Blog Yazıları

Öncelikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın tanımını yapacak olursak, şu ifadeleri kullanmamız yanlış olmayacaktır. SGK’lı olan tüm vatandaşların fark ödemeden özel hastanelerde tedavi olabilmesini sağlayan sigorta türüne Tamamlayıcı Sağlık Sigortası denir. Tamamlayıcı sağlık sigortası 60 yaşın altında olmak şartı ile her türk vatandaşı yüksek prim ödemeden bu sigortaya başvurarak SGK’nın anlaşmalı olduğu tüm özel hastanelerde tedavi olma imkânı sunmaktadır. Bahsettiğim gibi tamamlayıcı sağlık sigortasında her sigorta şirketine göre üst sınırın değiştiği fakat en fazla 60 yaşında ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Tamamen isteğe bağlı olarak yaptırılan Tamamlayıcı sağlık sigortası özel sigorta şirketleri tarafından sizlere sunulan herhangi bir zorunluluğu olmayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık Sigortası, ayakta veya yatarak olan tüm tedavileri karşılamaktadır. SGK’nın yetersiz kaldığı durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamına göre kişiler daha özenli ve kaliteli bir sağlık hizmeti almaya devam ederler. Sizlerde ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek ATA sigorta ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarından bahsedecek olursak eğer özel sağlık sigortaları, özel hastanelerde ayakta tedavilerin genellikle %80’i karşılanırken, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise tamamının yani %100’ünün karşılanmasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortasını da özel sağlık sigortasından ayıran en büyük özellik budur. Diğer bir avantajı ise teminat kapsamına girmek için belli bir süre gerekmemesidir. Bunu biraz açarak örnek vermemiz gerekirse eğer özellikle doğum sigortası için de bir bekleme süresi yoktur. Sadece doğum teminatı da seçilirse seçilen poliçe farklı fiyatlandırılıp sizlere sunulmaktadır. Bütün bunlarla birlikte, refakat gerektiren bir tedavi süreci durumunda kaldığınızda konaklama ve diğer harcamalarda tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu diğer önemli ücretsiz hizmetler yatarak ilaç tedavisi, ameliyat hizmeti, oda ve yemek servisi, yoğun bakım gibi yüksek harcama gerektiren sağlık hizmetleridir. Sizinde özel sigorta yaptıracak maddi olanağınız yok ise ATA sigorta ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıp tüm hizmetlerden daha uygun ücretlerle daha kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Son olarak ayakta tedavi olarak geçen rutin hastalık muayeneleri ise bir yıl içerinden 9-10 defa şeklinde yapılabilir. Sigorta poliçenizde yer alan limitlerle sınırlı olarak hastalık tanı işlemleri, tahlil-röntgen, MR-Tomografi yaptırma sigorta kapsamında yararlanılan hizmetler arasındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ve Özel Sağlık Sigortası Farkları Nelerdir?

  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen herkesin öncelikli olarak SGK’lı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Özel sağlık Sigortası’nda ise 0-60 yaş aralığında olmanız yeterli olacaktır.
  • Özel Sağlık Sigortalarında hastane seçimlerinizi siz belirleyebilirsiz ancak Tamamlayıcı sağlık sigortasında sadece SGK’nın anlaşmalı olduğu hastanelerden faydalanabilirsiniz.
  • Özel Sağlık sigortasında katılım payınız isteğe bağlı olarak düzenlenmiştir. Katılım payınız ne kadar yüksek olursa sigortaya ödeyeceğiniz miktarda o kadar fazla olur. Örnek verecek olursak katılım payınız %40 ise hastane masrafınızın %40’ını siz, geriye kalan %60’ını sigorta öder. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise hastane masraflarınızın tamamı yani %100’ü sigorta ve SGK tarafından karşılanır.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel sağlık sigortasını birbirinden ayıran bir diğer faktör ise Tamamlayıcı sağlık sigortasının sadece yurt içinde geçerli olmasıdır. Yani Özel sağlık sigortası isteğe bağlı olarak yurt dışında da geçerli olabilmektedir.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel sağlık sigortalarına göre sağlık giderleri veya ihtiyaçları olan SGK’lılar için, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik en ekonomik yol olarak bilinmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizi yaptırmak ve Ata Brokerlik kalitesiyle en uygun fiyatlarla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi almak için hemen https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ sayfasına göz atabilir ve telefon numaranızı aranmak için bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir