Blog Yazıları

Ata Sigorta Brokerliği olarak günümüzde en çok yaptırılan sigorta türlerinden bir tanesi olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘ndan bahsetmek istiyoruz. Tamamlayıcı Sağlık sigortası kısaca TSS olarak da ifade edilmektedir. TSS zorunlu bir sigorta türü olmaması karşın, çok fazla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Peki, TSS yaptırmak için belirli bir şart var mı? Kimler TSS yaptırabilir? TSS ne işe yarar? Merak edilen bu tür soruların cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, muayene olduğunuzda ya da tedavi olduğunuzda cebinizden tek kuruş çıkmamasını sağlayan önemli bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünü tercih edebilmeniz için bir takım şartları taşımanız gerekiyor. Bu hizmetin en temel amacı, tercih eden kişilerin uygun fiyatlarda kaliteli hizmet salınması amaçlanmaktadır. Günümüzde bu kadar çok tercih edilmesinin de pek çok sebebinin olduğunun altını çizebiliriz. TSS’nın ne olduğunu kısaca şu şekilde ifade edebiliriz. SGK’lı olan kişilerin daha uygun ve daha kapsamlı fiyatlar ile sağlık hizmetlerinden yararlanması anlamına gelmektedir. Bu şekilde kullanılan sağlık sigortası, aynı zamanda SGK’nın karşılamadığı ücret limitlerini aşan pek çok tedavi giderlerini de sizin için karşılamaktadır. Hem ayakta hem de yatarak tedavi olabileceğiniz bu tedavi türünden çeşitli şekilde yararlanabilirsiniz. Ekonomik anlamda kısıtlanmamanıza hem de ekonomik sıkıntı çekmeden tedavi görebilmenizi sağlayan önemli bir sigorta türüdür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Karşıladığı Hizmetler Nelerdir?

TSS‘nin karşılamış olduğu bir takım hizmetler bulunmaktadır. Özellikle 1 yıl için geçerli olan bu sigorta türünde genellikle yıl içerisinde 9 ya da 10 defa muayene olabilmenizi sağlar. Ancak belirttiğimiz bu tutar, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Sizler de Ata Sigorta Brokerliği ile iletişime geçtiğinizde, en uygun fiyatlardan en kapsamlı TSS’den yararlanabileceğinizi ifade etmek istiyoruz.

Ufak hastalıklarınızda, rutin kontrollerinizde ya da ağır hastalıklarınızın kontrollerinde ücretsiz bir şekilde hizmetlerden yararlanabilmenizi sağlamaktadır. Yatarak görmüş olduğunuz bu tedavilerde oda, yemek, ameliyat, ilaç, refakatçi gibi pek çok kapsamdan da yararlanabilirsiniz. TSS’den alabileceğiniz hizmetler son derece geniştir. Aynı zamanda tüm bunları cebinizden para çıkmadan da yapabilirsiniz. Cebinizi düşünürken, bütçenizi de zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

TSS’nın pek çok avantajının olduğunun altını çizebiliriz. Bütçenize her açıdan yardımcı olan bu sigorta türleri sayesinde ciddi ya da normal bir tedavi yöntemi olsun pratik bir şekilde tedavi olmanızı sağlar. Gereksiz ayrıntılarla muhatap olmamanızı sağlarken, tedavi olurken masrafları düşünmenizi de engeller. TSS fiyatları açısından da oldukça avantajlıdır. Ancak bizler Ata Sigorta Brokerliği olarak fiyatlar hakkında net bir bilgi veremiyoruz. Çünkü fiyatlar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor. Sigorta kapsamında yararlanmak isteyen kişilerin sağlık durumu, geçmiş kontroller, hastaneye gitme sıklığı ya da kronik rahatsızlıkları gibi pek çok konular ön plana alınmakta ve değerlendirilmektedir.

TSS’nin Teminatları Nelerdir?

TSS’den yararlanmak isteyen kişiler, sigortanın teminatları hakkında da bilgi almak isterler. TSS’nin teminatları hakkında şu şekilde bir bilgilendirme yapabiliriz:

  • Ayakta Tedavi: Sigortanın başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl süre içerisinde geçerli olan tedavi türüdür. Fizik tedavi, muayene, tahlil, radyoloji vb. tedavi türleri, ayakta tedavi içerisinde girer. Yıl içerisinde 10 defa (Sigorta şirketine göre değişir) tedavi olabilirsiniz. Her muayene ve her tanı işlemleri 1 kez şeklinde değerlendirilmektedir.
  • Yatarak Tedavi: Doktorun konuyu ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla acil durum müdahaleleri, küçük müdahaleler, hayati tehlikeye sebep olan sağlık sorunları vb. durumlar yatarak tedavi kapsamında değerlendirilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak ve Ata Brokerlik kalitesiyle avantajlı bir şekilde TSS poliçenizi yaptırmak için hemen siz de https://www.atabrokerlik.com/tamamlayici-saglik-sigortasi/ adresine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir