabilirsiniz. Sigorta yaptırmak isteyen kişiler için belirlenen kriterler ise şu şekilde belirlenmiştir. Öncelikle sigorta yaptırmak isteyen kişinin yaşı, cinsiyeti, ikamet adresi gibi kişilere göre değişiklik gösteren özelliklerdir. Sigorta fiyatının sabit olmaması da buna bağlıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası primi, sigorta başlangıç tarihinde yaş temel olarak hesaplanmaktadır. Sigorta priminin ne şekilde, hangi vade ve tutarda ödeneceği başvuru formu ve poliçeniz üzerinde belirlenmektedir. Sigortalılar prim ödemelerini poliçe üzerinde yazılan ve belirlenen ödeme planı çerçevesinde yaparlar. Bir diğer unsur ise tamamlayıcı sağlık sigortası primi sigortalının aktif SGK mensubu olup olmamasıdır. Son olarak eş ve çocuk olup olmaması da bu durumu etkilemektedir.

Ata Brokerlik kalitesi ve deneyimi ile hemen kendiniz ya da aileniz için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi yaptırmak için https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ sayfasına göz atabilir ve aranma talebinde bulunabilirsiniz. En uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet sizleri bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir